Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує !
ДПС створила покрокову відеоінструкцію
«Як завантажити програмне забезпечення ПРРО Каса»
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/544976.html
ДПС України розробила покрокову відеоінструкцію щодо завантаження програмного забезпечення ПРРО Каса.
На вебпорталі ДПС розміщено банер «Програмні РРО» з інформацією про ПРРО та дистрибутиви безкоштовного програмного РРО від ДПС – ПРРО Каса.
Для завантаження програмного забезпечення перейдіть двічі за посиланням «Програмний реєстратор розрахункових операцій».
Цей розділ банеру містить посилання на завантаження архіву з програмним забезпеченням для операційних систем Android та Windows та інформацію про вміст та призначення інших архівних файлів.
Перейдіть за активним посиланням ПЗ для Android. Розпочнеться завантаження архіву.
Після завершення завантаження архіву, його вміст скопіюйте до обраної теки. Ознайомтеся з керівництвом користувача.
У керівництві користувача зазначається шлях розміщення електронного ключа та кваліфікованого сертифіката відкритого ключа касира для використання ПРРО Каса для Android.
Для встановлення ПРРО Каса для Android скопіюйте файл PRRO.Pos.apk на пристрій (телефон, планшет, інший пристрій з операційною системою Android), після чого відкрийте його безпосередньо на пристрої.
Після завершення встановлення на пристрій програмного забезпечення ПРРО Каса, його можна використовувати.
Перейдіть за активним посиланням ПЗ для Windows. Розпочинається завантаження архіву.
Після завершення завантаження архіву його вміст скопіюйте до обраної теки. Ознайомтеся з керівництвом користувача.
Для встановлення програмного забезпечення ПРРО Каса для Windows запускається файл setup.exe.
Після завершення встановлення на пристрій програмного забезпечення ПРРО Каса, його можна використовувати.
Для входу в ПРРО Каса потрібно обрати теку, де розміщено електронний ключ та кваліфікований сертифікат відкритого ключа касира та ввести пароль до нього.
Відеоінструкція «Як завантажити програмне забезпечення ПРРО Каса» розміщена за порсиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/8335.html
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua/;
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
До уваги платників податків – учасників
контрольованих операцій з сировинними товарами!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу.
ДПС України повідомила, що на виконання вимог абзацу сьомого п. п. 39.3.3.4 п. п. 39.3.3 п. 39.3 ст. 39 Податкового кодексу України розроблено та розміщено на вебпорталі ДПС Рекомендований (невиключний) перелік джерел інформації для отримання котирувальних цін для цілей звітного 2022 року.
Перелік розміщено в розділах «Діяльність» – > Трансфертне ціноутворення» та «Довідники, реєстри, переліки – > Переліки».
Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/544560.html
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua/;
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
Основні положення Закону України від 30.11.2021 № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома наступне.
Дата набрання чинності Закону України від 30.11.2021 № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» – з 1 січня 2022 року (крім деяких змін, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону, з 21 листопада 2021 року та 1 липня 2022 року):
— з дня, наступного за днем опублікування Закону, набувають чинності зміни, зокрема щодо:
– сплати податковими агентами сум податку, з доходів від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії генеруючими установками, які належать фізичним особам – платникам податку, за місцезнаходженням (розташуванням) таких генеруючих установок;
– звільнення від оподаткування сум доходу, отриманого платником податків у вигляді підтримки, наданої Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту;
– звільнення від оподаткування військовим збором сум доходів, отриманих в рамках бюджетної програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» та державної програми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, а також сум коштів, отриманих платником податку на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій;
– можливості тимчасового пільгового розмитнення авто, останньою країною державної реєстрації яких є держава-окупант (агресор);
– з першого числа третього місяця з дня набрання чинності Законом набувають чинності зміни щодо:
– збільшення ставок акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;
– з 21 листопада 2021 року набули чинності зміни до Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо державних гарантій за внутрішніми та зовнішніми місцевими запозиченнями (позиками) Автономної Республіки Крим та надання права Національному банку України встановлювати порядок транскордонного переміщення готівкової валюти держави-окупанта та/або порядок здійснення операцій з готівковою валютою держави-окупанта на території України);
– з 1 липня 2022 року набувають чинності зміни щодо отримання платником податків податкової інформації про інших платників податків за попередньо наданою згодою таких осіб.
