Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Ми в інтернет-просторі
https://dp.tax.gov.ua/;
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
23.12.2020
Олексій Любченко: ДПС послідовно йде назустріч легальному бізнесу
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Голова ДПС Олексій Любченко та представники Американської торговельної палати в Україні обговорили питання оподаткування компаній з іноземними інвестиціями.
«Конструктивна взаємодія податкової служби та представників АСС сприятиме успішному впровадженню реформ податкового відомства, досягненню консенсусу інтересів держави і бізнесу. Ми завжди готові до ефективної комунікації, яка сприятиме створенню комфортного бізнес-середовища для іноземних партнерів та інвесторів нашої країни, розбудові її економіки», – підкреслив очільник ДПС.
Під час зустрічі сторони обговорили питання відшкодування податку на додану вартість. Так, зокрема, було відзначено, що ДПС оперативно відшкодовує платникам заявлені кошти. Більше того, податкова повертає не лише суму заявки, але й накопичені на 1 січня цього року залишки.
Також завдяки ефективній роботі податкової служби у напрямі боротьби з тіньовими схемами вивільняється простір для роботи «білого» легального бізнесу, який розширює свою діяльність і, відповідно, збільшує й сплату податків до бюджету.
Цікавилися представники АСС і реформуванням Офісу великих платників податків у рамках переходу до єдиної юридичної особи. Як відзначив очільник ДПС, на Офіс чекає велика реформа, будуть створені 5 центрів галузевої компетенції, що дозволить підвищити якість податкового супроводу великого бізнесу.
Обговорювалися також питання погашення податкового боргу, застосування реєстраторів розрахункових операцій, утилізації марок акцизного податку тощо.
«Податкова служба оперативно реагує на питання та заяви бізнес-спільноти, йде назустріч легальному бізнесу у питаннях нівелювання ризиків недобросовісної конкуренції, утверджуючи позицію ДПС як транспарентної сервісної служби», – наголосив Олексій Любченко.
Інформація розміщена на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/445905.html
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Щодо декларування максимальних роздрібних цін
виробниками та імпортерами сигарил
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/445904.html повідомила, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) до п.п. 215.3.21п. 215.3 ст. 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі – ПКУ) внесено зміни у частині запровадження з 01.01.2021 адвалорної ставки акцизного податку на сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 10 00 90).
Статтею 220 розділу VI ПКУ визначено особливості обчислення акцизного податку з тютюнових виробів за адвалорними ставками.
Відповідно до п. 220.1 ст. 220 розділу VI ПКУ виробниками та імпортерами тютюнових виробів здійснюється встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари (продукцію) (далі – МРЦ) шляхом декларування таких цін.
ПКУ визначено терміни подання декларації про максимальні роздрібні ціни (далі – Декларація) та запровадження максимальних роздрібних цін:
► Декларація подається виробником або імпортером підакцизних товарів (продукції) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше ніж 10 та 25 числа місяця (п. 220.4 ст. 220 ПКУ);
► установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у декларації товари (продукцію) не пізніше ніж 10 числа запроваджуються з 15 числа місяця, в якому подається декларація, а установлені не пізніше ніж 25 числа – з 1 числа місяця, що настає за місяцем, в якому Декларацію подано центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і діють до їх зміни у порядку, встановленому ПКУ (п. 220.7 ст. 220 ПКУ).
Таким чином, для виконання норм ПКУ щодо запровадження з 01.01.2021 максимальних роздрібних цін на сигарили виробникам та імпортерам зазначених тютюнових виробів необхідно до 25 грудня 2020 року подати Декларацію про максимальні роздрібні ціни на сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 10 00 90).
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Внесено зміни до Порядку ведення
Реєстру неприбуткових установ та організацій
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу на наступне.
