Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
До уваги платників акцизного податку, які реалізують пальне
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/464336.html звернула увагу, що при здійсненні платниками акцизного податку декларування операцій з реалізації пального (скрапленого газу (пропан або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану), які відповідно до п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України обліковуються за умовним кодом 2711 у літрах, приведених до температури 15° C, такі платники декларують податкові зобов’язання при здійсненні операцій з реалізації скрапленого газу за умовним кодом товару 2711 00 00 00.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
За якою ставкою ПДВ оподатковуються послуги, які надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування, як-от: забезпечення харчуванням і напоями, послуг з прання, користування конференц-залами, місцями для проведення нарад, тощо?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Якщо платник ПДВ є постачальником безпосередньо послуг із тимчасового розміщування (проживання) та має статус готелю або подібного засобу тимчасового розміщування (клас 55.10 група 55 КВЕД ДК 009:2010), то операції з постачання таких послуг (у тому числі з урахуванням харчування і напоїв за умови, що такі харчування і напої є складовою частиною послуг із тимчасового розміщування (проживання) та їх вартість включається до складу вартості таких послуг) оподатковуються ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відсотків.
При цьому, якщо харчування і напої не є складовою частиною послуг із тимчасового розміщування (проживання), то постачання такого харчування і напоїв розглядається як окрема операція, яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
З метою підтвердження правомірності включення вартості харчування і напоїв, що надаються платником податку, до вартості послуг із тимчасового розміщування (проживання) пропонуємо звертатись до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та/або Державного агентства розвитку туризму України.
Операції з постачання додаткових послуг, зокрема, послуг з прання, користування конференц-залами, місцями для проведення нарад, тощо, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Інформація розміщена на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Про деклараційну кампанію 2021 на пресконференції
Днями, в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася пресконференція начальника Соборного відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Терханова Федора на тему «Деклараційна кампанія 2021».
Він акцентував увагу, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року, добігає кінця.
Останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за 2020 рік – 30 квітня.
Терханов Федір ознайомив з результатами поточної кампанії декларування.
Він зазначив, що станом на 19.04.2021 громадянами Дніпропетровської області за 2020 рік надано 21 тис. 113 податкових Декларацій, у тому числі 915 – платниками Соборного та Шевченківського районів м. Дніпра.
До сплати задекларовано 59,4 млн гривень податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), з яких 9,8 млн грн – платниками Соборного та Шевченківського районів м. Дніпра, військового збору – 9,3 млн гривень, у тому числі 1,8 млн грн забезпечують платники Соборного та Шевченківського районів м. Дніпра.
Доходи у розмірі понад 1 млн грн задекларували 324 жителі нашої області, з них 122 – платники Соборного та Шевченківського районів м. Дніпра.
Своїм правом на отримання податкової знижки у поточному році вже скористалося понад 3 тис, фізичних осіб. Сума ПДФО, що підлягає поверненню громадянам з бюджету, становить майже 9 млн гривень.
«Порядок подання декларації про майновий стан і доходи та оподаткування доходів фізичних осіб передбачено Конституцією України і Податковим кодексом України.
Фізична особа – платник податку подає Декларацію за звітний період у встановлені Податковим кодексом України строки до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем реєстрації).
У разі якщо платник податку проживає не за місцем реєстрації (прописки) – Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації згідно з паспортними даними», – нагадав податківець.
Він також проінформував, що граничний термін сплати громадянами задекларованих податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору – 02 серпня 2021 року.
Терханов Федір зупинився на способах подання Декларації, звернув увагу на доходах, які підлягають обов’язковому декларуванню.
Враховуючи аграрну спрямованість нашого регіону, він приділив особливу увагу декларуванню доходів особами, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 02 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції, тобто одноосібників, та які є власниками сільськогосподарської техніки і в 2020 році надавали платні послуги з обробітку землі іншим фізичним особам (оранка, комбайнування тощо), але при цьому не зареєстровані як фізичні особи – підприємці.
Враховуючи, що деклараційна кампанія 2021 добігає кінця, закликаємо, всіх громадян відповідально поставитися до вимог законодавства та своєчасно виконати свій конституційний обов’язок щодо декларування отриманих доходів!
