Головне управління ДПС у Дніпропетровській област
Ми в інтернет-просторі
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
17.12.2020
Допомога для ФОП: ДПС вже відпрацьовано
більше 200 тис. запитів, які надійшли від Дія
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє про наступне.
ДПС спільно з іншими органами центральної виконавчої влади оперативно долучилась до виконання ініціативи Президента України щодо підтримки бізнесу та виплати одноразової матеріальної допомоги підприємцям.
Лише за дві доби податкова служба відпрацювала понад 200 тис. запитів, що надійшли від порталу Дія.
Команда ДПС підтримує кроки щодо допомоги бізнесу і надалі швидко буде налагоджувати цей процес та оперативно забезпечувати «фідбек» з Міністерством цифрової трансформації України у своїй частині.
Так, для отримання одноразової матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам можна подати заяви по 31 грудня включно. Допомога складає 8000 гривень та буде зарахована на особистий гривневий рахунок до 31 грудня 2020 року.
Заяву на отримання одноразової компенсації суб’єктом господарювання, починаючи з 14 грудня 2020 року, можна подати до ДПС через Е-Кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua) та будь-яким іншим програмним забезпеченням, що формує даний формат документу.
Загалом звернутись із заявою на отримання компенсації можуть понад 15 тис. суб’єктів господарювання на загальну суму 500 млн гривень.
Інформація розміщена на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/445192.html
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».
За результатами перевірок у сфері обігу підакцизної продукції
застосовано фінансові санкції на суму 911 млн гривень
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/445134.html повідомила, що у сфері обігу підакцизних товарів у поточному році видано майже 200 тис. ліцензій на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю спиртом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, анульовано – 37 тисяч.
Загалом на обліку в податкових органах перебуває 94 тис. платників, якими отримується 222 тис. ліцензій, з них 85 % – суб’єктами роздрібної торгівлі, які здійснюють продаж підакцизних товарів кінцевому споживачу.
З початку року у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального проведено 8 932 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, з яких 5 822 (65 %) є результативними. За результатами перевірок застосовано фінансові санкції на суму 911 млн гривень.
Найпоширенішими у сфері обігу підакцизних товарів є такі порушення:
- здійснення діяльності без наявності ліцензій – сума застосованих штрафних санкцій 318 млн грн, у тому числі у сфері обігу пального – 215 млн гривень;
- без наявності марок акцизного податку або з підробленими марками – 39 млн гривень;
- без реєстрації акцизних складів з пального та без їх обладнання витратомірами/рівномірами лічильниками – 135,9 млн гривень.
За одинадцять місяців поточного року
до податкової служби Дніпропетровської області надійшло
298 запитів на отримання публічної інформації
Протягом січня – листопада 2020 року до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшло 298 письмових запитів на отримання публічної інформації.
За наслідками розгляду запитів, зокрема: задоволено – 263, з наданням інформації або відкритої інформації; надіслано за належністю – 6.
З метою поліпшення інформаційного обміну з платниками податків при Головному управлінні ДПС діє електронна поштова скринька dp.publiс@tax.gov.ua, запити на публічну інформацію з якої протягом кожного робочого дня приймаються працівниками контролюючого органу.
Крім того, Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, для забезпечення прозорості діяльності здійснює оприлюднення публічної інформації у формі 6 наборів відкритих даних на «Єдиному державному вебпорталі відкритих даних» та субсайті «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області».
Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області
призупинено втрати бюджету у розмірі понад 28 млн гривень
Податківцями Головного управлінням ДПС у Дніпропетровській області під час аналізу діяльності підприємств які здійснюють операції на позабіржовому фондовому ринку, встановлено факт здійснення операцій з низьколіквідними цінними паперами емітованих суб’єктами господарювання по яким Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийняті рішення про заборону торгівлі цінними паперами.
Реалізація зазначених цінних паперів здійснювалась із значною націнкою, яка по окремим операціям перевищувала вартість придбання в 50000 разів.
Однак, дохід отриманий від проведення зазначених операцій суб’єктом господарювання в податковому обліку не відображено. Як наслідок, зазначені дії призвели до ймовірних втрат бюджету у розмірі понад 28 млн гривен.
Також, реалізація низьколіквідних цінних паперів по завищеним цінам надала змогу контрагентам-покупцям сформувати штучні витрати для мінімізації податкових зобов’язань та створила передумови отримання організаторами можливості легалізації надприбутків.