Кабінет Міністрів України постановою від 16 грудня 2020 року № 1270 (далі – Постанова № 1270) вніс зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 із змінами (далі – Порядок)
Постанова № 1270 розміщена на єдиному вебпорталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал» за посиланням
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadku-vedennya-reyestru-nepributkovih-ustanov-ta-organizacij-vklyuchennya-nepributkovih-pidpriyemstv-ustanov-ta-i161220-1270
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
До уваги платників податків!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) на офіційному сайті за посиланням
https://www.treasury.gov.ua/ua/news/do-uvagi-platnikiv-podatkiv-zboriv-platezhiv-inshih-nadhodzhen-ta-platnikiv-yedinogo-vnesku-na-zagalnoobovyazkove-derzhavne-socialne-strahuvannya
повідомила, що відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» та до статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) з 01.01.2021 запроваджуються нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів та зарахування коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).
Звертаємо увагу платників податків, що з метою належної і своєчасної сплати податків, зборів, єдиного внеску та мінімізації нез’ясованих надходжень, Казначейство просить терміново звернутися до органів Державної податкової служби України за місцем реєстрації для отримання нових реквізитів рахунків.
При цьому Казначейство наголошує, що кошти, сплачені платниками на старі рахунки по зарахуванню податків, зборів та єдиного внеску, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Податківцями викрито обіг цінних паперів,
дохід від яких не відображено в податковому обліку
Податківцями встановлено факт здійснення операцій з низьколіквідними цінними паперами, емітованих суб’єктами господарювання, по яким Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийняті рішення про заборону торгівлі цінними паперами.
Реалізація зазначених цінних паперів здійснювалась із значною націнкою, яка по окремим операціям перевищувала вартість придбання в 50 тис. разів.
Однак дохід, отриманий від проведення зазначених операцій суб’єктом господарювання, в податковому обліку не відображено. Як наслідок, зазначені дії призвели до ймовірних втрат бюджету у розмірі понад 28 млн гривень.
Також реалізація низьколіквідних цінних паперів по завищеним цінам надала змогу контрагентам-покупцям сформувати штучні витрати для мінімізації податкових зобов’язань та створила передумови отримання організаторами можливості легалізації надприбутків.
Матеріали аналітичного дослідження, зібрані підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, передані до правоохоронного органу, за результатом розгляду яких зареєстровано кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 212 КК України.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Проведено чергове засідання Громадської ради
при Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області
Днями відбулось чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області (далі – Громадська рада).
На засіданні розглядалось питання щодо змін у законодавстві стосовно:
► звітування платників, а саме: надання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річної фінансової звітності профспілками, їх об’єднаннями та організаціями профспілок, внесеними Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX;
► застосування реєстраторів розрахункових операцій відповідно до Закону України від 01 грудня 2020 року № 1017-ІХ.
Також акцентована увага на Законі України від 04 грудня 2020 року № 1071-IX, яким визначено форми соціальної підтримки застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів. Однією з таких форм є надання одноразової компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування суб’єктам господарювання – юридичним особам. Порядок її надання визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1234.
Під час засідання розглянуто питання лонгації діяльності Громадської ради до закінчення каденції у зв’язку із ліквідацією Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, як юридичної особи, а також з урахуванням обмежень на період карантину щодо запобігання поширення коронавірусного захворювання, неможливістю створення нової Громадської ради з дотриманням відповідних процедур.
Учасниками засідання одностайно прийнято рішення стосовно доцільності пролонгації діяльності Громадської ради до завершення її каденції (два роки з дати створення).
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Працівниками ЦОПів Дніпропетровщини
створено новорічну атмосферу для відвідувачів
Новий рік – це одне із свят, що об’єднує, та подія, яку протягом століть щорічно відзначають в усіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і з нетерпінням чекають.
Вже другий рік поспіль працівники центрів обслуговування платників (ЦОП) Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) готуються до новорічних свят, створюючи святковий настрій своїм відвідувачам – ЦОПи перетворюються на казкові приміщення.
У цьому році також проведено започаткований минулого року конкурс на найкращий новорічний ЦОП – «Святковий Новорічний Центр платників податків» (далі – конкурс).
