ДПІ У БАБУШКІНСЬКОМУ РАЙОНІ М,ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ІНФОРМУЄ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
Декларуй – Україну будуй!
У рамках проведення цьогорічної кампанії декларування доходів, як і раніше, одним з основних напрямків роботи органів ДФС є створення сприятливих умов для виконання громадянами обов’язку перед державою та суспільством задекларувати доходи, отримані у 2015 році.
Свідоме декларування доходів та сплата податків – це вірний шлях до побудови європейського суспільства, ознака цивілізованого суспільства, високої правосвідомості громадян та є одним з критеріїв партнерських взаємовідносин між платниками податків та державою.
Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави, реалізація права громадян на податкову знижку.
Метою декларування доходів фізичних осіб – платників податків є не тільки сплата податків до бюджету, а й повернення громадянам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати у минулому 2015 році.
Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації їх права на податкову знижку за наслідками звітного 2015 року (стаття 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями).
У разі потреби, всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання податкової декларації про майновий стан та доходи (далі – декларація) громадянин може отримати у Центрі обслуговування платників (далі – ЦОП). Відомості щодо контактних телефонів та адрес ЦОПів, які здійснюють приймання декларацій, у розрізі податкових інспекцій області та їх відділень розміщена на головній сторінці суб-сайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua) у банері «Декларуємо по-новому 2016» за посиланнями:
http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/page1
http://dp.sfs.gov.ua/okremi–storinki/arhiv/page2
http://dp.sfs.gov.ua/okremi–storinki/arhiv/page3
http://dp.sfs.gov.ua/okremi–storinki/arhiv/page4
Також звертаємо увагу, що для комфортного звітування громадян ЦОПи працюють з подовженим режимом роботи та по суботах з 9.00 год. до 16.00 год.
Нагадуємо, що декларування доходів фізичними особами – платниками податків за результатами 2015 року здійснюється за новою формою декларації, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.
Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланнями:
– на офіційний веб-портал Державної фіскальної служби України
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/
– на суб-сайт «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області»
http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/
Від нас з вами залежить добробут не тільки держави в цілому, а й кожного окремого українця. Своєчасно сплачені податки – це шлях до підвищення добробуту, стабільності та фінансової незалежності країни.
Оподаткування пенсій у 2016 році залишилося без змін
Нагадуємо, що Верховною Радою України 24.12.2015 був прийнятий Закон України №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності з 01.01.2016.
Цим Законом внесені зміни до деяких норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Так, Законом №909 з 01.01.2016 запроваджено одну базову ставку оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у розмірі 18% для доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами та інших доходів, незалежно від їх розміру (пункт 167.1 статті 167 Кодексу).
У 2015 році було дві ставки ПДФО – 15% та 20% в залежності від розміру доходу.
При цьому, оподаткування пенсій залишилось без змін.
Відповідно до пункту 167.4 статті 167 Кодексу ставка ПДФО становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.
Положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (підпункт 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Кодексу).
Зазначаємо, що станом на 01.01.2016 місячна мінімальна заробітна плата складає 1378 гривень.
Таким чином, з 01.01.2016 оподаткуванню, як і раніше, за ставкою 15%, підлягатимуть пенсії, розмір яких перевищуватиме 4134 гривні у частині такого перевищення.
Нерухомість, відмінна від земельної ділянки, у 2016 році оподатковується по-новому
Звертаємо увагу, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності з 01.01.2016, внесені, зокрема, наступні зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки (далі – податок на нерухоме майно).
1. З 2016 року збільшена ставка податку на нерухоме майно та встановлюється місцевими радами у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2016 році – 41,34 грн.) за 1 квадратний метр бази оподаткування для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266). Базою оподаткування, як і раніше, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
Нагадаємо, що за 2015 рік згідно з пунктом 33 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Кодексу ставка податку на нерухоме майно для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, не могла перевищувати 1% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр (12,18 грн.). Що стосується житлової нерухомості, то ставка податку складала не більше 2% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр (24,36 грн.).
2. Сільські, селищні, міські ради позбавляються права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база її оподаткування (зміни до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Кодексу).
Таким чином, у 2016 році пільгова площа для оподаткування житла залишилася виключно:
– 60 м квадратних – для квартир;
– 120 м квадратних – для будинків;
– 180 м квадратних – для будинків і квартир одночасно.
3. Запроваджено додаткове оподаткування квартир та житлових будинків, які перебувають у власності фізичних чи юридичних осіб, якщо загальна площа перевищує:
– для квартир – 300 м квадратних;
– для будинку – 500 м квадратних.
Власники такої нерухомості додатково до розрахованої на загальних підставах суми податку на нерухоме майно будуть сплачувати ще 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості(підпункт ґ) підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).
Звертаємо увагу, що у 2016 році фізичні особи будуть сплачувати податок на нерухоме майно за звітний 2015 рік за ставками, встановленими місцевими радами на 2015 рік, тобто не вище:
– 12,18 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів нежитлової нерухомості;
– 24,36 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перевищує пільгові розміри житла.
Що стосується юридичних осіб – платників податку, то вони у 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за звітний 2016 рік за новою ставкою, тобто не більше 41,34 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
За повідомленням Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.