Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує
У минулому році підприємці Дніпропетровщини отримали майже 12,5 тисяч ліцензій на право торгівлі алкоголем та тютюном
Протягом 2015 року суб’єктам господарювання Дніпропетровського регіону видано 12467 ліцензій, з них 6819 – на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 5648 – тютюновими виробами.
Разом з тим, у 2015 році призупинено дію 1613 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу та анульовано 1425 ліцензій, в тому числі – 37 за порушення законодавства в частини продажу алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.
Загалом, до місцевих бюджетів Дніпропетровської області впродовж минулого року надійшло 68 млн. грн. плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Порядок справляння у 2016 році транспортного податку у разі викрадення автомобіля
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесено низку змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Зокрема, з 01.01.2016 набрали чинності зміни до статті 267 Кодексу «Транспортний податок».
Підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Кодексу визначено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об’єктами оподаткування.
Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (підпункт 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу).
Внесеними змінами, зокрема, визначено, що у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – Реєстр), виданим уповноваженим державним органом.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю), податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.
Реєстр утворено на виконання пункту 22 розділу XI Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 1.6. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 17.08.2012 №69 (далі – Положення №69), виконання функцій адміністратора Реєстру покладається на Генеральну прокуратуру України, прокуратури областей та міста Києва.
Відомості з Реєстру надаються у вигляді витягу у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України (пункт 4.1 Положення №69).
Підпунктом 267.6.9 пункту 267.6 статті 267 Кодексу встановлено, що у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником податкуподається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Реєстру.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику, уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.
Також підпунктом 267.6.10 пункту 267.6 статті 267 Кодексу визначено, що фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема, документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Фізичні особи – нерезиденти для проведення звірки даних звертаються до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування.
До уваги платників рентної плати!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що платники рентної плати для складання звітності за 4-й квартал 2015 року та наступні звітні періоди, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди, використовують нову форму податкової декларації з рентної плати, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.
Згідно із пунктом 257.3 статті 257 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки:
– з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин:
за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України;
за місцем обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, у межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України;
– з рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин – за місцезнаходженням ділянки надр;
– з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України – за місцем податкової реєстрації;
– з рентної плати за спеціальне використання води – за місцем податкової реєстрації;
– з рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – за місцезнаходженням лісової ділянки;
– з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України – за місцем його податкової реєстрації.
Граничний термін надання податкової декларації з рентної плати з відповідними додатками до неї за 4 квартал 2015 року – 9 лютого 2016 року.
Фізичним особам – підприємцям про авансові внески
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до змін, внесених Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), з 01.01.2016 авансовий платіж з податку на доходи фізичних осіб за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
З урахуванням змін, внесених Законом №909 до Податкового кодексу України, для фізичних осіб – підприємців під час заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у додатку Ф4 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» не виникає обов’язку розрахунку квартальних авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб, тобто, платниками податків не заповнюється рядок 6 розділу ІІ додатку Ф4.
Державною фіскальною службою України у листі від 12.01.2016 №594/7/99-99-17-02-02-17 «Про організацію роботи з фізичними особами – підприємцями» (далі – лист ДФС №594) надані роз’яснення щодо порядку нарахування та сплати авансових внесків з податку на доходи фізичних осіб протягом року.
Зазначений лист розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66028.html
Актуально для платників єдиного внеску
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені, зокрема, зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
У зв’язку з набранням чинності 01.01.2016 змін, внесених Законом №909, Державною фіскальною службою України у листах від 15.01.2016 №1259/7/99-99-17-03-01-17 «Про організацію роботи» (далі – лист ДФС №1259) та №1261/7/99-99-17-03-01-17 «Про надання роз’яснення» (далі – лист ДФС №1261) надані роз’яснення щодо нового порядку погодження перерахування сум сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) при виплатах заробітної плати та змінених термінах сплати пені і штрафних санкцій платниками єдиного внеску.
Зазначені листи розміщені на офіційному веб-порталі ДФС за посиланнями:
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66077.html
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66076.html