Фахівці ДСНС звертаються до громадян! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в автомобілі
Велика частина власників, які витратили серйозні суми на придбання свого автомобіля, мало замислюються про пожежну безпеку транспортного засобу, в той час як загоряння не є рідкісним явищем.
Основними причинами виникнення загоряння в легкових і вантажних автомобілях є:
- технічні проблеми з основним або допоміжним електроустаткуванням і проводкою. До виникнення аварійних ситуацій може призвести коротке замикання, тривале перевищення нормативних показників напруги через помилки в роботі джерел живлення, короткострокове перевантаження мережі, що виникла через використання обладнання з великим енергоспоживанням;
- помилки при монтажі електрообладнання. Вони можуть бути викликані нештатним використанням запобіжних систем автомобіля, невірно підібраними ізоляційними матеріалами або перетином провідників, порушеннями, допущеними при монтажі;
- дорожньо-транспортна пригода;
- умисний підпал.
Серед найбільш ймовірних причин – несправності проводки, точніше – коротке замикання. Порушена з тієї чи іншої причини ізоляція дає оголеним частинам проводів можливість стикнутися між собою або з «масою» автомобіля. Дроти внаслідок протікання по ним струму короткого замикання, надмірно великого для проводки даного перетину, починають нагріватися. Через високу температуру плавиться і запалюється ізоляція, від неї – прилеглі деталі з пластику та інших горючих матеріалів. Кількість охоплених вогнем деталей збільшується, займається лакофарбове покриття, паливопроводи і так далі.
Іноді коротким замиканням і порушенням контакту передують відмови в роботі електрообладнання, тому такі збої не можна залишати без уваги.
Більш рідкісний випадок – несправність електроприладів, в конструкції яких відбувається замикання і які при тому не захищені запобіжниками. Найчастіше це буває стартер, реле його приводу, вимикач маси. В результаті також перегріваються дроти, плавиться і займається ізоляція, і так далі. Причина таких відмов – в зносі вузлів і фізичному старінні їхніх матеріалів.
Якщо ви виявили вогнище загоряння або задимлення в своєму автомобілі – негайно зупиніться, заглушите двигун і поставте машину на ручне гальмо. Роз’єднувач електричну мережу автомобіля, вийнявши ключ із замка запалювання. Визначте ваше поточне місце розташування і викличте фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій. Всіма силами спробуйте не допустити витоку бензину або дизельного палива з бензобака – поширення паливно-мастильних речовин може стати причиною великої пожежі.
Головним засобом пожежогасіння для автомобіля є вогнегасник – згідно Правил пожежної безпеки України ними повинні бути обладнані всі автомобілі в не залежності від марки і функціонального призначення. Через те, що транспортні засоби мають внутрішні електромережі та використовують паливно-мастильні матеріали, застосування водних та пінних вогнегасників неприпустимо. Автомобільні вогнегасники повинні містити в якості гасячого речовини порошок або склади з газу.
Вогнегасник повинен бути об`ємом не менше 2 л, і тримати його потрібно в салоні, щоб не втрачати дорогоцінні секунди на шлях до багажника.
Тому фахівці відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у м. Дніпро центру забезпечення діяльності Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області закликають дотримуватися найпростіших правил пожежної безпеки, стежити за справністю автомобільного електрообладнання, паливного відсіку двигуна, з обережністю перевозити горючі речовини (тільки в щільно закритих контейнерах), а головне навчитися користуватися вогнегасником заздалегідь, контролювати його справність та термін перезарядки.
Нехай доля вбереже Вас від будь-яких пожеж! А у разі небезпечної ситуації телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!