До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України!
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська звертає увагу, що за результатами проведеного Державною фіскальною службою України аналізу звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) за червень – серпень 2016 року виявлені методологічні помилки заповнення платниками Рентної плати податкової звітності, а саме:
– неправильне застосування розміру встановлених ставок Рентної плати;
– неправильне заповнення коду радіозв’язку.
Нагадуємо, що порядок адміністрування Рентної плати регламентується статтею 254 «Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Ставки Рентної плати у гривнях за 1 МГц смуги радіочастот на місяць визначені пунктом 254.4 статті 254 Кодексу.
Платники Рентної плати обчислюють суму Рентної плати виходячи з виду радіозв’язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо (п.п.254.5.2 п.254.5 ст.254 Кодексу).
Звертаємо увагу, що для ширини смуги радіочастот до 30 МГц (15х2) у кожному регіоні окремо, що належать окремому платнику Рентної плати – користувачу радіочастотного ресурсу, застосовується понижувальний коефіцієнт 0,75 (п.254.4 ст.254 Кодексу).
До уваги платників податків: оновлено довідники податкових пільг!
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська інформує, що Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) ДФС затверджені станом на 01.10.2016:
– Довідник №80/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;
– Довідник №80/2 інших податкових пільг.
У зазначених Довідниках надано перелік пільг із зазначенням їх кодів та термінів дії з податку на прибуток підприємств; податку на додану вартість; з плати за землю; з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; з акцизного податку з вироблених в Україні та з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції); з місцевих податків та зборів; з державного мита.
Дані цих Довідників використовуються платниками під час заповнення Звіту про суми податкових пільг, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 «Про затвердження Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг».
Довідники пільг розміщені на сайті ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/dovidniki-/54005.html
Об’єкти спадщини для оподаткування податком на доходи фізичних осіб
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська звертає увагу, що оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується статтею 174 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Так, пунктом 174.1 статті 174 Кодексу визначено, що об’єкти спадщини платника ПДФО поділяються з метою оподаткування на:
а) об’єкт нерухомості;
б) об’єкт рухомого майна, зокрема:
– предмет антикваріату або витвір мистецтва;
– природне дорогоцінне каміння чи дорогоцінний метал, прикраса з використанням дорогоцінних металів та/або природного дорогоцінного каміння;
– будь-який транспортний засіб та приладдя до нього;
– інші види рухомого майна;
в) об’єкт комерційної власності, а саме: цінні папери (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об’єкт бізнесу як такий, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу від неї, майнові та немайнові права;
г) сума страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, а також сума, що зберігається відповідно на пенсійному депозитному рахунку, накопичувальному пенсійному рахунку, індивідуальному пенсійному рахунку спадкодавця – учасника накопичувальної системи пенсійного забезпечення;
ґ) готівка або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банківських і небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.
Про визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, розташовані за межами населених пунктів,
нормативну грошову оцінку яких не проведено
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська інформує.
Договірні відносини регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України від 06.10.1998 №161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до пункту 288.4 статті 288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди у відсотках до нормативної грошової оцінки у межах, визначених пунктом 288.5 статті 288 Кодексу.
Типовим договором оренди землі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 №220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», встановлено, що у договорі оренди зазначається розмір орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (у відсотках нормативної грошової оцінки земельної ділянки) та нормативна грошова оцінка.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінку земель, який відповідно до статті 23 Закону України від 11.12.2003 №1378-IV «Про оцінку земель» видається відповідним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Держгеокадастр).
Отже, для визначення податкового зобов’язання з орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, яка розташована за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку якої не проведено, платнику необхідно звернутися до відповідного територіального органу Держгеокадастру для проведення нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки.
ДО УВАГИ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що 16 липня 2016года набула чинності постанова Кабміну України від 13 липня 2016 року №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».
