Діти шукають родину!!! Інформує центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Найкраще середовище для життя й розвитку дитини – сім’я. Якщо це було б можливо, то кожна дитина зростала б в сімейному оточенні, в атмосфері любові, бо лише так повною мірою забезпечуються її потреби, створюються оптимальні умови для гармонійного розвитку, успішної соціалізації.
Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишились без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку й виховання бере на себе держава. Пріоритетом у влаштуванні таких дітей Сімейним кодексом України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» визначено саме сімейне виховання.
Прийомна сім’я — це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Порядок прийому дітей в сім’ю встановлено Положенням про прийомну сім’ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року № 565.
Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.
Порядок створення дитячих будинків сімейного типу та влаштування в них дітей регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 564 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу».
Документи, які необхідно підготувати кандидатам у прийомні батьки/батьки-вихователі
-
Заява кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі про створення ПС/ДБСТ (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями).
-
Загальна та спеціальна анкети.
-
Копії паспортів кандидатів.
-
Копії ідентифікаційного коду.
-
Довідка про склад сім’ї (форма 3).
-
Копія свідоцтва про шлюб (для подружжя) або про розлучення.
-
Довідка про стан здоров’я кандидатів в ПС/ДБСТ та членів сім’ї, які проживають разом із ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра). (оригінал)
-
Довідка про проходження аналізу на ВІЛ. (оригінал)
-
Довідка про доходи кандидатів в ПС/ДБСТ. (оригінал)
-
Довідка про наявність/відсутність виконавчого впровадження стосовно боргових зобов’язань (оригінал). (довідка є безкоштовною, видається відділами державної виконавчої служби за місцем проживання, реєстрації майна та місця роботи).
-
Довідка МВС України про несудимість кандидатів. (оригінал)
-
Технічний паспорт оселі.
-
Письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у ПС/ДБСТ, нотаріально засвідчена.
-
Довідка про проходження навчання кандидатів в ПС/ДБСТ.
Кого зацікавила інформація про створення та функціонування прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, запрошуємо до Центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді.
На всі питання вам нададуть відповіді фахівці ЦСССДМ Шевченківського району, який знаходиться за адресою: вул. Михайла Грушевського, 70, к. 461, 465.