Фахівці ДСНС звертаються до громадян! Обережно, небезпечна піротехніка!
Використання піротехнічних засобів під час зимових веселощів стає традицією для багатьох українців.
У зв’язку з наближенням новорічно-різдвяних свят та з метою дотримання правил безпеки при застосуванні піротехнічних засобів, запобігання жахливих наслідків від розваг з піротехнічними засобами фахівці відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у м. Дніпро центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області закликають мешканців Шевченківського району дотримуватися правил при купівлі, зберіганні, використанні петард, феєрверків та інших видів піротехніки.
Нині вже звичними атрибутами таких свят є хлопавки, петарди, салюти, ракети, феєрверки, бенгальські вогні та інші піротехнічні засоби, які напередодні можна придбати не лише у спеціалізованих магазинах, а й у непристосованих закладах торгівлі, на ринках, тощо – у місцях, де продавці не несуть відповідальності за якість товару, тож купуючи в них піротехніку, зазвичай несертифіковану, ви наражаєте на небезпеку не лише себе, а також дітей. Практично всі види феєрверків та петард в тій чи іншій мірі небезпечні, тому купувати їх потрібно з особливою обережністю.
У зв’язку з цим фахівці нагадують правила поводження із найбільш популярними піротехнічними виробами:
1. Хлопавки. Це одна з найулюбленіших новорічних забавок. Але варто пам’ятати, що не можна направляти хлопавку в обличчя або освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу полум’я свічок або розпечених спіралей. Дітям можна користуватися хлопавками тільки в присутності дорослих.
2. Петарди. Категорично забороняється носити їх у кишенях і без упаковки, не можна розбирати їх, затримувати в руках після підпалу. Слід одразу кинути запалену петарду від себе на відстань 5-6 метрів.
3. Бенгальські вогні рекомендується використовувати тільки у великих приміщеннях з вентиляцією або на вулиці. При використанні цих і багатьох інших феєрверків необхідно пам’ятати, що неправильне поводження з ними може спричинити пожежу або завдати шкоди здоров’ю.
4. Піротехніку не можна зберігати біля приладів опалювання – батарей, газових та електричних плит. Не варто носити вогненебезпечні предмети у кишенях чи сумочках. Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам, курити, працюючи з піротехнічними виробами.
Фахівці ДСНС закликають мешканців району будьте максимально уважні протягом Новорічних і Різдвяних свят! Бережіть життя своє та близьких!