Фахівці ДСНС звертаються до громадян не спалювати суху рослинність !
Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах, а також випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.
Рятувальники нагадують, що легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків може призвести до катастрофічних наслідків, зокрема, й загибелі людей.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
Порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Якщо люди виявляють загорання у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101.
НЕ СПАЛЮЙТЕ ЗАЛИШКИ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ ТА СТЕРНІ НА ВЛАСНИХ ПОЛЯХ, ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНКАХ ТА ПОДВІР’ЯХ – ЦЕ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ЗАГОРАННЯ ПОРУЧ РОЗТАШОВАНИХ БУДІВЕЛЬ, ВИНИКНЕННЯ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ ТА ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ.