ДПІ У БАБУШКІНСЬКОМУ РАЙОНІ М. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ІНФОРМУЄ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
За два місяці поточного року майже 5 тисяч громадян Дніпропетровщини надали декларацію про майновий стан і доходи
В рамках деклараційної кампанії, що розпочалася 1 січня та триватиме до 1 травня поточного року, про свої статки, отримані у 2015 році, на Дніпропетровщині прозвітували 4949 громадян. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 272,5 млн. грн.
Впродовж січня – лютого поточного року громадяни Дніпропетровського регіону задекларували податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 8,7 млн. грн., що на 1,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року, сума військового збору до сплати складає 2,0 млн. грн.
Найбільші доходи у минулому році отримали 1124 мешканців Дніпропетровщини у вигляді спадщини – 133,0 млн. грн. Ще 148 громадян задекларували дохід від продажу (обміну) рухомого або нерухомого майна – 12,9 млн. грн.; 6 громадян задекларували іноземні доходи, загальна сума отриманого ними доходу складає 591,5 тис. грн.
Дохід понад 1 млн. грн. задекларували 16 громадян. Загальна сума отриманого ними доходу – 27,9 млн. грн.
Окрім того, 1070 декларантів звернулися до фіскальних органів Дніпропетровської області за податковою знижкою. Відтак, з казни громадянам області буде повернуто 1,5 млн. грн.
«Результати першої половини деклараційної кампанії свідчать про зростання рівня громадянської свідомості до добровільного процесу декларувати доходи. Саме така активність і є показником справжньої економічної зрілості суспільства», – зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.
Оподаткування виграшів та призів у 2016 році
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до підпункту 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, пасивні доходи (крім зазначених у підпункті 165.1.41 пункту 165.1 статті 165 Кодексу), доходи у вигляді виграшів, призів.
Податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату) (підпункт 170.6.1 пункту 170.6 статті 170 Кодексу).
Згідно з підпунктом 170.6.2 пункту 170.6 статті 170 Кодексу податковим агентом – оператором лотереї у строки, визначені Кодексом для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Кодексу, із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею.
Отже, для доходів у вигляді виграшів, призів, починаючи з 01.01.2016, встановлена єдина ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18%.
Платники податку на прибуток, які повинні звітувати у 2016 році щоквартально
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 24.12.2015 №909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», починаючи з 01.01.2016 податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік (пункт 137.4 статті 137 Кодексу).
При цьому, пунктом 137.5 статті 137 Кодексу визначено окремі категорії платників, для яких встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:
а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
б) виробників сільськогосподарської продукції;
в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Отже, податковий (звітний) період – квартал встановлено для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищує 20 мільйонів гривень, за винятком платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), та виробників сільськогосподарської продукції. При цьому, до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Також звертаємо увагу, що з урахуванням вимог пункту 38 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу платники податку на прибуток, для яких встановлено податковий (звітний) період – квартал, повинні здійснити розрахунок авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року, та сплатити його до 31.12.2016.
Держава зробила крок на зустріч бізнесу, бізнес виведе заробітну плату з тіні та легалізує робочі місця
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу юридичних та фізичних осіб – підприємців!
З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року №909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).
Безумовним позитивом в податкових змінах є запровадження єдиної ставки (22 відсотка) нарахування єдиного соціального внеску.
Зменшення ставки єдиного внеску, це по перше зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, що дозволяє суб’єктам господарювання збільшувати інвестиції у виробництво, підвищувати заробітну плату (посилювати мотивацію праці і підвищувати купівельну спроможність населення).
А в сукупності це призведе до підвищення ефективності виробництва, збільшення доходів підприємств, зростанню товарообігу, а отже і до збільшення надходжень податків та зборів до бюджету.
Проте головною метою прийняття закону є виведення заробітної плати з тіні, легалізації робочих місць. Зі зниженням податкового навантаження немає сенсу використовувати незаконні ризиковані механізми та схеми ухилення від сплати податків та зборів. Таким чином, знижуючи ставку єдиного внеску Держава зробила відповідальний крок назустріч бізнесу.
Незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні та розраховуючи на відповідальність платників податків перед Державою ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до керівників підприємств вийти з тіні, підняти рівень заробітної плати та легалізувати робочі місця згідно з вимогами діючого законодавства.
Цим кроком ви подбаєте про добробут своїх працівників, про їх соціальний захист, гідне пенсійне забезпечення у майбутньому.
Дніпропетровщина – наш спільний дім, а щоб у рідному домі було затишно та комфортно жити слід працювати, отримувати за свій труд гідну заробітну плату та виконувати свій Конституційний обов’язок перед Державою в частині своєчасної сплати податків та зборів.
З початку 2016 року 95 громадян Дніпропетровської області скористалися сервісом ДФС України «Пульс»
Протягом січня – лютого поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 95 звернень від мешканців Дніпропетровського регіону, що на 8 звернень менше, ніж за два перших місяців 2015 року.
Всі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.
Найактуальніша тема, яка хвилювала платників області – звітність та реєстрація накладних. З цього приводу на сервіс ДФС України „Пульс” надійшло 46 звернень, або 48,4% від загальної кількості звернень по Дніпропетровській області.
Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» лунали з приводу роботи системи електронного адміністрування ПДВ (21 звернення), організації роботи територіальних органів ГУ ДФС області (18 звернень) тощо.
Нагадаємо, номер телефону антикорупційного сервісу ДФСУ «Пульс» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
При перерахуванні неприбутковим організаціям благодійних внесків є право на податкову знижку
Платник податку – резидент має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року.
При цьому, неприбуткові організації – отримувачі благодійних внесків, мають відповідати умовам, визначеним Податковим кодексом України для неприбуткових організацій.
Громадяни, які перераховували неприбутковим організаціям благодійні внески та пожертвування та бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, мають право надавати річну податкову декларацію за звітний 2015 рік протягом всього поточного 2016 року (включно по 31 грудня 2016 року).
За інформацією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.