ДО УВАГИ ГОЛІВ ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИХ КООПЕРАТИВІВ, ОБ’ЄДНАНЬ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ ТА НАСЕЛЕННЯ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Відповідно до розпорядження міського голови від 28.11.2018 № 1661-р “Про першочергові заходи у зав’язку з введенням воєнного стану на окремих територіях України” інформуємо щодо необхідност:
1. Приведення підвальних приміщень житлових будинків в готовність у якості найпростіших укриттів (очищення, освітлення підвальних приміщень, розміщення об’яв щодо входу до підвального приміщення та де зберігаються ключі, а також 2-х добовий запас питної води та ін).
2. Інформування мешканців про правила безпечної поведінки в умовах воєнного стану:
ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ!
Доводимо до відома мешканців житлового будинку № ____ корпус (під’їзд) ________
вул. _____________________________, що у разі виникнення надзвичайних ситуацій рекомендовано перебування у підвалі будинку, розташованого за адресою ____________________________________________________________________________
Ключі знаходяться __________________________________________________________
.
Заходити до підвалу потрібно організовано, швидко і без паніки.
У підвалі зручніше розміщуватися групами з тих, хто разом мешкає в одному будинку. В кожній групі призначають старшого. Осіб з дітьми, розміщують в окремих відсіках або у спеціально відведених місцях. Літніх і хворих намагаються влаштувати ближче до вентиляції.
В укриття потрібно приходити з документами, запасом продуктів харчування та води на 2 доби та простішими засобами індивідуального захисту органів дихання (ватно-марлева пов’язка тощо).
Не дозволяється приносити з собою громіздкі речі, речовини з сильним запахом та легкозаймисті, приводити тварин.
У підвалі забороняється ходити без потреби, шуміти, курити, виходити назовні без дозволу коменданта або чергового.
Всі у підвалі зобов’язані виконувати розпорядження чергового по підвалу, надавати посильну допомогу хворим, дітям, інвалідам.
У разі виникнення збройного конфлікту (обстрілу)
всім громадянам рекомендується:
Знаходячись поза межами будівель, слід лягти на землю по можливості у найбільш заглиблені місця (канави, ритвини тощо), прикрити голову якимись речами або, на крайній випадок, руками і дочекатись закінчення вибухів.
Знаходячись у транспорті, необхідно негайно залишити транспортний засіб, відбігти від дороги у бік, де немає будівель й залягти на землю. Надалі шукати надійнішого укриття. Переміщуватись до укриття слід повзком.
Можна сховатись у наступних місцях: у підземному переході; в метро; у будь-якій канаві, траншеї, ямі; під високим бордюром чи фундаментом паркану; у підвалі під капітальними будинками; в оглядовій ямі відкритого гаража чи СТО; в ямах «воронках», що залишилися від попередніх обстрілів.
Знаходячись вдома, слід зайняти приміщення, які розташовані подалі від вікон, балконів (коридор, ванна кімната, тощо) і дочекатись закінчення вибухів.
Не можна: вибігати з будинків на вулицю, користуватися ліфтом, ховатися під деревами (навіть коли під деревом є зручне для укриття місце). По завершенню нальоту або обстрілу слід обережно залишити будинок. Якщо будинок було зруйновано, або він отримав пошкодження необхідно взяти із собою документи, гроші, предмети першої необхідності, продукти харчування тривалого зберігання (консерви, печиво, сухарі тощо).
3. Про вжиті заходи письмово інформувати Шевченківську районну у місті раду у електронному вигляді на електронну адресу 34059261@mail.gov.ua, факсом 740 63 02, або каб. 447,455, 332 Шевченківської районної у місті рад
Відділ координації питань житлово-комунальних підприємств та служб, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Шевченківської районної у місті ради