Адже, свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови успішного суспільства!
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Співпраця Верхньодніпровської ДПІ з територіальними громадами –
один з пріоритетних напрямків роботи
Мобільний Центр обслуговування платників (далі – мобільний ЦОП) Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) 15.04.2021 здійснив виїзд до смт Новомиколаївка Новомиколаївського старостинського округу Верхньодніпровської об’єднаної територіальної громади у Кам’янському районі.
Роботу мобільного ЦОПу забезпечено за участі начальника Верхньодніпровської ДПІ ГУ ДПС Оксани Плахотник та фахівців Верхньодніпровської ДПІ ГУ ДПС.
У роботі мобільного ЦОПу також взяли участь староста Новомиколаївського старостинського округу Володимир Зеленський, співробітники старостинського округу.
Начальник Верхньодніпровської ДПІ ГУ ДПС надала роз’яснення щодо переваг користування безкоштовними електронними сервісами ДПС України, зокрема, Електронним кабінетом, який забезпечує безконтактну взаємодію платників податків та контролюючих органів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Звернула увагу присутніх, що інформацію про податкові сервіси, новини, анонси, роз’яснення, коментарі керівництва та фахівців і багато корисного, користувачі мають можливість отримувати на офіційних сторінках Державної податкової служби України та Головного управління ДПС у Дніпропетровській області у доступному зручному форматі соціальної мережі Facebook та месенджерів Telegram та Viber.
Громадяни отримали примірники брошур «Електронний кабінет» – зручний електронний сервіс Державної податкової служби», «Стартувала деклараційна кампанія 2021», «Щодо заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа на переказ коштів на єдиний рахунок», «8 легких кроків роботи з ПРРО», «Застосування РРО для ФОП – платників єдиного податку», «Єдиний рахунок працює».
Під час роботи мобільного ЦОПу мешканців с. Новомиколаївка ознайомлено зі сторінками ДПС України на Fasebook та YouTube, Telegram-каналом, сторінкою «ДПС у Дніпропетровській області» на Facebook.
Фахівцями, задіяними в роботі мобільного ЦОПу, прийнято від мешканців громади:
– податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2020 рік – 39 шт., у тому числі 22 шт. – в електронному вигляді;
– запити про отримання витягів з реєстру платників єдиного податку – 3 шт.;
– заяви щодо отримання відомостей з державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (форма № 10ДР) – 15 шт.;
– заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (форма № 5ДР) – 17 шт;
– 7 заяв на проведення звірки по земельному податку фізичних осіб.
Також видано 3 витяги з реєстру платників єдиного податку.
Староста округу подякував податківцям за порозуміння та надання допомоги фізичним особам у подачі декларацій та висловив бажання співпрацювати у питаннях отримання адміністративних послуг і у подальшому.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Мобільний ЦОП для мешканців Криворізького регіону
Для реалізації якісного податкового сервісу та надання адміністративних та інших послуг 15 квітня 2021 року здійснено виїзд мобільного Центру обслуговування платників (далі – ЦОП) Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) до мешканців с. В. Костромка Великокостромського старостинського округу Зеленодольської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ) Криворізького району Дніпропетровської області.
В. Костромський старостинський округ має загальну територію 8683,64 га ріллі та налічує 1 904 мешканці, віддаленість від районного центру складає 22 км.
Виїзд мобільного ЦОПу забезпечено за участі фахівців Апостолівської ДПІ ГУ ДПС та за сприянням старости В. Костромського старостинського округу Зеленодольської ОТГ Ольги Шайтанової.
Під час роботи мобільного ЦОПу начальник Апостолівської ДПІ Валентина Бойко ознайомила присутніх з переліком послуг, які можна отримати у мобільному ЦОПі та переліком документів, необхідних для їх отримання, повідомила про графік роботи мобільного ЦОПу, про контакті номери телефонів, за якими можливо отримати податкові консультації, та інформацію щодо отримання адміністративних та інших послуг.
