До уваги платників податків: наближається термін сплати податків!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що
28 жовтня, п’ятниця, останній день сплати:
– ПДВ за вересень 2016 року платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
– єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за вересень 2016 року;
– акцизного податку за вересень 2016 року;
– рентної плати за вересень 2016 року за:
• користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
• користування радіочастотним ресурсом України;
• транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;
• транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
– плати за землю за вересень 2016 року;
– єдиного податку платниками четвертої групи за ІІІ квартал 2016 року;
– авансового внеску податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за ІІІ квартал 2016 року;
– авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за ІІІ квартал 2016 року;
– податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за вересень 2016 року;
– податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за вересень 2016 року на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
– військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за вересень 2016 року.
Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»
начальника відділу реєстрації користувачів
при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області
управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС України
Юрія Ткача
на тему: «Надання у користування засобів електронного цифрового підпису та допомоги при генерації відкритих та особистих ключів»
Питання 1. Доброго дня. Чи потрібно платнику податків укладати з контролюючим органом договір про визнання електронних документів при поданні звітності через сервіс «Електронний кабінет платника податків»?
Відповідь. Добрий день. Так. Платнику податків необхідно укласти договір про визнання електронних документів між контролюючим органом та платником податків.
Питання 2. Хочу спитати. Чи можна згенерувати ключі електронного цифрового підпису для директора та печатки на одну флешку?
Відповідь. Ні. Для кожного ключа електронного цифрового підпису потрібен окремий носій (флеш-носій, CD/DVD-диск).
Питання 3. Скажіть, будь ласка, чи можливо скасувати посилений сертифікат, виданий АЦСК ІДД у телефонному режимі?
Відповідь. Відповідно до Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заява в усній формі подається клієнтом (підписувачем) до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі АЦСК ІДД) засобами телефонного зв’язку за номером, який опублікований на власному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД, при цьому клієнт (підписувач) повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:
– ідентифікаційні дані власника посиленого сертифіката;
– реєстраційний номер посиленого сертифіката;
– ключову фразу голосової автентифікації.
Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних підписувача з інформацією в реєстрі підписувачів).
Питання 4. У мене таке питання: Де знайти реєстраційний номер посиленого сертифіката ключа ЕЦП, отриманого в АЦСК ІДД для заповнення заяви на зміну статусу?
Відповідь. Для перегляду реєстраційного номеру посиленого сертифіката відкритого ключа електронного цифрового підпису (далі – посилений сертифікат), отриманого від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі – АЦСК ІДД), його необхідно завантажити на комп’ютер. Після чого, відкривши файл посиленого сертифіката на вкладці «Зміст» знайти поле «Серійний номер», в якому і міститься реєстраційний номер посиленого сертифіката.
Питання 5. Які документи потрібно надати для отримання ключа електронного цифрового підпису підприємцю ?
Відповідь. Для отримання ключа електронного цифрового підпису підприємцю потрібно надати такі документи:
-
Реєстраційну картку;
-
копію паспорта підписувача, (кожна сторінка засвідчується особистим підписом);
-
копію картки платника податків, засвідчену підписом власника.
Перелік документів, зразок заповнення, та самі бланки розташовані за адресою http://acskidd.gov.ua/ у розділі «Реєстрація користувача».
Питання 6. Як оновити посилені сертифікати, якщо змінились посадові особи на підприємстві або необхідно замінити ключі діючим посадовим особам?
Відповідь. Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів».
Якщо договір «Про визнання електронних документів» укладається в електронній формі, то посилений сертифікат платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового зазначений договір необхідно переукласти.
Питання 7. Скажіть, будь ласка, що робити, якщо забув пароль?
Відповідь. У разі втрати паролю необхідно звернутись до представництва АЦСК ІДД ДФС, подавши при цьому заяву на зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа та новий пакет документів.
Питання 8. Чи можливо скасувати посилений сертифікат у телефонному режимі?
Відповідь. Заява в усній формі подається клієнтом (підписувачем) до АЦСК ІДД ДФС засобами телефонного зв’язку за номером (044) 284-00-10, при цьому заявник повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:
• ідентифікаційні дані власника посиленого сертифіката;
• ключову фразу голосової автентифікації;
• реєстраційний номер посиленого сертифіката.
Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних підписувача з інформацією в реєстрі підписувачів).
Про порядок відображення операцій
зі збільшення статутного капіталу підприємства
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 19.09.2016 №20301/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №20301) щодо відображення у бухгалтерському та податковому обліку операцій зі збільшення статутного капіталу підприємства повідомила наступне.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку визначені Законом України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996).
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (пункт 2 ст.6 Закону №996).
Щодо оподаткування податком на прибуток операцій із внесення майна та майнових прав до статутного капіталу підприємства, то згідно з п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.
Розділом ІІІ Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за операціями із внесення майна та майнових прав до статутного капіталу підприємства, тобто такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Лист №20301 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69881.html
Чи застосовуються РРО при продажу квитків на
відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Водночас, пунктом 4 ст.9 Закону №265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 109.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Затверджена нова Типова інструкція
про порядок роботи зі службовою інформацією в органах влади
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Кабінет Міністрів України постановою від 19.10.2016 №736 затвердив нову Типову інструкцію про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію (далі – Типова інструкція).
Типова інструкція визначає єдині вимоги до ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану під час провадження оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, діяльності у сфері оборони держави, та іншу службову інформацію, в органах державної влади, інших державних органах.
Як повідомляється на Урядовому порталі, Типова інструкція унормовує процеси роботи суб’єктів владних повноважень з документами, що містять службову інформацію, зокрема, зібрану під час провадження оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, діяльності у сфері оборони держави, та яким відповідно до законодавства присвоюється гриф «Для службового користування».
У Типовій інструкції наголошено, що питання щодо необхідності присвоєння документу грифа «Для службового користування» вирішується з обов’язковим дотриманням вимог частини другої статті 6 та статті 9 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Виконання цих вимог сприятиме удосконаленню роботи органів влади – розпорядників інформації у питаннях забезпечення доступу громадян до публічної інформації, а також зменшенню кількості документів, що містять службову інформацію.