Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує
У січні завдяки слідчим ДФС Дніпропетровщини бюджету відшкодовано 878 тис. грн. збитків від фінансових злочинів
Протягом січня 2016 року слідчі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області розслідували 189 кримінальних проваджень, з яких 35 – прийнято до провадження у поточному році.
Досудове розслідування закінчено з 6 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено – 5. З обвинувальним актом до судових інстанцій скеровано 3 провадження, а також 2 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 1 кримінальне провадження закрито.
Крім того, за перший місяць 2016 року за підслідністю направлено 6 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень 2 кримінальних провадження. Зупинено 2 кримінальних провадження.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 878 тис. грн.
Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведено засідання «круглого столу»
Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області 18 лютого поточного року проведено засідання «круглого столу» з членами Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області та Громадської організації «Асоціація платників податків України» в Дніпропетровській області.
На засіданні розглянуті актуальні питання щодо врегулювання земельних правовідносин у розрізі сплати земельного податку або орендної плати, а саме: розмір ставок у 2017 – 2018 роках, можливість зниження розміру ставок земельного податку на черговій сесії Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Крім того, надано пропозиції щодо збільшення податкових надходжень шляхом проведення кампанії інвентаризації та реєстрації земельних ділянок відповідно до вимог чинного законодавства.
Особливу увагу приділено необхідності забезпечення своєчасної реєстрації власниками земельних ділянок, визначення платниками податків видів земельних ділянок у своєму користуванні тощо.
На засіданні розглянуті питання щодо внесення змін до рішення Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №3-65 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 №5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста». Представниками бізнесу та органів фіскальної служби наголошено, що дане питання потребує подальшого обговорення та постійного діалогу з органами місцевого самоврядування.
Засідання «круглого столу» пройшло в атмосфері жвавої дискусії та обміну думками.
Шановні громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2015 році!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2015 року, триває до 1 травня 2016 року.
Декларування доходів у 2016 році фізичні особи – платники податків здійснюють за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859).
Декларація подається громадянином до податкової інспекції за місцем свого проживання, тобто за місцем реєстрації у паспорті.
Декларація подається до такого контролюючого органу за вибором платника податків в один із таких способів:
– особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години, в якому спливає граничний строк подання.
Кожен громадянин має право отримати безоплатні послуги із роз’яснення щодо порядку заповнення декларацій та допомогу при її заповненні у податковому органі за місцем податкової адреси платника податків. При цьому, контролюючі органи забезпечують платників податків бланками декларацій безоплатно.
Крім того, матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів розміщені на спеціальному банері «Декларуємо по-новому! 2016», що знаходиться на головних сторінках:
– офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) та
– суб-сайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua).
Для громадян, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, граничний термін її надання – до 1 травня 2016 року.
Сподіваємося, що громадяни своєчасно виконають свій конституційний обов’язок перед державою.
Платники податку на прибуток разом з декларацією повинні надати фінансову звітність
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Звертаємо увагу, що для платників податків, у яких відповідно до Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік, граничний термін подання декларації за 2015 рік – 29 лютого 2016 року.
Ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців у 2016 році
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ставки єдиного податку визначені статтею 293 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
Пунктом 293.1 цієї статті Кодексу визначено, що ставки єдиного податку для платників:
– першої – другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року,
– третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Відповідно до пункту 293.2 статті 293 Кодексу фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
– для першої групи платників єдиного податку – у межах до 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата);
– для другої групи платників єдиного податку – у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з пунктом 293.3 статті 293 Кодексу відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:
– 3 % доходу – у разі сплати податку на додану вартість (далі – ПДВ) згідно з Кодексом;
– 5 % доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Для ФОП, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному підпунктом 2 пункту 293.3 статті 293 Кодексу, тобто у розмірі 5% доходу.
Згідно з пунктом 293.4 статті 293 Кодексу ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої – третьої груп (ФОП) у розмірі 15%:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 та 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу;
2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу ХIV Кодексу;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 Кодексу відповідно.
У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (пункт 293.6 статті 293 Кодексу).
У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (пункт 293.7 статті 293 Кодексу).
Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 107.05 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».