Неприбуткові підприємства, установи та організації, які до 1 січня 2017 року не привели свої статутні документи у відповідність до вимог, встановлених пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються після 1 січня 2017 року з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Про подання звітності про обіг марок акцизного податку
в електронній формі
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська інформує, що 11.10.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 №683 «Про внесення змін до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (далі – Постанова №683).
Постановою №683 внесено зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабміну від 27.12.2010 №1251.
У зв’язку з переходом на електронний документообіг зазначеною Постановою Уряд схвалив подання звітності про обіг марок акцизного податку в електронній формі.
Як повідомляється на Урядовому порталі, реалізація Постанови №683 забезпечить скорочення паперового документообігу підприємствами – виробниками, імпортерами підакцизної продукції та органами ДФС, а також унеможливить безпосередній контакт при наданні заявки-розрахунку на отримання марок акцизного податку та звітів щодо їх використання між посадовими особами суб’єктів господарювання та органів ДФС.
Скасовано отримання додаткової ліцензії на оптову торгівлю
вином власного виробництва
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що з 13.10.2016 набрав чинності Закон України від 20.09.2016 №1534-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного (не придбаного) виноматеріалу» (далі – Закон №1534).
Зазначеним Законом скасовано обов’язкове отримання ліцензії на оптову торгівлю суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) та виробляють їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних або медових) виключно власного виробництва (не придбаних), та здійснюють оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями.
Закон №1534 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 12.10.2016 №192.
Про ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська звертає увагу, що за результатами проведеного Державною фіскальною службою України аналізу звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) за червень – серпень 2016 року виявлені методологічні помилки заповнення платниками Рентної плати податкової звітності, зокрема, неправильне застосування розміру встановлених ставок Рентної плати.
Нагадуємо, що відповідно до пункту 254.4 статті 254 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями ставки Рентної плати встановлюються у таких розмірах:
Вид радіозв’язку |
Діапазон радіочастот |
Ставка рентної плати за 1 МГц смуги радіочастот на місяць, гривень |
|
1. |
Радіорелейний зв’язок фіксованої радіослужби |
0,03-300 ГГц |
0,95 |
2. |
Радіозв’язок: |
||
фіксованої, рухомої сухопутної радіослужб |
0,03-470 МГц |
926,34 |
|
морської радіослужби |
0,03-470 МГц |
463,17 |
|
3. |
Радіозв’язок у системі охоронної та охоронно-пожежної сигналізації |
30-470 МГц |
926,34 |
4. |
Радіозв’язок з використанням радіоподовжувачів |
30-470 МГц |
464,62 |
5. |
Радіозв’язок у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів |
1427-2400 МГц 2400-2483,5 МГц 5150-5850 МГц |
23,40* |
6. |
Радіозв’язок у системі з фіксованим абонентським радіодоступом стандарту DECT |
30-3000 МГц |
46,75 |
7. |
Транкінговий радіозв’язок |
30-470 МГц |
2872,49 |
8. |
Пошуковий радіозв’язок |
30-960 МГц |
37053,30 |
9. |
Радіолокаційна та радіонавігаційна радіослужби |
30-3000 МГц |
93,49 |
10. |
Радіозв’язок супутникової рухомої та фіксованої радіослужб |
30-3000 МГц |
61,37 |
11. |
Стільниковий радіозв’язок |
300-2200 МГц |
23085,25* |
12. |
Радіозв’язок у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації |
2-7 ГГц |
40,92* |
10-42,5 ГГц |
14,62* |
||
13. |
Передавання звуку залежно від потужності: |
30 кГц – 30 МГц |
|
до 1 кВт включно |
1110,42 |
||
від 1,1 до 10 кВт включно |
1668,58 |
||
від 10,1 до 100 кВт включно |
2361,15 |
||
від 101 до 500 кВт включно |
2779,00 |
||
від 501 кВт і вище |
4617,04 |
||
14. |
Передавання та ретрансляція телевізійного зображення залежно від потужності: |