Норми, що застосовуються починаючи з 1 січня 2022 року:
– щодо звільнення від оподаткування вартості соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім’ям, що отримана від надавачів соціальних послуг, та вартість соціальних послуг, які надаються згідно із Законом України «Про соціальні послуги»;
– щодо звільнення від оподаткування сум доходу, отриманого платником податків у вигляді підтримки, наданої Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту;
– щодо звільнення від оподаткування військовим збором суми доходів, отриманих платником податку у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових (процентних) ставок, яка виплачується в рамках бюджетної програми “Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва”, а також суми коштів, отриманих платником податку на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій.
Загальні питання щодо адміністрування податків:
– проведено індексацію ставок акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку та рентної плати;
– контролюючі органи отримали можливість надавати за запитами органів місцевого самоврядування звітність у розрізі платників податків (раніше було тільки в розрізі юридичних осіб);
– встановлено повноваження сільських, селищних, міських рад щодо надання інформації (документів) контролюючим органам про виділені земельні ділянки у натурі власникам земельних часток (паїв) на підставі рішень органу місцевого самоврядування;
– уточнено терміни, що застосовуються у Податковому кодексі України, зокрема: «добування корисних копалин», «кондиції на мінеральну сировину об’єкту (ділянки) надр», «мінеральна сировина», «обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини)», «первинна переробка (збагачення) мінеральної сировини», «роялті», «сільськогосподарський товаровиробник»;
– визначені поняття: «передпродажна підготовка для цілей розділу ІХ Кодексу», «інвестиційне золото для цілей розділу V Кодексу»;
– надано право контролюючим органам відкрито здійснювати звукозапис, фото-, відео- фіксацію (відеозйомку), накопичувати та використовувати таку мультимедійну інформацію (фото, відео-, звукозапис) під час проведення перевірок;
– передбачена можливість отримання платником податків податкової інформації про інших платників податків за попередньо наданою згодою таких осіб;
– терміни відновлення втрачених документів приводяться у відповідність до термінів проведення документальних перевірок з питань перевірки заявленого до відшкодування з бюджету та/або від’ємного значення податку на додану вартість (було термін проведення перевірки – 60 днів, в той же час як термін відновлення документів – 90 днів);
– платники податків звільняються від обов’язку надання інформації та її документального підтвердження на повторний запит контролюючого органу, якщо такі документи вже надавалися;
– коди УКТ ЗЕД, що зазначені у Податковому кодексі України, приведено у відповідність до нової версії кодів УКТ ЗЕД 2017 року.
Погашення податкового боргу:
– Запроваджується забезпечувальний захід погашення податкового боргу у вигляді встановлення за рішенням суду тимчасового обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи – боржника за кордон;
– посилення заходів щодо інформування платників податків та органів місцевого самоврядування про суми податкового боргу юридичних і фізичних осіб;
– стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за самостійно задекларованими платником податків зобов’язаннями буде здійснюватись за рішенням керівника контролюючого органу без звернення до суду;
– податкова вимога буде надсилатись разом з детальним розрахунком суми податкового боргу.
