До уваги платників податків!
28 серпня 2017 року з 11-00 год. до 12-00 год. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за тел. (056) 374-31-16 начальника управління погашення боргу ГУ ДФС у Дніпропетровській області Яни Бабець на тему: «Організація роботи щодо погашення податкового боргу з податків, зборів і єдиного внеску платників».
«Блокування реєстрації податкових накладних» – основна тема семінару,
проведеного фахівцями фіскальної служби Дніпропетровської області для платників правого берега м. Дніпра
Днями фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з ДПІ правого берега м. Дніпра проведено кущовий семінар для платників щодо актуальних питань податкового законодавства, зокрема щодо особливостей адміністрування ПДВ в частині зупинення реєстрації ризикових податкових накладних.
Зазначено, що автоматизована система моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, що працює в повноцінному режимі з 1 липня поточного року та є важливою складовою боротьби з податковими махінаціями.
Присутнім надані практичні поради стосовно послідовності дій платника ПДВ у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, зокрема, подання таблиць даних платника, повідомлень щодо подачі документів про підтвердження здійснення операцій по відмовленим ПН/РК.
Крім того, на семінарі приділено увагу і іншим питанням: транспортному податку, платі за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Наприкінці заходу платники отримали друковану продукцію, підготовлену спеціалістами фіскальної служби.
Шановні платники!
Своєчасно звітуйте за другий квартал (півріччя) та липень 2017 року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що
9 серпня, середа, останній день подання:
● звіту про суми податкових пільг за 2-й квартал 2017 року;
● податкової декларації з податку на прибуток підприємств за півріччя 2017 року платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу*;
● розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності (державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями), за півріччя 2017 року разом з фінансовою звітністю;
● розрахунку податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності, за півріччя 2017 року платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
● розрахунку податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, за півріччя 2017 року платниками, в яких податковий період дорівнює календарному кварталу;
● податкової декларації з податку на додану вартість платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за 2-й квартал 2017 року;
● податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за півріччя 2017 року платниками, віднесеними до третьої групи;
● податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи за півріччя 2017 року платниками, віднесеними до третьої групи;
● податкової декларації рентної плати за 2-й квартал 2017 року з розрахунком:
– рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
– рентної плати за спеціальне використання води;
– рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводної сировини;
– рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
● податкової декларації екологічного податку за 2-й квартал 2017 року;
● податкової декларації туристичного збору за півріччя 2017 року;
● податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за півріччя 2017 року;
● податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за 2-й квартал 2017 року (форма №1ДФ);
● податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями, які вперше зареєстровані протягом 2-го кварталу 2017 року або перейшли з 2-го кварталу 2017 року зі спрощеної системи оподаткування на загальну, за 2-й квартал 2017 року;
● декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, за 2-й квартал 2017 року;
● звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за липень 2017 року (форма №1-РС);
● звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за липень 2017 року (форма №2-РС);
● звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за липень 2017 року (форма №3-РС);
● звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв в оптовій мережі за липень 2017 року (форма №1-ОА);
● звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів в оптовій мережі за липень 2017 року (форма №1-ОТ)
* Увага! Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації (п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України).
Затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів,
які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок)
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 28.07.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 №480, якою затверджено перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи (далі – Постанова №480).
Зазначений перелік затверджено відповідно до п.п.«г» п.п.39.2.1.1 п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Згідно із зазначеними положеннями ПКУ контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.
Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з ним за відсутності критеріїв, визначених підпунктами «а» – «в» п.п.39.2.1.1 п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ, визнаються неконтрольованими.
Постанову №480 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 28.07.2017 №59.
Затверджено новий Порядок призначення та звільнення податкового керуючого з визначенням його функцій та повноважень
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 25.07.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2017 №529 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26.06.2017 за №786/30654) (далі – Наказ №529), яким затверджено новий Порядок призначення та звільнення податкового керуючого з визначенням його функцій та повноважень (далі – Порядок).
Порядок затверджено відповідно до статей 89, 91, 92 та 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Цей Порядок визначає правила призначення та звільнення, функції та повноваження податкового керуючого, а також порядок складання ним акта опису майна, яке передається у податкову заставу, та акта перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим.
Згідно з пунктом 4 розділу I Порядку податковий керуючий це – посадова (службова) особа контролюючого органу, на яку покладається виконання функцій, спрямованих на погашення податкового боргу платника податків.
Податковий керуючий призначається платнику податків, що має податковий борг, наказом керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків (п.1 розділу II Порядку).
Посадова (службова) особа контролюючого органу наділяється повноваженнями податкового керуючого з дати видання наказу керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу про призначення такої особи податковим керуючим (п.2 розділу II Порядку).
Податковий керуючий зобов’язаний дотримуватись вимог щодо збереження інформації з обмеженим доступом (п.1 розділу VI Порядку).
Наказом №529 затверджено форми:
– Акту про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим (додаток 1 до Порядку);
– Рішення про дострокове скасування зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків (додаток 2 до Порядку), яке направляється податковим керуючим банкам та іншим фінансовим установам для дострокового поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.
Наказом №529 також визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №578 «Про затвердження Порядку призначення та звільнення, а також функції та повноваження податкового керуючого», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1837/24369.
Наказ №529 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 25.07.2017 №58.