30-300 МГц |
|
від 1 до 10 Вт включно |
46,75 |
||
від 10,1 до 100 Вт включно |
140,28 |
||
від 101 Вт до 1 кВт включно |
230,85 |
||
від 1,1 до 5 кВт включно |
371,13 |
||
від 5,1 до 20 кВт включно |
695,49 |
||
від 20,1 кВт і вище |
926,34 |
||
15. |
Передавання звуку залежно від потужності: |
66-74 МГц |
|
до 100 Вт включно |
347,74 |
||
від 101 Вт до 1 кВт включно |
695,49 |
||
від 1,1 до 10 кВт включно |
1110,42 |
||
від 10,1 кВт і вище |
1390,94 |
||
16. |
Передавання та ретрансляція телевізійного зображення залежно від потужності: |
300-880 МГц |
|
до 10 Вт включно |
32,15 |
||
від 10,1 до 100 Вт включно |
64,29 |
||
від 101 Вт до 1 кВт включно |
140,28 |
||
від 1,1 до 5 кВт включно |
277,64 |
||
від 5,1 до 20 кВт включно |
555,21 |
||
від 20,1 кВт і вище |
695,49 |
||
17. |
Види радіозв’язку (служби, системи, радіотехнології, радіоелектронні засоби, випромінювальні пристрої), що не зазначені у пунктах 1-16 пункту 254.4 цієї статті |
9 кГц – 400 ГГц |
1390,94 |
* Для ширини смуги радіочастот до 30 МГц (15 х 2) у кожному регіоні окремо, що належать окремому платнику рентної плати – користувачу радіочастотного ресурсу, застосовується понижувальний коефіцієнт 0,75.
З початку року внутрішня безпека ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела 128 службових розслідувань та перевірок
Впродовж січня – вересня 2016 року управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 128 службових розслідувань та перевірок.
За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 27 кримінальних проваджень у відношенні працівників фіскальної служби; винесено 40 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників служби.
З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у поточному році проведено перевірки 111 кандидатів на зайняття посад в підрозділах ГУ ДФС області. За підсумками перевірок 6 претендентам відмовлено у призначенні на посаду.
Про електронне декларування державних службовців
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №1700) у 2016 році службові особи, які на день початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій займають згідно зі статтею 50 цього Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, до яких у тому числі віднесено посади державної служби категорії «А» та «Б», зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.
Звертаємо увагу, що термін подачі електронних декларацій відповідно до Закону №1700 за 2015 рік посад державної служби зазначених категорій спливає 30 жовтня 2016 року.
У 2016 році місцеві податки і збори поповнили
бюджет Дніпропетровської області майже на 11,6 мільярдів гривень
«За дев’ять місяців 2016 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 11,58 млрд. грн. податків і зборів. Це на 1,66 млрд. грн. більше порівняно з минулорічним періодом», – повідомила перший заступник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
За її словами більше половини надходжень в місцеві бюджети Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 5,92 млрд. грн.
Також, суттєво наповнила бюджетні кошики місцевих громад Дніпропетровського регіону і плата за землю – 2,54 млрд. грн.
Крім цього, спрощенці області перерахували до бюджетів громад 943 млн. грн. єдиного податку, а суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизних товарів, – 688 млн. грн. акцизного податку.
Про заповнення митної декларації
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
Державна фіскальна служба України у листі від 29.09.2016 №32089/7/99-99-18-02-02-17 (далі – лист ДФС №32089) повідомила про заповнення митної декларації при декларуванні товарів, що переміщуються для забезпечення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються за рахунок фінансових ресурсів міжнародних фінансових організацій, які залучаються як позика чи кредит державою або під державні гарантії та передбачають розрахунки за поставлений товар з окремих рахунків в комерційних банках, відкритих Міністерством фінансів України.
З текстом листа №32089 можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/mitne-zakonodavstvo/listi/69876.html
За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області