Начальниця ДПІ звернула увагу присутніх на те, що з початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року, надала роз’яснення щодо декларування, строків подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за 2020 рік, граничних термінів сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, підстави для нарахування податкової знижки у річній Декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Під час зустрічі фахівцями мобільного ЦОПу надавались консультації щодо роботи Електронного кабінету платника.
«Слід зазначити, що одна з ключових функцій податкової служби – зробити процес роботи з платниками максимально автоматизованим та, у період карантинного режиму, максимально безпечним. Безкоштовним сервісом «Електронний кабінет» можна скористатись цілодобово, як з персональних комп’ютерів, так і зі смартпристроїв», – наголосила Валентина Бойко.
Податківець звернула увагу, що для роботи з сервісом «Електронний кабінет» необхідно отримати безкоштовні кваліфіковані електронні підписи, за адресами пунктів кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС:
– м. Дніпро, просп. Слобожанський, буд. 95а (Лівобережна ДПІ);
– м. Дніпро, просп. Богдана Хмельницького, буд. 25 (Шевченківська ДПІ);
– м. Кривий Ріг, просп. Героїв – підпільників, буд 42 (Криворізька північна ДПІ);
– м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, буд 4 (Криворізька південна ДПІ);
– м. Кривий Ріг, вул. Кобилянського, буд 148а, (Криворізька ДПІ);
або скористатися можливостями банківських установ через «Приват 24».
Під час зустрічі присутні отримали примірники брошур: «Електронний кабінет» – зручний електронний сервіс Державної податкової служби», «Стартувала деклараційна кампанія 2021», «Щодо заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа на переказ коштів на єдиний рахунок», «8 легких кроків роботи з ПРРО», «Застосування РРО для ФОП – платників єдиного податку», «Єдиний рахунок працює».
Фахівцями задіяними у роботі мобільного ЦОПу у с. В. Костромка від громадян прийняті:
– заяви за формою № 1-ДР – 1шт.;
– заяви за формою № 5-ДР – 3шт.
За результатами проведеної роботи громадянами подано 36 податкових Декларацій.
Староста В. Костромського старостинського округу Зеленодольської ОТГ Ольга Шайтанова та мешканці подякували за надані послуги, консультації та висловили бажання співпрацювати у питаннях отримання адміністративних послуг і у подальшому.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
З початку року на сервіс ДПС України «Пульс»
звернувся 221 платник Дніпропетровщини
«Протягом першого кварталу поточного року на антикорупційний сервіс ДПС України «Пульс» звернувся 221 заявник Дніпропетровського регіону.
Найбільшу питому вагу складають звернення з наступних питань: щодо роботи структурних підрозділів Головного управління ДПС (далі – ГУ ДПС) – 125 звернень (56,6 %); щодо реєстрації податкових накладних та звітності в електронному вигляді – 55 (24,9 %)», – зазначила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Ганна Чуб.
Всі інформаційні картки, які перебували на розгляді в ГУ ДПС, своєчасно опрацьовані та розглянуті відповідно до вимог норм діючого законодавства.
Також, у січні – березні ГУ ДПС забезпечено своєчасний розгляд 174 звернення, які надійшли на розгляд від державного спеціалізованого сервісу «Урядова гаряча лінія 1545» і 5 звернень, що надійшли від сервісу «Гаряча лінія голови Дніпропетровської ОДА».
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Деклараційна кампанія 2021 завершується через 8 днів!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року, добігає кінця. Останній день подання щорічної декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за 2020 рік припадає на 30 квітня 2021 року. Граничний термін сплати громадянами задекларованих податкових зобов’язань припадає на 02 серпня 2021 року.
Види доходів які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами:
► доходи від продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна (звертаємо увагу, що з минулого року діють нові правила з сплати податків від продажу авто, згідно з якими доходи від продажу третього та наступних легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) оподатковуються податком на доходи фізичних осіб заставкою 18 відсотків);
► доходи у вигляді спадщини або подарунку від фізичної особи, що не є членом сім’ї 1-го та 2-го ступеня споріднення;
► іноземні доходи, до яких прирівнюються і доходи заробітчан за кордоном;
► інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу цінних паперів (акцій) та
корпоративних прав;
► дохід у вигляді анульованої банком частини боргу за кредитом;
► доходи від надання в оренду власного рухомого та нерухомого майна іншій фізичній особі;
► доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2га;
► та інші доходи громадян, які не перебувають на обліку як самозайняті особи, від надання послуг, наприклад, репетиторських, рієлтерських, послуг у сфері краси, таксі, у сфері фото- та відеозйомок, інформаційних технологій, ремонтно-будівельних робіт та інших побутових послуг. Разом з тим, зобов’язані декларувати отримані доходи фізичні особи, які займаються концертно- видовищними заходами, здійснюють театральну та мистецьку діяльність, а також діяльність у сфері спорту.
