БЛИЗЬКО 300 МЕШКАНЦІВ ДНІПРА ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПРАВ ЛЮДИНИ
В рамках відзначення Всеукраїнського тижня права в загальноосвітніх навчальних закладах Шевченківського району м. Дніпро фахівці Бабушкінського районного центру зайнятості спільно з представниками Третього дніпропетровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели ряд зустрічей із учнями 9 –11 класів. Охоплено заходами близько 300 осіб.
Метою зустрічей було «прищеплення» інтересу до правових знань, формування в учнівської молоді правової культури, ознайомлення з правами та обов’язками, у т. ч. з правами неповнолітніх у трудових правовідносинах, з головними ризиками на робочому місті тощо.
Фахівець Бабушкінського районного центру зайнятості Наталія Швидка розповіла про послуги, які надає служба зайнятості, новації та сучасні сервіси, які впроваджуються у роботу центрів зайнятості, особливості реєстрації незастрахованих осіб, актуальні вакансії на сьогодні та переваги легальної зайнятості. Основний акцент зроблений на питанні щодо праці неповнолітніх, їх правах, гарантіях, обмеженнях.
З метою перевірки обізнаності молоді у питаннях трудових відносин, для підлітків були проведені правові вікторини «Моє право на працю» та «Права неповнолітніх у трудових правовідносинах».
На нашу думку такі зустрічі дуже корисні для учнів, адже дають їм можливість йти по життю більш впевнено та бути обізнаними в правових питаннях.
Також, в рамках проведення Всеукраїнського тижня права, на базі Бабушкінського районного центру зайнятості проведено ряд семінарів для зареєстрованих безробітних на тему: «Офіційне працевлаштування – мій захист».
Мета заходів – розкрити переваги легального працевлаштування в Україні, застерегти громадян від шахрайства при працевлаштуванні.
У ході семінарів розглядалися питання: переваги легальної зайнятості в Україні; порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту тощо; види шахрайства при працевлаштуванні в Україні тощо.
Семінари проходили у формі активного діалогу, взаємодії, жвавого обговорення. Цікавою була робота в групах, де виконувалися різноманітні вправи і завдання, що дало можливість задіяти всіх учасників семінарів і провести їх в активній формі.
По закінченні заходу кожний учасник отримав пам’ятку «Куди звертатись по допомогу, коли порушуються твої права».
Присутні отримали корисну інформацію. Подібні зустрічі не лише сприяють поповненню знань слухачів, але й виховують повагу до людини, підвищують правову культуру.