Податок на прибуток підприємств:
– Нерезидент щороку зможе отримувати від контролюючого органу підтвердження українською мовою щодо сплати податку не тільки у паперовій, а й також в електронній формі у порядку, передбаченому наказом Мінфіну;
– державні підприємства та господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, які не погодили з власником або уповноваженим ним органом свою облікову політику у частині визначення методів обчислення величини резерву сумнівних боргів (резерву очікуваних кредитних збитків) та способу визначення коефіцієнта сумнівності, не зможуть списувати безнадійну заборгованість на зменшення об’єкту оподаткування;
– великі платники податків, починаючи з 2022 року, матимуть право зменшувати об’єкт оподаткування не більше ніж на 50 відсотків непогашеної суми від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років;
– обмеження щодо неврахування сум роялті при визначенні об’єкта оподаткування не застосовуватиметься у випадках нарахування роялті на користь правовласників, як винагороди на підставі договорів, укладених з організаціями колективного управління відповідно до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»;
– безповоротна фінансова допомога (безоплатно надані товари, роботи, послуги) на користь пов’язаних осіб, які були збитковими в минулому році, не враховуватиметься у зменшення об’єкту оподаткування;
– частиною зобов’язань з податку на прибуток підприємств платників податку — власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, буде позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання здійснюватиметься у складі окремого додатку до податкової декларації;
– тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільнятиметься від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять виключно такі види діяльності: розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей; розведення та вирощування перепелів і страусів та виробництво м’яса свійської птиці, за виключенням виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей, а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за виключенням м’яса курей). Вивільнені кошти використовуються на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій;
– тимчасово, з 1 січня 2022 року до 1 січня 2024 року, платники податку – виробники електричної енергії за «зеленим» тарифом матимуть право визначати податкове зобов’язання з податку на прибуток підприємств за касовим методом.
Податок на додану вартість:
– Запроваджено звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з інвестиційним золотом:
ввезення на митну територію України та постачання на митній території України інвестиційного золота;
постачання послуг агентів, які беруть участь у постачанні інвестиційного золота;
постачання послуг, пов’язаних з виробництвом інвестиційного золота та/або послуг з перетворення золота на інвестиційне золото;
– уточнено, що для обрахунку загального обсягу здійснених операцій для цілей обов’язкової реєстрації платником ПДВ (досягнення 1 млн грн) враховуються також операції, здійснені через встановлений спеціальний застосунок або додаток на смартфонах, планшетах чи інших цифрових пристроях;
– запроваджено особливості оподаткування ПДВ операцій з ввезення та постачання тютюнових виробів, для яких встановлені максимальні роздрібні ціни:
оподаткуванню ПДВ підлягатимуть операції з ввезення та постачання тютюнових виробів, що здійснюватимуться лише виробниками та «торговими домами» таких виробників;
базою оподаткування ПДВ за операціями з ввезення та постачання тютюнових виробів, що здійснюватимуться виробниками та їх «торговими домами» буде максимальна роздрібна ціна таких товарів без урахування ПДВ;
операції з послідуючого постачання тютюнових виробів звільнятимуться від оподаткування ПДВ;
– встановлено чіткі строки (терміни давності) для реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування – 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування;
– зменшено терміни для формування податкового кредиту з ПДВ на підставі «старих» податкових накладних/розрахунків коригування – з 1095 до 365 днів з дати складання ПН/РК (термін переривається на період зупинення реєстрації в ЄРПН ПН/РК);
– продовжено на 5 років режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання та імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації;
– при постачанні відходів і брухту чорних і кольорових металів в режимі звільнення від оподаткування ПДВ запроваджено загальний порядок пропорційного віднесення сум ПДВ до податкового кредиту (коригування);
– продовжено на 4 роки касовий метод для операцій з постачання, передачі, розподілу електричної та/або теплової енергії, вугілля та/або продуктів його збагачення, послуг з централізованого водопостачання та водовідведення;
– встановлено, що касовий метод також буде застосовуватись до операцій з постачання послуг абонентського обслуговування.
