Дніпропетровська митниця ДФС інформує:
За період дії пільгового оподаткування транспортних засобів на іноземній реєстрації, з 25.11.2018 по 22.02.2019 в зоні діяльності Дніпропетровської митниці ДФС оформлено 7144 автомобілі на євро номерах, з них:
5792 шт. – які перебували на митній території України з порушенням умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту;
1352 шт. – увезені після 25.11.2018.
Сума перерахованого до Державного бюджету України митних платежів склала 433,8 млн гривень.
Податковий календар на 01 березня 2019 року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що:
п’ятниця, 01 березня 2019 року, останній день сплати:
податку на додану вартість за січень 2019 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
– акцизного податку за січень 2019 року;
– податку на доходи фізичних осіб за січень 2019 року;
– податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за січень 2019 року на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
– податковим агентом податку на доходи фізичних осіб за січень 2019 року, у разі якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку;
– військового збору за січень 2019 року;
– рентної плати за:
- користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за січень 2019 року;
- користування радіочастотним ресурсом України за січень 2019 року;
- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за січень 2019 року;
- транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за січень 2019 року;
– плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за січень 2019 року;
станній день подання:
– податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2018 рік*;
– розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності, за 2018 рік платниками, у яких податковий період дорівнює календарному року*;
– розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента за 2018 рік*;
– розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, за IV квартал 2018 року;
– звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2018 рік;
– податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2018 рік платниками, віднесеними до першої та другої груп.
* Разом з декларацією подається фінансова звітність за 2018 рік, яка є додатком до декларації (розрахунку) та її невід’ємною частиною.
Подання запиту на отримання витягу з реєстру страхувальників платником ЄСВ та/або застрахованою особою
в «Електронному кабінеті»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
ДФС України повідомила, що запроваджено новий електронний сервіс, який надає можливість подати запит на отримання витягу з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – реєстр страхувальників).
Запит про отримання витягу з реєстру страхувальників може бути подано платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) та/або застрахованою особою через приватну частину (особистий кабінет) «Електронного кабінету».
Для цього в приватній частині «Електронного кабінету» необхідно в меню «Ведення звітності» обрати «Запит про отримання витягу з реєстру страхувальників» (ф. № 1-ЗРС) (J1303801), заповнити відповідні поля, підписати та надіслати.
Підтвердженням отримання ДФС запиту є Квитанція в електронному вигляді, в якій зазначено дату та номер реєстрації відповідного запиту.
Витяг за результатами обробки запиту можна переглянути у меню «Перегляд звітності» у вкладці:
– J1438101 – для юридичної особи або відокремленого підрозділу (ф. № 1-ВРС);
– F1438201 – для фізичної особи – підприємця або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність (ф. № 2-ВРС);
– F1438301 – для фізичної особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (ф. № 3-ВРС).
Якщо в реєстрі страхувальників відсутня інформація, то заявнику формується довідка з реєстру страхувальників (ф. № 1-ДРС) (J/F1403801).
Звертаємо увагу, що тільки у разі особистого звернення фізичної особи надається:
► інформація про встановлення з реєстру страхувальників ознаки «пенсіонер за віком» (із зазначенням дати встановлення пенсії за віком) або «особа з інвалідністю» (із зазначенням дати встановлення пенсії по інвалідності або соціальної допомоги та дати закінчення терміну, до якого встановлена інвалідність), яка зазначається у витягу (ф. № 2-ВРС);
► витяг з реєстру страхувальників щодо фізичної особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (ф. № 3-ВРС).
У разі виникнення питань з приводу користування «Електронним кабінетом», звертатися за телефоном: 0 800 501 007.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/368467.html
Щодо порядку відліку доби
для цілей справляння туристичного збору
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
ДФС України на офіційному веб-порталі за посиланням http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/369696.html проінформувала, що визначення поняття «доба» для туристичної сфери відсутнє у міжнародному та національному галузевому законодавстві. Правила користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг, затверджені наказом Державної туристичної адміністрації України від 16.03.2004 № 19, зареєстрованим в Мін’юсті від 02.04.2004 за № 413/9012 (далі – Правила), регламентують основні вимоги щодо користування готелями та аналогічними засобами розміщення усіх форм власності, що здійснюють діяльність на території України у сфері надання послуг розміщення споживачам, і регулюють відносини між споживачами (фізичними особами, які проживають у готелях або мають намір скористатися готельними послугами), та готелями, виконавцями цих послуг.
Так, пунктом 1.3. глави 1 Правил визначено, що розрахункова година – година, яка встановлена в готелі та при настанні якої споживач повинен звільнити номер у день виїзду й після якої здійснюється заселення в готель.
Відповідно до пункту 3.8. глави 3 Правил плата за надання готельних послуг стягується у відповідності до єдиної розрахункової години – 12-ї години поточної доби за місцевим часом. Готель з урахуванням місцевих особливостей вправі змінити єдину розрахункову годину. Як правило, розрахункова година зазначається у внутрішніх правилах готелю.
Пунктом 3.7. глави 3 Правил встановлено, що договір про надання готельних послуг може бути укладений на визначений або невизначений термін. При укладанні договору на невизначений термін погодженим вважається найбільш короткий термін, як правило одна доба; дія договору в такому разі завершується о 12.00 дня, наступного за днем прибуття споживача.
Враховуючи вищевикладене, відлік доби проживання розпочинається з 12 години дня, що передує дню виїзду, та триває 24 години до розрахункової години, встановленої готелем.
Роз’яснення стосовно трактування поняття «доба» надано листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 18.02.2019 №4501-06/7002-03 «Щодо порядку відліку доби для цілей справляння туристичного збору» (далі – лист Мінекономрозвитку). При цьому зазначаємо, що лист Мінекономрозвитку має лише інформаційний характер і не містить правових норм.
Лист Мінекономрозвитку розміщено за посиланням: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/mistsevi-zbori/turistichniy-zbir/listi-dps-ukraini/369514.html
Для своєчасної сплати податків і зборів,
необхідно правильно заповнювати платіжні доручення
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників податків, що повнота та своєчасність сплати податків залежить також від правильного заповнення документів – платіжних доручень на сплату таких податків.
Платіжні доручення необхідно заповнювати згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» із змінами та доповненнями, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419 (далі – Порядок № 666).
Слід зазначити, що відповідно до п. 7 Порядку № 666 у разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених Порядком № 666, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).
Отже, для своєчасної сплати платків і зборів платникам необхідно дотримуватись вимог Порядку № 666.
Ставки екологічного податку встановлено
Податковим кодексом України
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що статтями 243, 245-248 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлені ставки екологічного податку:
– за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (ст. 243 ПКУ);
– за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (ст. 245 ПКУ);
– за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (ст. 246 ПКУ);
– за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (ст. 247 ПКУ);
– за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (ст. 248 ПКУ).
Крім того, абзацом дев’ятим п. 4 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ передбачено, що Кабінет Міністрів України щорічно до 01 червня у разі необхідності вносить до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, зокрема з екологічного податку.
Звертаємо увагу, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності 01.01.2019, внесені зміни, зокрема, до п. 243.4 ст. 243 ПКУ згідно з яким ставка екологічного податку за викиди двоокису вуглецю становить 10,00 гривень за 1 тонну.