Матеріали аналітичного дослідження передані до правоохоронних органів, за результатом розгляду яких обліковано кримінальне провадження за ознаками складу злочину передбаченого ст. 212 КК України.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».
Увага! Отримайте КЕП до 01.01.2021!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 01.01.2021 розпочинається період декларування за результатами роботи за 2020 рік та звертає увагу, що з метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19 Кабінет Міністрів України під час позачергового засідання 09 грудня 2020 року ухвалив постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19».
Згідно з документом посилені протиепідемічні заходи будуть запроваджені на території України з 08 до 24 січня 2021 року.
З метою дотримання протиепідемічних заходів Головне управління ДПС у Дніпропетровській області закликає платників: користуйтеся дистанційними формами комунікації, зайвий раз не відвідуйте податкові органи, центри обслуговування платників. Максимально використовуйте електронні сервіси ДПС, що розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України для подачі звітності в електронному вигляді, у т.ч. річної податкової декларації про доходи, отримані у 2020 році.
Нагадуємо, що подання звітності, у т. ч. декларації про майновий стан і доходи, через Електронний кабінет здійснюється за допомогою кваліфікованого електронного ключа.
Для цього необхідно отримати кваліфікований електронний цифровий підпис будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг у тому числі у банківських установах.
Безкоштовний кваліфікований електронний підпис (КЕП) можна отримати у АЦСК ІДД ДПС (найближчі знаходяться у м. Дніпро: ЦОП ДПІ у Шевченківському районі за адресою пр. Богдана Хмельницького, 25а та ЦОП Лівобережної ДПІ за адресою пр. Слобожанський 95а).
Для подачі звітності пропонуємо користуватися безкоштовним електронним сервісом ІТС «Електронний кабінет», вхід до якого здійснюється за адресою:http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Бережіть себе та своїх близьких! Залишайся вдома!
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».
Прийнято Закон «Про Державний бюджет України на 2021 рік»
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що 15.12.2020 у другому читанні прийнято законопроект № 4000 про Державний бюджет України на 2021 рік (далі – Закон).
Законом установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року – 2 189 гривень, з 1 липня – 2 294 гривні, з 1 грудня – 2 393 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
► дітей віком до 6 років: з 1 січня 2021 року – 1 921 гривня, з 1 липня – 2 013 гривень, з 1 грудня – 2 100 гривень;
► дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2021 року – 2 395 гривень, з 1 липня – 2 510 гривень, з 1 грудня – 2 618 гривня;
► працездатних осіб: з 1 січня 2021 року – 2 270 гривень, з 1 липня – 2 379 гривень, з 1 грудня – 2 481 гривня;
► працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді: з 1 січня 2021 року – 2 102 гривні;
► працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами: з 1 січня 2021 року – 2 102 гривні;
► працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури: з 1 січня 2021 – 1 600 гривень;
► осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2021 року – 1 769 гривень, з 1 липня – 1 854 гривні, з 1 грудня – 1 934 гривні.
Законом установлено у 2021 році мінімальну заробітну плату:
► у місячному розмірі: з 1 січня – 6 000 гривень, з 1 грудня – 6 500 гривень;
► у погодинному розмірі: з 1 січня – 36,11 гривні, з 1 грудня – 39, 12 гривні.
Інформацію розміщено на вебпорталі Верховної Ради України за посиланням
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».
Постанова № 1234: затверджено Порядок надання одноразової компенсації
суб’єктам господарювання
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що 12.12.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1234 (далі – Постанова № 1234), якою затверджено Порядок надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання (далі – Порядок), Порядок формування і ведення реєстру набувачів одноразової компенсації суб’єктам господарювання та внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 302.
Постанову № 1234 розроблено відповідно до ст. 4 Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Порядок встановлює механізм надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – компенсація), та інформаційної взаємодії ДПС, Казначейства та Мінекономіки у процесі перерахування сум компенсації за підтвердженими даними з реєстру набувачів одноразової компенсації суб’єктам господарювання (далі – Реєстр).
Порядком визначено, що компенсація надається суб’єктам господарювання – юридичним особам (далі – суб’єкти господарювання), у яких станом на 31 жовтня 2020 року основний вид економічної діяльності відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відносився до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого Кабінетом Міністрів України. При цьому господарська діяльність таких суб’єктів господарювання на дату набрання чинності Законом України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» за даними зазначеного Єдиного державного реєстру не припинена.