Оподаткування доходів фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців:
– Звільнено від оподаткування вартість соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім’ям, що отримана від надавачів соціальних послуг, та вартість соціальних послуг, які надаються згідно із Законом України «Про соціальні послуги»;
– звільнено від оподаткування дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва), якщо його сума сукупно за рік не перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2022 році – 78 тис. грн). На сьогодні такі доходи звільнялись від оподаткування незалежно від суми, але за умови, що продукція була вирощена на земельних ділянках, площа яких не перевищує розміри визначені земельним законодавством;
– звільнено від оподаткування суму доходу, отриману платником податку у вигляді підтримки, наданої Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту;
– встановлено, що правом на податкову знижку в частині витрат на здобуття освіти, лікування дітей можуть скористатись не тільки рідні батьки, а й опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі;
– визначається, що суми податку, нараховані податковим агентом з доходів від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії генеруючими установками, які належать фізичним особам – платникам податку, сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) таких генеруючих установок;
– визначено порядок оподаткування виплат від утворення без статусу юридичної особи: платник податку – отримувач таких виплат зобов’язаний подати річну податкову декларацію разом з підтвердними документами та сплатити податок за ставкою 9 відсотків;
– податкове зобов’язання для власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, буде визначатись як позитивна різниця між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання для фізичних осіб визначатиметься податковими органами, фізичні особи – підприємці – розраховуватимуть самостійно у складі окремого додатку до податкової декларації;
– інвестиційний прибуток, дохід від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості, рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу зменшується на вартість інвестиційного активу, нерухомого та рухомого майна, що була задекларована особою як об’єкт декларування у порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування;
– звільнено від оподаткування дохід від продажу один раз протягом звітного податкового року земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації, за умови перебування такого майна у власності платника податку більше трьох років;
– дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 18 відсотків. При цьому такий дохід може бути зменшений на документально підтверджені витрати на придбання (будування) об’єкта нерухомості, розташованого на території України;
– дозволено фізичним особам – підприємцям включати до складу витрат суми роялті, виплачені на користь правовласників, як винагорода за використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав чи як відрахування на користь правовласників на підставі договорів, укладених таким платником податку з організаціями колективного управління відповідно до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».
Спрощена система оподаткування (юридичні особи):
– Починаючи з 2022 року не зможуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють такі види господарської діяльності, як розведення свійської птиці, розведення та вирощування перепелів і страусів та виробництво м’яса свійської птиці
водночас тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільнятиметься від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять зазначені види господарської діяльності, крім вирощування курей, виробництва м’яса курей тощо;
– частиною зобов’язань з єдиного податку платників третьої та четвертої груп (юридичні особи), які є власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, буде позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання здійснюватиметься у складі окремого додатку до податкових декларацій платників єдиного податку третьої та четвертої груп (юридичні особи);
– до складу доходу платників єдиного податку третьої груп (юридичні особи) не будуть включатися суми доходів, отриманих платником податку у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових (процентних) ставок, яка буде виплачуватись у рамках бюджетної програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» та державної програми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, а також суми коштів, які отримуватимуть платники податку на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій;
– норми податкового законодавства в частині регулювання платників єдиного податку четвертої групи втратять чинність з 1 січня року, наступного за роком набрання чинності законом України щодо стимулювання розвитку агропромислового комплексу України з урахуванням Спільної сільськогосподарської політики Європейського Союзу у розрізі надання державної допомоги і розвитку сільських територій.
Спрощена система оподаткування (фізичні особи):
– Встановлено, що фізичні особи – підприємці, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет, належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;
– уточнено умови обрання фізичною особою – підприємцем четвертої групи платників єдиного податку. Такі платники мають здійснювати діяльність на сільськогосподарських угіддях та/або землях водного фонду площею не менше 0,5 га, але не більше 20 га сукупно (на сьогодні мінімальний розмір ділянки мав бути 2 га);
– встановлюється для платників єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, типова форма обліку доходів і витрат;
– податкове зобов’язання для власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь буде визначатись як позитивна різниця між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Фізичні особи – підприємці розраховуватимуть її самостійно у складі окремого додатку до декларації з єдиного податку.
