Державна податкова інспекція повідомляє!
Щодо сплати фізичною особою транспортного податку, якщо протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досягне 5 років.
Відповідно до п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу є об’єктами оподаткування.
Об’єктом оподаткування транспортного податку є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу).
Транспортні засоби, що використовувалися, – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби (п.п. 14.1.251 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Згідно з п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Кодексу обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 Кодексу передбачено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 Кодексу).
У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років (п.п 267.6.7 п. 267.6 ст. 267 Кодексу).
Щодо визначення юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи доходу при безоплатному отриманні товарів (робіт, послуг)
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська інформує.
Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для юридичної особи платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Зокрема, згідно з п. 292.3 ст. 292 Кодексу до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).
Слід зазначити, що відповідно до ст. 632 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.
З огляду на зазначене, до суми доходу юридичної особи платника єдиного податку третьої групи включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг) з урахуванням звичайних цін. При цьому поняття звичайна ціна визначено п.п. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, з урахуванням особливостей, обумовлених ст. 39 Кодексу.
Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб сум сплачених суб’єктом господарювання за навчання фізичної особи – найманого працівника одним платежем в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська повідомляє.
Відповідно до пп.165.1.21 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відноситься сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абз. першому пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 Кодексу на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов’язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.
Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.
Законодавством не встановлено обмежень щодо терміну, за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.
Враховуючи вищевикладене, якщо суб’єкт господарювання сплатив за навчання фізичної особи – найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, така сума, з урахуванням розміру, визначеного пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, оподаткуванню не підлягає.
При цьому, якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або трьох років після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу, то сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.
Податковий календар з 04 по 17 жовтня 2016 року
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська інформує.
7 жовтня, п’ятниця
Останній день подання
– звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС) за вересень 2016 року;
– звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС) за вересень 2016 року;
– звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС) за вересень 2016 року;
– звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма №1-ОА) за вересень 2016 року;
– звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма №1-ОТ) за вересень 2016 року;
– звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма №1-РА) за вересень 2016 року;
– звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма №1-РТ) за вересень 2016 року;
– попередньої заявки-розрахунку про потребу у марках акцизного податку на грудень 2016 року
10 жовтня, понеділок
Останній день подання
– декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на жовтень 2016 року
17 жовтня, понеділок
Останній день подання
– звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за вересень (форма №ЗВР-1) за вересень 2016 року, якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;
– довідки про використані розрахункові книжки за вересень 2016 року
Про забезпечення роботи ЦОП у святкові та вихідні дні
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська з метою організації якісного виконання органами ДФС покладених завдань з обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг, повідомляє про режим роботи ЦОП у святкові та вихідні дні:
14 жовтня 2016 року — вихідний день;
15 жовтня 2016 року — робочий день у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 13 год. 00 хв.
Про рентну плату за спеціальне використання води
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська інформує.
Державна фіскальна служба України з метою правильності обчислення, своєчасності і повноти справляння рентної плати за спеціальне використання води здійснила аналіз даних податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води (далі – Плата) за результатами діяльності за II квартал 2016 року та повідомила про найбільш поширені помилки, яких припускаються платники під час декларування податкових зобов’язань з Плати (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати).
Зокрема, окремі платники при поданні до органу ДФС податкової звітності з Плати не дотримувались порядку її заповнення, внаслідок чого звітність була подана з помилками.
Наприклад, у р.8 «об’єкт оподаткування з початку року» задекларовано 103 куб.м, при цьому у р.8.1 «в межах установленого річного ліміту» задекларовано 59 куб.м, у р.8.2 «з підземних водних об’єктів» – 0; у р.8 «об’єкт оподаткування з початку року» задекларовано 180 куб.м, при цьому у р.8.1 «в межах установленого річного ліміту» задекларовано 180 куб.м, у р.8.2 «з підземних водних об’єктів» – 43 куб.м.
Також має місце незаповнення платниками р.8 «об’єкт оподаткування з початку року», внаслідок чого у окремих випадках значення р.8 (р.8 = р.8.1 + р.8.2) дорівнює 0 за наявності показників у р.8.1 або р.8.2.
Наприклад, у р.8 «об’єкт оподаткування з початку року» задекларовано 0 куб.м, при цьому у р.8.1.2 «з підземних водних об’єктів» задекларовано 4200 куб.м; у р.8 «об’єкт оподаткування з початку року» задекларовано 0 куб.м, при цьому у р.8.1 «в межах установленого річного ліміту» задекларовано 17023 куб.м; у р.8 «об’єкт оподаткування з початку року» задекларовано 0 куб.м, при цьому у р.8.1.1 «з поверхневих водних об’єктів» задекларовано 1120 куб.м.
Слід також звернути увагу на правильність застосування платниками ставок Плати під час розрахунку податкових зобов’язань з Плати та визначення коду водного об’єкта (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати).
Звертаємо увагу платників податків на дотримання порядку заповнення податкової звітності з Плати затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати» .
Оновлено «Єдинє вікно». Версія 1.25.2.0 від 26.09.2016 р.