Для отримання компенсації суб’єкти господарювання з 14 грудня 2020 року до 21 грудня 2020 року включно подають до територіального органу ДПС за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування заяви на отримання компенсації за формою, яка наведена у додатку до Порядку Постанови № 1234.
Заява подається засобами електронного зв’язку в електронній формі у форматі (стандарті), затвердженому в установленому порядку, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису. Можливість подання заяви (форма J1392101) передбачена засобами ІТС «Електронний кабінет».
Датою подання заяви є дата, зафіксована в першій квитанції, яка формується в автоматичному режимі в електронній формі та надсилається суб’єкту господарювання протягом операційного дня з підтвердженням отримання такої заяви.
У разі коли подана заява не відповідає вимогам частини другої ст. 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги» та/або затвердженій формі, у якої відсутні або недостовірно заповнені обов’язкові реквізити, тоді у першій квитанції повідомляється про її неприйняття із зазначенням причин та пропонується суб’єкту господарювання подати нову заяву.
Заява розглядається територіальним органом ДПС протягом трьох робочих днів з дня її отримання. Перебіг трьох робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви. У разі коли останній день строку розгляду заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.
Про результати розгляду заяви суб’єкту господарювання надсилається друга квитанція про внесення даних заяви до Реєстру, яка формується в автоматичному режимі в електронній формі та є підтвердженням внесення даних заяви до Реєстру. Квитанція надсилається на електронну адресу, з якої надійшла заява, а також розміщується в Електронному кабінеті.
Постановою № 1234 також внесено зміни до п. 2 Порядку використання коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 302.
Постанова № 1234 опублікована в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 12.12.2020 № 243.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».
Постанова № 1236: затверджено перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» затверджено Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – Перелік).
Перелік розроблено у відповідності до Порядку звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1233 (далі – Порядок 1233).
За Порядком № 1233 відповідну допомогу можуть мають право отримати застраховані особи, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів.
Постанова № 1236 опублікована в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 12.12.2020 № 243.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».
Закон України № 1071: умови отримання
одноразової матеріальної допомоги застрахованими особами
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що нормами ст. 2 Закону України від 04 грудня 2020 року № 1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1071) визначено одноразову матеріальну допомогу застрахованим особам, як одну із форм соціальної підтримки.
Так, одноразова матеріальна допомога застрахованим особам – це одноразова виплата держави у зв’язку із втратою частини заробітної плати найманими працівниками суб’єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)), та у зв’язку із втратою частини доходу фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП), економічна діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);
Виплата одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам здійснюється на підставі заяв застрахованих осіб, поданих ними в електронній формі у період до 21 грудня 2020 року включно з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг («Дія»).
У заяві про виплату одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам зазначається:
- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
- адреса місця проживання;
- підтвердження відповідності застрахованої особи положенням Закону № 1071;
- номер банківського рахунка для виплати одноразової матеріальної допомоги – за стандартом IBAN.
За допомогою програмних засобів «Дії»здійснюється перевірка даних наданих застрахованою особою.
Нормами ст. 2 Закону № 1071 встановлено, що застрахована особа має право на отримання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам у розмірі 8000 гривень. При цьому застрахована особа, яка має право на отримання зазначеної допомоги, має бути найманим працівником суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань станом на 31 жовтня 2020 року та відповідає визначеним у Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання (далі – Перелік видів економічної діяльності), або фізичною особою – підприємцем, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань станом на 31 жовтня 2020 року та відповідає визначеним у Переліку видів економічної діяльності.
Перелік видів економічної діяльності визначено постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам надається:
1) найманим працівникам:
► які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що нарахував єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за третій квартал 2020 року;
► які працюють у суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого на 31 жовтня 2020 року відносився до Переліку видів економічної діяльності;
► які працюють у суб’єкта господарювання не за сумісництвом;
► середня заробітна плата яких не перевищує тридцять тисяч гривень на місяць. При цьому для обчислення середньої заробітної плати враховуються усі місяці третього кварталу 2020 року;
2) ФОП, які є застрахованими особами:
► державна реєстрація яких на дату набрання чинності Законом № 1071 становить не менше трьох місяців;
► які на дату набрання чинності Законом № 1071 сплатили у 2020 році єдиний внесок за себе не менше ніж за три місяці;
► основний вид економічної діяльності яких на 31 жовтня 2020 року відносився до Переліку видів економічної діяльності;
► які не є одночасно найманими працівниками та ФОП;
► підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності Законом № 1071, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, не припинена.
