Фахівці ДСНС звертаються до громадян !
З найперших часів існування людської цивілізації пожежі завдавали тяжкого лиха. У наш час щороку у світі відбувається близько 5 мільйонів пожеж. Кожної години у вогні гине одна людина, 2-3 чоловіки одержують травми і опіки, кожен третій загиблий – дитина.
Насичення житлових будинків різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними речовинами представляє значну небезпеку виникнення пожежі у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. В той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях.
Статистика причин виникнення пожеж – ще одне нагадування про те, що за халатне ставлення до правил пожежної безпеки завжди доводиться розплачуватися.
Основними причинами виникнення пожеж в житлових приміщеннях є:
- Кухня. Найчастіше загоряння починається саме в цьому приміщенні. В одних випадках через те, що вчасно не витерли жир і чиркнули сірником, в інших – через те, що залишили рушник поблизу вогню або повісили новий завісу близько до плити.
- Сумнівні дії. Чистка одягу легкозаймистими речовинами (бензином, наприклад), зниження інтенсивності світла шляхом накриття настільної лампи або торшера газетою або журналом – як і раніше входить в рейтинг найбільш частих причин виникнення пожежі.
- Дитячі ігри. Багато батьків навіть не підозрюють про те, до яких ігор з займистими речами і речовинами можуть додуматися діти. Включаючи навмисне пошкодження проводів або зайву цікавість до предметів, здатним дати іскру.
- Обігрівачі. У холодний період року з метою якнайшвидше висушити речі, величезна кількість людей використовує електричні обігрівачі. Навіть самі закриті з них здатні запалити річ.
- Побутові прилади. Всі прилади, включаючи мережеві фільтри і блоки живлення до яких вони підключені, повинні оглядатися на предмет виявлення несправностей.
- Відігрівання труб і печі в приватних будинках. При використанні відкритого вогню для усунення зледеніння на трубах, нерідкі випадки нагріву труб в сусідніх приміщеннях, які в свою чергу розташовані поблизу займистих речовин. Залишена без нагляду рідина для розведення вогню в печі, також є частою причиною виникнення пожежі, як і несправні газова колонка або бойлер.
Тому фахівці ДСНС звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в своїх домівках та на прилеглій території. Будьте обережні з вогнем!
При виникненні пожежі негайно викликайте службу порятунку за телефоном «101» або «112».