Адміністрація Шевченківського району
Дніпровської міської ради
  • вул. М. Грушевського, 70
  • Ми у Facebook
  •   adm.shev@dniprorada.gov.ua
ГоловнаНовиниЖертви “синіх китів”: як захистити своїх дітей від груп смерті

Жертви “синіх китів”: як захистити своїх дітей від груп смерті

Опубліковано Вт, 25/04/2017

Коли дитина сидить вдома за комп’ютером, то вона знаходиться у повній безпеці, часто впевнені батьки. Головне – що вона на їхніх очах, а значить нічого поганого з нею не станеться. А дитина тим часом все більше і більше заглиблюється у віртуальний світ з його законами і небезпеками, що чатують на кожному шляху. І найгірше, коли ці небезпеки прориваються у нашу реальність і призводять до трагедії.

Сьогодні в інтернеті є велика кількість соціальних мереж. З одного боку це добре, бо дає можливість бути поінформованим в усіх питаннях. Але погано інше – у цих соціальних мережах і на різноманітних сайтах є багато шкідливої інформації. І якщо ми кажемо, що вона шкідлива для дорослого населення, то ще більш шкідливою вона може бути для дітей, які ще не вміють і не можуть її аналізувати та розуміти усі приховані в ній небезпеки.

«Групи смерті» вже декілька місяців вербують у свої лави українських підлітків у соціальних мережах. Своїм символом вони вважають кита. З однієї сторони, ці тварини асоціюються у них зі свободою, з іншої – кити є одними з небагатьох представників тваринного світу, які можуть добровільно зводити рахунки із життям, викидаючись на берег. Насторожитися варто, якщо ви помітили, що у назви груп, учасником яких є дитина, входять слова і вирази «синій кит», «літаючі кити», «тихий дім», «розбуди мене о 4:20», «f57», «f58».

Алгоритм дій в адміністраторів таких груп простий і водночас продуманий до дрібниць. Щоб вступити туди, кандидати в учасники повинні подати заявку та розмістити у себе на сторінці певний текст, який часто має суїцидальний зміст. Та це найлегше завдання зі списку завдань квесту, що містить 50 пунктів (у деяких групах – від 13 до 50). Далі – гірше. Після короткого вивчення психологічного стану дитини через спілкування у приватному чаті, куратор, який закріплюється за кожним новим учасником, починає давати завдання зі списку. І навіть перші із них жахають – потрібно власноруч вирізати на своєму тілі символіку групи – кита, або ж назву цієї групи. Можливі й інші завдання, пов’язані зі спричиненням собі фізичної шкоди. Для виконання кожного завдання дається обмежений час. Якщо учасник не встигає у нього вкластися – він вибуває з гри. Результат виконаного завдання має бути зафіксований на фото або відео, яке як доказ пересилається кураторові.

Фінал у кожному такому квесті один – самогубство. Коли куратори впевнюються, що вже достатньо «обробили» психіку дитини і вона готова здійснити останній крок, вони висилають для неї аудіо з музикою, у якому озвучують всі проблеми підлітка. Тобто відбувається професійно організований психологічний тиск. Після того, як стан дитини максимально пригнічено, учасник отримує останнє повідомлення – де і коли він повинен піти із життя…

Почати гру не так складно, а от вийти із неї без шкоди життю і здоров’ю – дуже важко. Навіть якщо дитина на якомусь із етапів хоче покинути цю затію, її намагаються втримати з допомогою шантажу. Куратори погрожують, що в разі відмови виконувати завдання до кінця вб’ють усю родину підлітка. Інформацію про місце проживання, навчання та членів родини вони випитують ще раніше під час спілкування.

Першою причиною є звичайна цікавість. Підлітків у їх юному віці приваблює все невідоме, і вони часто не задумуються над тим, що деякі з «цікавих речей» краще ніколи не пробувати. Друга причина – це ті проблеми, з якими діти залишаються сам на сам. Хоч для дорослих вони здаються несерйозними, потрібно розуміти, що підлітки сприймають їх зовсім інакше.

Дуже часто причиною участі у таких групах є проблеми в сім’ї. Навіть якщо на перший погляд здається, що у вас нормальна повноцінна сім’я, у стосунках між батьками і дітьми все одно можуть бути проблеми. Наприклад, у родині з’явилася молодша дитина, якій приділяється більше уваги, і старша відчуває себе через це непотрібною. Бувають ситуації, коли діти важко переживають розлучення батьків, прихід у родину вітчима, або ж батьки-бізнесмени постійно пропадають на роботі і не приділяють їм достатньо уваги. Якщо у дитини крім цього ще й не складаються стосунки з однолітками, вона буде прагнути знайти місце, де її зрозуміють.

Батькам: як уберегти свою дитину від участі у групах смерті

Будьте уважними

Не попускайте повз увагу таких тривожних моментів, як зміна поведінки дитини, раптова замкнутість, пошкодження і порізи на її тілі, реєстрація у групах із тривожним контентом і тим більше з відкритими суїцидальними закликами, публікація на сторінці у соцмережах песимістичних записів.

Не залякуйте

Проблема у тому, що деякі батьки неправильно реагують на цю ситуацію. Вони обирають для себе модель поведінки «не дай Боже я тільки взнаю». Відповідно це спонукає дітей ще більше зацікавитися такими групами. Адже заборонений плід солодкий, і відбувається зворотна реакція. Потрібно підходити до розмови по дружньому, а не з позиції «я батько/мати, я авторитет і я тобі забороняю».

Зробіть життя дитини цікавим

Часто підлітки негативними речами просто заповнюють порожнечу, тому потрібно максимально наповнювати їхній час корисними речами. Участь у спортивних та інших гуртках допоможе дітям зайняти своє дозвілля і зробити його цікавим.

Дорослим радимо не сподіватися, що ґаджети та спілкування у соцмережах замінять дитині повноцінне спілкування з батьками. Звертайте увагу на своїх дітей, навіть попри свою зайнятість приділяйте їм більше часу.

До речі, а ви знаєте, що робить ваша дитина зараз?…

На сайті Національної поліції правоохоронці звертаються до батьків та всіх небайдужих громадян бути пильними та у разі виявлення «груп смерті» чи отримання нової інформації про них або їх учасників, повідомляти про це кібреполіцію за допомогою сайту https://www.cybercrime.gov.ua або за телефоном гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні).

Будьте уважними, бережіть своїх дітей!

  • Головна
  • Шевченківський район
    • Історична довідка
    • Установи та організації
    • Підприємства району
    • Заклади освіти
    • Заклади культури
    • Лікувальні заклади
  • Адміністрація Шевченківського району Дніпровської міської ради
    • Голова адміністрації Шевченківського району
    • Заступники
    • Відділи апарату
  • Документи
    • Рішення районної ради (архів)
    • Рішення виконкому (архів)
    • Розпорядження голови (архів)
  • Адміністративні послуги
  • Державні закупівлі, паспорти бюджетних програм
  • Електронний зв’язок
  • Відкрита влада
  • Фотогалерея
  • Очищення влади
  • Оприлюднення обгрунтування до інших закупівель в PDF форматі
  • Контакти

2011-2020 © Адміністрація Шевченківського району Дніпровської міської ради
тел.:
вул. М. Грушевського, 70
e-mail: adm.shev@dniprorada.gov.ua

Підтримка сайту
Артекс Медіа