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська повідомляє.
Державна фіскальна служба України на своєму сайті оприлюднила доповнення програмного забезпечення «Єдинє вікно подання електронної звітності» до версії 1.25.2.0 станом на 26 вересня 2016 року.
Даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 23.07.2016 року по 26.09.2016 року включно (містить доповнення починаючи з версії 1.25.0.0).
Воно встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.25.*, при цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними.
Оновлення OPZ 1.36.2 від 26.09.2016
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська повідомляє.
26 вересня 2016 року вийшло оновлення OPZ 1.36.2.
Це оновлення встановлюється на ОПЗ версії 1.36 або версії 1.36.1.
Не забувайте після встановлення оновлення перевірити “Довідник документів”:
– в меню “Довідники” – “Довідник документів” – або зліва “пташкою” відзначте всі звіти, або виберіть всі потрібні вам звіти і відзначте їх “пташкою”
Перелік змін та доповнень (версія 1.36.2.0) (станом на 26.09.2016)
Коригування існуючих форм, шаблонів та даних:
Форми вводу (XSL):
Надана можливість вносити ознаку наявності поданих доповнень згідно зноски «8» до поля «Наявність доповнення» (додано поле HJ1).для наступних документів:
– J0100608 – Розрахунок податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності;
– J0100807 – Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7;
– J0101910 – Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.
Схеми даних (XSD):
– common_types.xsd – “Загальні типи даних” – на виконання вимог п.4 постанови КМУ від 13.07.2016 №440 «Про затвердження -Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» надана можливість використання нових ознак неприбутковості установи (організації) за затвердженою структурою.
Реєстр неприбуткових організацій та установ в Електронному кабінеті платника
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська повідомляє.
Державна фіскальна служба України доопрацювала електронний сервіс Електронний кабінет платника (оновлена версія) в частині розширення функціональних можливостей режиму «Інформація з реєстрів». Зокрема, створено нову вкладку «Реєстр неприбуткових організацій та установ», що забезпечує оприлюднення та пошук даних щодо платників податків, яких включено до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (інформація оприлюднюється відповідно до пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру»).
Також найближчим часом за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) буде надано можливість подання реєстраційної заяви за формою 1-РН в електронному вигляді.
Звертаємо увагу, що реєстраційна заява за ф.№1-РН може бути подана засобами електронного зв’язку в електронному вигляді, якщо установчі документи неприбуткової організації оприлюдненні на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (абзац п’ятий пункту 6 Постанови №440).
Нагадуємо, що інформація з реєстрів ДФС, яка є відкритою та загальнодоступною, оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» в режимі реального часу. Користувачі мають можливість завантажити, зберегти та роздрукувати оприлюднену інформацію.
Чи включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи прощена (анульована) кредитором сума боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті?
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська повідомляє.
Законом України від 9 квітня 2015 року №321-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань» (далі – Закон №321) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, доповнено пунктом 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
Згідно з абзацом першим пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом Національного банку України на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом Національного банку України станом на 1 січня 2014 року, а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності.
Норми пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу застосовуються до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року.
Дія абзацу першого пункту 8 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу поширюється на операції з прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за фінансовим кредитом в іноземній валюті, що здійснювалися починаючи з 1 січня 2015 року.
У Дніпропетровській області ліквідовано конвертацій ний центр з обігом понад 642 млн. грн..
Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.358, ч.3 ст.191 КК України припинено діяльність конвертаційного центру.
Встановлено групу осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували та придбали низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.
Схема роботи полягала в тому, що легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних СГД, які в подальшому знімали готівкою учасники центру для передачі посадовим особам реального сектору економіки, за винятком 10-12% за конвертацію.
Загальний обіг проконвертованих коштів протягом 2015-2016 років склав понад 642 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 107 млн. гривень.
Під час проведення слідчих дій проведено 10 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях, за адресами проживання фігурантів та їх автомобілях.
За результатами обшуків вилучено 148 тис. доларів США, 608 тис. гривень і 7 тис. євро готівкою, 20 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, засоби зв’язку та документацію, які свідчать про протиправну діяльність.
На 29 розрахункових рахунків ФСПД (на 5 з яких заблоковано 87 тис. гривень) накладено арешт.
Слідчі дії тривають.
За 9 місяців поточного року на Дніпропетровщині зібрано
38,6 млрд. грн. податкових і митних платежів
та 9,7 млрд. грн. єдиного внеску
Впродовж січня – вересня 2016 року органами ДФС у Дніпропетровській області забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (без урахування ЄСВ) 38 млрд. 566,6 млн. грн. Про це проінформувала виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
Так, до державного бюджету протягом дев’яти місяців поточного року спрямовано 26 млрд. 985,1 млн. грн., в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС – 11 млрд. 683,2 млн.
До місцевих бюджетів області за відповідний період платниками сплачено 11 млрд. 581,5 млн. грн. Це на 2 млрд. 900,6 млн. грн. (або на 33,4%) більше фактичних надходжень січня – вересня 2015 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку 2016 року зібрано 9 млрд. 688,2 млн. грн.