Способи подання декларації
Податкова Декларація подається громадянами до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в один із таких способів:
► особисто або уповноваженою на це особою;
► надсилається поштою з повідомленням про вручення;
► засобами електронного зв’язку в електронній формі. Для цього можна скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті».
Коди бюджетної класифікації, за якими сплачується ПДФО і військовий збір
Платник ПДФО – фізична особа, який зобов’язаний подати Декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує за кодами бюджетної класифікації:
«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
Слід зазначити, що за 2020 рік вже подали декларації про майновий стан і доходи 20 114 жителів Дніпропетровської області. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 4 млрд 429 млн гривень. Задекларовано до сплати податку на доходи фізичних осіб 58 млн гривень, військового збору – майже 10 млн гривень. Доходи в розмірі понад 1 млн грн задекларували 259 жителів Дніпропетровської області.
Закликаємо приєднатись та задекларувати отримані доходи. Адже, свідоме декларування доходів та своєчасна сплата податків – вірний шлях до побудови успішного суспільства!
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
До уваги платників податку на прибуток підприємств!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до абзацу восьмого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для платників податку на прибуток підприємств (податок), у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує 40 млн. грн., об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 п. 140.4 та п.п. 140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує 40 млн грн, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 п. 140.4 та п.п. 140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 п. 140.4 та п.п. 140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ).
Платник податків, доходи якого від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначені за правилами бухгалтерського обліку не перевищували 40 млн грн, але при цьому такий платник застосовував коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 п. 140.4 та п.п. 140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, має право один раз в будь-якому році безперервної сукупності років в кожному з яких розмір доходу не перевищує 40 млн грн прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування, та зазначити про прийняття такого рішення у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за такий податковий (звітний) рік.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Припинення діяльності особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність: звітність та сплата ПДФО
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення або зупинення незалежної професійної діяльності або зміни організаційної форми відповідної діяльності з незалежної (індивідуальної) на іншу, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного реєстру чи уповноваженого органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), та/або поданої до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОПП (далі – Заява за ф. № 8-ОПП).
Норми визначені абзацом першим п.п. 2 п. 11.18 розділу ХI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588).
Внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення незалежної професійної діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування штрафних санкцій і нарахування пені за їх невиконання (п.п. 4 п. 11.18 розділу ХI Порядку № 1588).
Згідно з п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також іноземці та особи без громадянства, які стали на облік у контролюючих органах як самозайняті особи та є резидентами, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за результатами звітного року відповідно до розділу IV ПКУ у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
Платники податку на доходи фізичних осіб подають податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).
Чинним законодавством не передбачено особливих термінів подання податкової декларації фізичними особами, які подали Заяву за ф. № 8-ОПП про припинення незалежної професійної діяльності.
Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності повинні зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).
Отже, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, у разі її припинення, зобов’язана подати податкову декларацію за результатами звітного року до 1 травня року, що настає за звітним та самостійно сплатити до 1 серпня року, що настає за звітним, суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Код УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом для підакцизних товарів
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що п. 2 розділу 2 Положення про форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350) (далі – Положення № 13) визначено обов’язкові реквізити фіскального касового чека на товари (послуги), зокрема, фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством).
Тобто, у розрахункових документах, які створюється реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО)/програмних РРО (далі – ПРРО) при проведенні розрахункових операцій з продажу підакцизних товарів, має відображатися такий обов’язковий реквізит як «код УКТ ЗЕД».
Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у РРО, ПРРО та модемів для передачі даних та Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО, ПРРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів ДПС України затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.10.2020 за № 1744/22056.