Застраховані особи несуть відповідальність за достовірність інформації, наданої для отримання одноразової матеріальної допомоги, передбаченої ст. 2 Закону № 1071.
У разі виявлення недостовірних відомостей, наданих застрахованою особою, на підставі яких було виплачено одноразову матеріальну допомогу, що впливають на право застрахованої особи на її одержання, сума одноразової матеріальної допомоги підлягає поверненню застрахованою особою.
Не повернуті добровільно суми, передбачені ст. 2 Закону № 1071, підлягають стягненню на підставі рішення про відшкодування одноразової матеріальної допомоги, яке видається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, та є виконавчим документом.
Виплата одноразової матеріальної допомоги застрахованій особі проводиться уповноваженим банком на банківський рахунок (у форматі IBAN), зазначений у заяві застрахованої особи.
Суми невиплаченої одноразової матеріальної допомоги до кінця бюджетного року повертаються до Державного бюджету України через рахунок головного розпорядника бюджетної програми, відкритий у Державній казначейській службі України.
Порядок подання та форма заяви про виплату одноразової матеріальної допомоги, порядок формування та перевірки відомостей, а також порядок перерахування та строки надання одноразової матеріальної допомоги, її повернення та стягнення у разі подання застрахованою особою недостовірних даних встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1233 «Деякі питання надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».
Закон України № 466: визначено нові правила звітування
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» із змінами внесено зміни до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) стосовно подання платниками податкової звітності.
Так, платник податку на прибуток (крім платників податку на прибуток, які відповідно до Закону України”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (далі – Закон про буколік) зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом) подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.
Платники податку на прибуток, які відповідно до Закону про бухоблік зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають разом з податковою декларацією за відповідний податковий (звітний) період звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором. Звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати) подаються платниками податку згідно з цим абзацом за формою, визначеною згідно з Законом про бухоблік, у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.
Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подаються відповідно до абзаців першого та другого цього пункту, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку) та її невід’ємною частиною.
Платники податку на прибуток, які відповідно до Закону про бухоблік зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, застосовується відповідальність, передбачена п. 120.1 ст. 120 ПКУ, для подання податкових декларацій (розрахунків).
Для частини чистого прибутку (доходу) податковими (звітними) періодами є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Для господарських товариств, корпоративні права яких частково належать державі, та господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, що не прийняли рішення про нарахування дивідендів до 01 травня року, який настає за звітним, податковим (звітним) періодом є календарний рік.
При цьому розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку складається наростаючим підсумком та подається до контролюючих органів разом з фінансовою звітністю у строки, передбачені ст. 49 ПКУ.
Платники податку на прибуток – виробники сільськогосподарської продукції, які обрали річний податковий (звітний) період відповідно до п.п. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 ПКУ, складають та подають з відповідною податковою декларацією фінансову звітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік та за перше півріччя поточного звітного року.
Платники частини чистого прибутку (доходу) та/або дивідендів на державну частку, визначені Законом України «Про управління об’єктами державної власності», подають розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та фінансову звітність.
Звертаємо увагу, що неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 ПКУ, у т.ч. і профспілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені у порядку, визначеному законом, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та річну фінансову звітність.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».
Закон України № 1072: зміни у частині сплати єдиного внеску на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що 10.12.2020 набрав чинності Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072).
Законом № 1072 розділ VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон про ЄСВ) доповнено новими пунктами 916 та 917.
Так, тимчасово, за період з 01 по 31 грудня 2020 року, до платників, на яких поширюється дія Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», положення абзацу другого п. 2 частини 1 ст. 7 Закону про ЄСВ в частині сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), не застосовуються. Тобто у разі, якщо таким платником за період з 01 по 31 грудня 2020 року не отримано дохід (прибуток) такий платник не зобов’язаний визначати базу нарахування, встановлену Законом про ЄСВ.
Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за період, зазначений в абзаці першому цього пункту, в розмірах, визначених Законом про ЄСВ. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб м Законом про ЄСВ (п. 916 розділу VІІІ Закону про ЄСВ).
Крім того, не є об’єктом нарахування та сплати єдиного внеску виплати застрахованим особам у вигляді одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, а також ті, які здійснюються за рахунок одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, що виплачуються за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (п. 917 розділу VІІІ Закону про ЄСВ).
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».