У конкурсі приймали участь 37 центрів обслуговування платників ДПІ ГУ ДПС та Синельниківська ДПІ ГУ ДПС, де надаються адміністративні послуги. Податківці проявили неабиякі творчі таланти і створили атмосферу свята.
Урочистий захід, присвячений нагородженню переможців конкурсу, пройшов у форматі онлайн за участі начальника ГУ ДПС Ганни Чуб, в. о. начальника ГУ ДПС Валерія Леонова, начальника управління електронних сервісів ГУ ДПС Алли Свірської, заступника начальника управління – начальника відділу інформаційної політики та адміністрування субсайту ГУ ДПС Манушак Осипової, керівників ДПІ та фахівців ЦОПів Дніпропетровської області.
Переможцями стали ЦОПи Верхньодніпровської ДПІ ГУ ДПС; Нікопольської ДПІ ГУ ДПС; Правобережної ДПІ (ЦОПи Чечелівської, Новокодацької та Центральної ДПІ ГУ ДПС); Васильківської ДПІ ГУ ДПС та Вільногірської ДПІ ГУ ДПС. Вони отримали пам’ятні подарунки.
Начальник ГУ ДПС Ганна Чуб привітала учасників і переможців конкурсу, подякувала їм за активність і проявлені творчі здібності. Вона зазначила, що професіоналізм, любов до своєї справи і творчий потенціал – це ті якості, які притаманні всебічно розвинутій особистості. І, як показав конкурс, у податковій службі Дніпропетровської області таких особистостей немало.
Валерій Леонов відзначив креативність, яку проявили фахівці при оформленні приміщень.
Алла Свірська звернула увагу, що на сьогодні діяльність ЦОПів Дніпропетровщини забезпечують більше 220 працівників. ЦОПами надається 40 адміністративних послуг. Протягом січня – листопада 2020 року ЦОПами Дніпропетровської області надано 256 791 адміністративна послуга. При цьому, кількість послуг, отриманих в електронному вигляді, з кожним роком зростає.
Ганна Чуб привітала присутніх з наступаючим Новим Роком і Різдвом Христовим, побажала усім міцного здоров’я, щастя, гарного настрою, натхнення і успіхів у роботі в наступному році.
Учасники конкурсу подякували за теплі слова і запевнили, що відвідувачам ЦОПів створені комфортні умови для зручного отримання всіх необхідних послуг.
Фотоматеріали за посиланням https://dp.tax.gov.ua/media-ark/fotogalereya/inshi-zahodi/8809.html
Відеоматеріал за посиланням https://dp.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/6958.html
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Закон України № 1072: до доходу суб’єктів господарювання та ФОП
не включається державна соціальна допомога
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що 10.12.2020 набрав чинності Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072).
Законом № 1072 підрозділ 8 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новими пунктами.
Так, згідно з внесеними змінами до складу доходу платника єдиного податку – юридичної особи не включається сума коштів, яка надійшла як одноразова компенсація суб’єктам господарювання, відповідно до ст. 4 Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (п. 6 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ).
До складу доходу платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця не включається сума коштів, яка надійшла як одноразова матеріальна допомога застрахованим особам, що виплачується такому платнику за рахунок коштів державного бюджету відповідно до ст. 2 Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (п. 7 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ).
Закон України № 1017: вимоги до програмних РРО
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що Закон України від 01 грудня 2020 року № 1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – Закон № 1017) вніс зміни до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265).
Законом № 1017 викладено у новій редакції назву розділу III Закону № 265, а саме: «Розділ III. Обов’язкові вимоги до реєстраторів розрахункових операцій, їх технічного обслуговування та ремонту, а також до програмних реєстраторів розрахункових операцій».
