Cоборне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області: Податкові новини
ШЕВЧЕНКІВСЬКА ДПІ СОБОРНОГО УПРАВЛІННЯ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ!
Про зміни в законодавстві та актуальні питання податкового законодавства на радіохвилях UA: Українське радіо Дніпро
Шевченківська ДПІ Соборного управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформуєю.
Начальник відділу забезпечення роботи Соборного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Ольга Васецька в ефірі радіостанції «UA: Українське радіо Дніпро» розповіла про зміни в законодавстві та актуальні питання податкового законодавства.
Вона розглянула питання списання заборгованості з єдиного внеску передбачене Законом України від 13.05.2020 № 592-IX, а саме, що фізичні особи – підприємці (крім підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування) та особи, що провадять незалежну професійну діяльність, які не отримували за період з 01.01.2017 по 03.06.2020 доходів (прибутку) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, мають право на списання суми недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), а також штрафів та пені, нараховані на ці суми недоїмки.
«Списання суми недоїмки, нарахованої платникам єдиного внеску буде здійснюватись на підставі заяви платника податків, яку. у довільній формі необхідно подати до податкового органу за своїм місцем реєстрації. Після чого контролюючий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову», – зазначила Ольга Васецька.
Також вона зупинилася на основних новаціях в оподаткуванні фізичних осіб та ФОПів запроваджених Законом України від 16 січня 2020 року № 466 та змінах щодо удосконалення функціонування електронного кабінету та спрощення роботи ФОПів запроваджених Законом України від 14 липня 2020 року № 786.
Повідомила слухачам, що з 01 серпня в Україні почали діяти новації в сфері застосування РРО,а саме, що суб’єкт господарювання залежно від його потреб в своїй роботі може самостійно обирати працювати з використанням класичного РРО чи програмного РРО. Електронні чеки матимуть таку ж юридичну силу, як і паперові чеки. Також, фіскальні функції звичайного касового апарату і програмного РРО однакові, але програмний реєстратор зручніший тим, що його можливо завантажити та зареєструвати через особистий кабінет платника податків.
Звернула увагу на своєчасну сплату роботодавцями єдиного внеску нарахованого за календарний місяць (не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати не пізніше 28 числа наступного місяця) та сплату фізичними особами податку на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки (протягом 60 днів з дня вручення контролюючим органом податкового повідомлення-рішення).
Наприкінці ефіру Ольга Васецька нагадала слухачам про право на податкову знижку та порядок її отримання, а саме, що право на податкову знижку мають фізичні особи – резиденти, які не є суб’єктами господарювання, та отримують дохід у вигляді заробітної плати.
Вона зауважила, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником ПДФО у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація). Така Декларація подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Таким чином, фізична особа – платник ПДФО для отримання податкової знижки за 2019 рік подає декларацію протягом 2020 року, тобто по 31.12.2020 включно.