Дніпровське міське управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області вкотре застерігає!
Бути обережними під час виявлення ВНП
Піротехнічні підрозділи ДСНС щодня проводять роботи щодо обстеження території України, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і звичайні громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та у полях. Крім того вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись також і в лісах та парках, річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Саме тому, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.
Вкотре наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
Шановні батьки! Розповідайте своїм дітям про ту небезпеку, яку приховують у собі вибухові пристрої. Адже жага дитячої цікавості часом вартує життя.
Героїчна професія рятувальника
Рятівник – це вже не професія, це спосіб життя, адже постійно перебуваєш у очікуванні тривоги: можливо комусь саме зараз потрібна буде допомога. А в критичній ситуації дається взнаки і те, настільки ти добре підготовлений до цієї ж таки ситуації, і хто знаходиться поруч і власні знання та правила техніки безпеки. Адже коли заходиш у палаюче приміщення ніколи не знаєш, що тебе там чекає – може впасти стіна, стеля, вибухнути газовий балон, чи трапиться ще щось. І тому мабуть кожна дружина та діти з острахом проводжають своїх рідних рятівників на роботу та радіють, коли їх чоловік та тато повертається живим та неушкодженим.
Рятувальник – це справді героїчна професія. Скільки ми бачимо по телебаченню, скільки чуємо по радіо, скільки нам розповідають вчителі про ті надзвичайні ситуації, які відбуваються з нашими однолітками.
Наша рідна планета Земля постійно потерпає від стихійних лих. Так, повені, землетруси, торнадо, зсуви, урагани, бурі, грози, пожежі, виверження вулканів завдають важкого, майже непоправного удару на екологію планети. Проте не таким жахливим є вплив на екологію порівняно з наслідками цих стихійних лих для людей. Руйнуються не тільки будинки, а й цілі населення. Стояв собі будиночок, гарне барвисте подвір’я, сільське господарство, все цвіло і процвітало. І тут одна мить і все. Не стало нічого! Нема ні хати, ні стайні, ні господарства, взагалі нічого, тільки, на щастя, люди живі. Адже життя людини – найцінніше.
Якось, по телебаченню транслювали дуже зворушливу подію, яка відбулася в одному з міст України. На високе дерево, біля житлового будинку, вилізло маленьке сіре кошеня. І от, забравшись на саму верхівку, воно жалібно нявчало, та боялося спуститися донизу. Просидівши більше доби на верхівці дерева, бідолашна тваринка зовсім знесиліла і зголодніла. Перехожі зупинялися біля дерева, але ніхто не зміг вилізти на таку височінь. А вітер з кожною хвилиною все сильнішав, розхитуючи дерево. Тоді комусь з перехожих спало на думку викликати пожежників. І допомога не забарилася. Через декілька хвилин черговий наряд прибув на місце пригоди, розгорнув велетенську драбину, і «бранця» було врятовано. Маленький сірий клубочок сидів на долоні пожежника, який спускався вниз по драбині, а внизу вже звучали оплески дітей, та схвальні вигуки дорослих.
Герой-рятівник і тут прийшов на допомогу, рятуючи життя живої істоти. Небайдужість людей – це одна з визначних характеристик, яка проявляється в таких випадках.
Неконтрольована людська діяльність – основна причина пожеж в екосистемах
З настанням літньої пори року пожежі в екосистемах стають для Дніпропетровщини справжнім лихом. Першопричиною їх виникнення є людська недбалість та недотримання елементарних правил протипожежної безпеки.
Основний чинник збільшення кількості пожеж – масове неконтрольоване випалювання населенням на полях, узбіччях доріг та лісосмугах сухої трави, листя та сміття. Як правило, суху траву та сміття мешканці області спалюють у різних місцях – від присадибних ділянок та полів до придорожніх смуг та місць відпочинку на природі, що загрожує виникненню пожеж в лісах та на торфовищах. Тобто, такі пожежі стають проблемами не тільки для рятувальників, а й для екологів та лісників. Адже безжалісний вогонь може знищити величезні площі лісу, степову рослинність, середовище існування птахів і звірів.
Унаслідок природних пожеж змінюється клімат, пересихають русла річок, порушується екологічний баланс. Згарища на місці полів, скверів, навіть на узбіччях завдають непоправної шкоди природі та здоров’ю людей. Дим від спалювання сухотрав’я містить чадний газ, який має токсичний вплив на органи дихання і очей, провокує онкологічні захворювання.
Найбільше пожеж виникає у лісах у суботу, неділю й понеділок (до 40% загорянь). Тому в лісах заборонено розкладати вогнища. Особливо це небезпечно у місцях із підсохлою травою і під корінням дерев. Не можна кидати запалені сірники , недопалки, використовувати машини з несправною системою живлення, палити і користуватися вогнем поблизу автомобілів.
Розпалювати вогнища у лісі необхідно тільки на спеціально відведених ділянках. Поблизу цих місць повинні бути засоби гасіння пожеж або водоймища. Доцільно призначати чергових коло багаття, які мають підтримувати вогонь і контролювати дотримання пожежної безпеки.
Заборонено залишати вогонь без нагляду, покидати місця відпочинку, непереконавшись, що багаття цілковито загашене.
Будь-яка пожежа починається із займання, яке нерідко може ліквідувати одна людина. Невеликі осередки пожежі слід гасити негайно.
Найдоступнішими засобами гасіння займань і пожеж є вода, пісок або грунт, ручні вогнегасники, брезентові покривала і навіть гілки дерев та одяг.
При виникненні пожежі у місцях масового відпочинку у першу чергу треба повідомити про це пожежно-рятувальну службу (телефон «101»), а після цього вступати у боротьбу з вогнем.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки і це дасть змогу уникнути людських жертв! Пам’ятайте, що своєю необережністю ви провокуєте пожежу! Бережіть своє життя і здоров’я!