Bеб-портал Пенсійного фонду – сучасний спосіб надання інформаційних послуг громадянам України
Впровадження технологій електронного урядування в соціальній сфері способом створення веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України регламентується Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.06.2012 № 401 «Про доступ до послуг у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування».
Дані про застрахованих осіб, які містяться в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування є конфіденційними, і отримати їх можна лише звернувшись особисто з заявою до територіального управління Пенсійного фонду України з наданням документів, підтверджуючих особу (паспорт, свідоцтво, військовий квиток та інше).
Тепер це можна робити і через мережу Інтернет. Саме з цією метою, і для того, щоб громадяни мали доступ до іншої довідкової інформації (зразки бланків документів, інструкції щодо їх застосування), було створено веб-портал Пенсійного фонду, який дистанційно надає користувачам електронні послуги на сучасному технологічному рівні.
Портал створено з дотриманням вимог до захисту персональних даних.
Яку саме інформацію може дістати користувач на веб-порталі?
Для застрахованої особи – це можливість отримувати виписку із системи персоніфікованого обліку, що містить: перелік страхувальників, які подавали щодо неї відомості в систему персоніфікації; суму заробітку, з якої сплачено страхові внески; кількість днів для стажу; відмітки про сплату внеску; відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звертатись до нього з претензіями.
Пенсіонери можуть діставати відомості з власної пенсійної справи (назву закону, згідно з яким призначено пенсію; вид та суму призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством).
Також на порталі можна:
- подати запит на попередню підготовку документів
- подати звернення, скаргу, запит
- записатися на прийом до керівника або відповідальної особи управління
- отримати інформацію про стан розрахунків платника
Як зареєструватися на веб-порталі
Прийдіть (лише один раз) до територіального управління Пенсійного фонду й оформіть заяву. Фізичній особі треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, юридичній — документ, що посвідчує її належність до організації. (Заяву в управління Фонду можна принести й уже заповнену — на веб-порталі викладено її зразок, який треба лише роздрукувати і внести потрібні дані). Вам дадуть розписку про одержання заяви, а також реєстраційний код, який потрібний для реєстрації на веб-порталі.
- Зайдіть на веб-портал ПФУ за адресою pfu.gov.ua, виберіть пункт меню «Реєстрація на порталі», заповніть реєстраційну форму, використовуючи обраний логін, пароль та електронну адресу.
- На електронну адресу, яку ви вказали при реєстрації, надійде лист, потрібний для завершення реєстрації. Після підтвердження ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації і можливість отримання послуг в електронному вигляді.
Надання електронних послуг здійснюється безкоштовно.
Створивши веб-портал, Пенсійний фонд України зробив ще один крок до того, щоб спростити спілкування громадян із Фондом, максимально наблизити свої послуги до людей. Сьогодні не потрібно витрачати час – всю необхідну інформацію можна отримати не виходячи з дому.
Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України
в м. Дніпропетровську
(056) 375-44-52