З урахуванням того, що код УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом для підакцизних товарів та відповідно до Положення № 13 фактично є частиною назви товару, ДПС повідомляє, що відповідно технології зберігання та збору даних РРО код УКТ ЗЕД рекомендовано розміщувати в структурі тегів <РР> з атрибутом.
Відповідальність за використання суб’єктами господарювання РРО та/або ПРРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД передбачена ст. 17 Закону України від 06 липня 1996 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Додатково повідомляємо, що зазначення обов’язкових реквізитів розрахункових документів в структурі тегів необов’язкових реквізитів є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб’єктом господарювання до серверу контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно-перевірочних заходів.
Суб’єктам господарювання необхідно здійснювати проведення розрахункових операції через РРО та/або через ПРРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Для перевірки наявності особистого ключа кваліфікованого електронного підпису на носії необхідно включити функцію перегляду прихованих файлів
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, щоб перевірити наявність особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки на носії потрібно включити функцію перегляду прихованих файлів.
Зокрема, якщо встановлено операційну систему Windows 7 потрібно виконати наступні дії:
► відкрити «Мій комп’ютер» та на вкладці «Впорядкувати» натиснути пункт «Параметри папок та пошуку»;
► у вікні «Параметри папок» на вкладці «Вигляд» потрібно поставити мітку «Відображати приховані файли і папки» та натиснути кнопку «Застосувати».
Якщо у вас встановлено операційну систему Windows XP потрібно виконати наступні дії:
► відкрити «Мій комп’ютер» та на вкладці «Сервіс» натиснути пункт «Властивості папки»;
► у вікні «Параметри папок» на вкладці «Вигляд» потрібно поставити мітку «Відображати приховані файли і папки» та натиснути кнопку «Застосувати».
Отже, для перевірки наявності особистого ключа кваліфікованого електронного підпису на носії необхідно включити функцію перегляду прихованих файлів. Результатом перевірки є відображення файлу «Key-6.dat».
При цьому для належної роботи особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки змінювати ім’я зазначеного файлу забороняється.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Про маркування марками акцизного податку
вироблених в Україні і імпортованих алкогольних напоїв
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома, що у разі виробництва на митній території України, зокрема, алкогольних напоїв чи ввезення таких товарів на митну територію України платники акцизного податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Норми встановлені п. 226.1 ст. 226 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка, зокрема, на пляшці (упаковці) алкогольного напою є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів (п. 226.2 ст. 226 ПКУ).
Марки акцизного податку для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором (п. 226.4 ст. 226 ПКУ).
Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відс. об. од. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 відс. об. од. не здійснюється (п. 226.6 ст. 226 ПКУ).
Алкогольні напої в автомобільних і залізничних цистернах, а також у баках, бачках та інших ємностях місткістю більш як 5 л, що ввозяться в Україну з метою продажу або обміну на митній території України не підлягають маркуванню. У такому разі податок сплачується до або під час митного оформлення. Контроль за його сплатою здійснюється митними органами ( п.п. «в» п. 227.1 ст. 227 ПКУ).
Згідно з п. 226.10 ст. 226 ПКУ не підлягають маркуванню алкогольні напої:
▼ які постачаються для реалізації магазинам безмитної торгівлі безпосередньо вітчизняними виробниками такої продукції за прямими договорами, укладеними між вітчизняними виробниками алкогольних напоїв і власниками магазинів безмитної торгівлі. При цьому переміщення алкогольних напоїв, що спрямовуються виробниками до магазинів безмитної торгівлі, здійснюється під митним контролем із застосуванням заходів гарантування доставки;
▼ алкогольні напої, які ввозяться в Україну і розміщуються у митному режимі магазину безмитної торгівлі.
Необхідність маркування, зокрема, алкогольних напоїв, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, передбачена також нормами Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання, зокрема, виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв на території України.
Враховуючи наведене, маркуванню підлягають усі алкогольні напої, які реалізуються в Україні, з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць.
Вироблені в Україні або імпортовані алкогольні напої з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об. од. маркуванню марками акцизного податку не підлягають.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України