Крім того, розділ ІІІ доповнено новою статтею 121, згідно з якою програмний реєстратор розрахункових операцій (програмний РРО) повинен забезпечувати відповідно до вимог п. 7 ст. 3 та ст. 5 Закону № 265 щодо роботи програмних РРО створення та передачу до фіскального сервера контролюючого органу електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, а також контрольної стрічки електронних фіскальних звітних чеків та іншої інформації, необхідної для обліку роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій фіскальним сервером контролюючого органу.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Розподіл електричної енергії: визначення дати виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що тимчасово, до 01 січня 2022 року, платники ПДВ, які здійснюють постачання, передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, надають послуги із забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії відповідно до Закону України від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» із змінами, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702 та товарної підпозиції 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.
Норми встановлені п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Норма п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у п. 187.1 ст. 187 та у п. 198.2 ст. 198 ПКУ, припадає на звітні (податкові) періоди до 01 січня 2022 року.
Довідково: визначення терміну «касовий метод» наведене у п.п. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
До уваги платників податку на прибуток підприємств!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що 01 грудня 2020 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.10.2020 № 649 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2016 року № 544», яким, зокрема, затверджено, зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація).
Відповідно до абзацу другого п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України, якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Враховуючи вищевикладене, платникам податку на прибуток підприємств необхідно подавати Декларацію за оновленою формою починаючи зі звітного (податкового) періоду – І квартал 2021 року.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Юрособа протягом одного календарного місяця придбала та продала легковий автомобіль: чи подається декларація з транспортного податку?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) є об’єктами оподаткування.
Норми встановлені п.п. 267.1.1 п. 167.1 ст. 267 ПКУ.
Процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автотранспорту встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» із змінами.
У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт (п.п. 267.6.5 п. 267.6 ст. 267 ПКУ).
Якщо протягом одного календарного місяця відбулася державна реєстрація придбання та зняття з обліку (продажу) транспортного засобу однією юридичною особою, то для цієї юридичної особи дата початку сплати транспортного податку та дата припинення його обчислення збігаються – початок місяця, у якому набуто та втрачено право власності на об’єкт оподаткування.
Отже, для юридичної особи, яка протягом одного календарного місяця придбала у власність легковий автомобіль та продала його, обов’язок подання податкової декларації з транспортного податку та, відповідно, сплати податку не виникає.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Сервіс «Е-повернення» – спрощення процедури повернення
помилково та/або надміру сплачених платежів
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що в умовах сьогодення роботи органів ДПС на перший план виступають електронні послуги.
Цифровізація органів ДПС, розвиток електронних сервісів, надання електронних довірчих послуг – це, перш за все, можливість отримання платниками податків всіх послуг у режимі онлайн, а також легкість та зручність сплати податків.
ДПС України розширює можливості електронних сервісів та продовжує робити їх ще доступнішими для користувачів – платників податків.
Так, Державною податковою службою України з метою спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені запроваджено сервіс «Е-повернення».
Подання заяв про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені в електронному вигляді має багато переваг як для платників податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:
● економію часу;
● зручність, простоту при використанні;
● підтвердження в електронному вигляді надання платником заяви на повернення помилково та/або надміру сплачених платежів;
● конфіденційність інформації.
Крім перелічених переваг у платників податків відсутня необхідність відвідувати податкову інспекцію.
Платники податків мають можливість 24/7, безкоштовно, дистанційно подати заяву на повернення коштів через Електронний кабінет, як з персональних комп’ютерів так і з смартпристроїв у «три кроки».
1. Для подання заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені в електронному вигляді платнику у головному меню Електронного кабінету в розділі «Заяви, запити для отримання інформації» із запропонованого переліку необхідно вибрати форму заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (J1302001 – для юридичних осіб та F130001 – для фізичних осіб).
2. У заяві необхідно заповнити реквізити, при цьому обов’язково необхідно зазначити наступне:
• назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;
• суму помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;
• дату або дати сплати, відповідно платіжних документів;
• напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів.
Додатково до заяви можна додати копії платіжних документів, на виконання якого помилково або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.
3. Після заповнення запропонованих реквізитів заяви необхідно зберегти її, підписати кваліфікованим електронним підписом та відправити територіальному органу ДПС.
Повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у такого платника податкового боргу по податках, зборах платежах.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»