БЕЗПЕКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ !
Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті та ін. учні повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння тощо:
Пересуватися по тротуарам взимку слід обережно, спокійно. Йти по розчищеним доріжкам і там де посипано піском та ін., щоб уберегтись від падіння.
Взимку треба бути уважними проходячи повз будинки чи біля високих дерев, впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
Не підходити на вулиці до обірваних, обвислих проводів, або проводів, які стирчать – дроти можуть бути під напругою. Не торкатись щитових електроживлення, не залазити на стовпи з високовольтними проводами – удар електрострумом від високовольтних живлень можна отримати на відстані 5м.
Дітям заборонено наближатися та перебувати біля водоймищ без супроводу дорослих для запобігання утоплення дітей, а також категорично заборонено виходити на поверхню замерзлого водоймища.
При виявлені підозрілих предметів, залишених речей та сумок – ні в якому разі не чіпайте їх. Не можна відкривати, торкатись та штовхати такі знахідки. В пакетах та сумках може знаходитись вибухівка. А підозрілі знайдені предмети можуть детонувати та вибухати.
Не можна спускатися у підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища та люки – там може бути отруйний газ.
Аби попередити травмування, дітям не дозволяється наближатися до будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів.
Небезпечно торкатись та грати із бродячими тваринами. По-перше, тварина може вкусити, а друге – вуличні тварини можуть бути хворі на сказ. Тому, незнайомих тварин краще спокійно обходити стороною не привертаючи уваги до себе.
Забороняється дітям купувати та запускати піротехнічні вироби, такі як петарди та феєрверки. Вони містять велику кількість запальної суміші, яка є небезпечною у користуванні.
Перебуваючи вдома, не чіпати легкозаймистих, хімічних рідин. Від таких рідин можливо отримати отруєння або опіки тіла, очей та дихальних органів.
В побуті необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки. Не користуватись електроприладами та обігрівачами без нагляду дорослих. Не можна гратись із відкритим вогнем – сірниками та запальничками.
Шановні батьки! Задля безпеки ваших дітей ніколи не залишайте їх самих вдома. Краще навчіть їх безпеці в побуті, аби уникнути небезпечних ситуацій.
Для того, щоб допомогти дітям пізнати цей світ та оминути можливі загрози, потрібно не лише розповісти їм про найголовніші правила безпеки, але й самому суворо їх дотримуватися. Навчіть користуватись дітей номерами екстрених служб та розкажіть, як діяти у разі виникнення будь-якої ситуації.
Не наражайте на небезпеку ні себе, ні своїх дітей!
Пам’ятайте, у разі виникнення будь-якої ситуації телефонуйте до служби порятунку «101»!