Акцизний податок
– Перенесення з 1 січня 2022 року на виробників та імпортерів тютюнових виробів сплати 5 % акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, який на сьогодні сплачується ритейлом, що зменшить витрати ритейлу на складання та подання звітності, а також унеможливить втрати бюджету від недонадходжень акцизного податку та ПДВ внаслідок використання скруток та продажу тютюнових виробів за готівкові кошти без використання реєстраторів розрахункових операцій;
– впровадження з 1 січня 2022 року оподаткування 5 % роздрібним акцизним податком обсягів підакцизних товарів, наявність чи місцезнаходження яких не підтверджено у місці торгівлі (спрямоване на дотримання касової дисципліни та припинення необлікованого обігу підакцизних товарів), такі підакцизні товари вважаються проданими безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання;
– відновлення штрафу за порушення платником податків строку сплати до бюджету акцизного податку (протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку на тютюнові вироби);
– удосконалення, починаючи з 2022 року, механізму припинення накопичення залишків тютюнових виробів за зниженими ставками шляхом впровадження оподаткування із застосуванням коефіцієнта 1,5 обсягів реалізації тютюнових виробів, які перевищують середньомісячні обсяги перед підвищенням ставки податку (діючий сьогодні недосконалий механізм передбачає обмеження лише продажу акцизних марок напередодні підвищення ставок, що не є об’єктом оподаткування);
– тимчасово у 2022 році запровадження касового методу визначення податкових зобов’язань для виробників електричної енергії, на яких покладені спеціальні обов’язки для забезпечення загальносуспільних інтересів відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії»;
– запровадження порядку пломбування місць можливого доступу до спирту на території виробників та підприємств, які є виробниками продукції з його використанням;
– подання звітності щодо виробництва та обігу тютюнової сировини тютюно-ферментаційними заводами;
– припинення використання одночасно приміщень та обладнання для промислового виробництва тютюнових виробів декількома суб’єктами господарювання;
– конкретизовано, що максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами для тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, шляхом декларування таких цін, у порядку встановленому Податковим кодексом України;
– встановлено, що звільнення від оподаткування операцій ввезення на митну територію України неферментованої (непереробленої) тютюнової сировини тютюново-ферментаційними заводами надається за умови подальшого виготовлення з такої сировини ферментованої (переробленої) тютюнової сировини та її реалізації;
– розширено перелік підакцизних товарів, які не маркуються марками акцизного податку:
тестові зразки алкогольних напоїв, які не призначені для роздрібного продажу і ввозяться на митну територію України суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі відповідною продукцією, для проведення досліджень чи випробувань (калібрування лабораторного обладнання, проведення дегустацій, вивчення фізико-хімічних показників, дизайну), але не більше 3 літрів кожного виробу;
звичайні (неігристі) вина та заброджені напої, фактична міцність яких вища за
1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирт, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження.
Ліцензування підакцизних товарів та відповідальності у цій сфері
Передбачено внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»:
– впровадження Е-ліцензування (подання документів на отримання ліцензії в електронному вигляді) (крім ліцензії на оптову торгівлю пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібну торгівлю пальним, зберігання пального з метою подальшої його реалізації іншим споживачам);
– безстрокова дія ліцензій на виробництво;
– виключення процедури призупинення дії ліцензії:
для ліцензій на виробництво шляхом заміни на повідомлення про:
необхідність внесення чергового платежу за ліцензію за 90, 75, 60, 45, 30 та 15 днів до настання терміну сплати за відповідну ліцензію;
дату, з якої анулюється ліцензія у разі невнесення чергового платежу за ліцензію за 9 днів до настання терміну сплати за відповідну ліцензію;
для ліцензій на оптову, роздрібну торгівлю та зберігання шляхом заміни на повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензію за 30, за 20, за 10 та за 5 днів до настання терміну сплати за відповідну ліцензію;
– доповнення підстав для анулювання ліцензії:
для ліцензій на виробництво:
відсутність чергового платежу за ліцензію (попередньо постійне інформування);
відключення, припинення функціонування або невстановлення на усіх етапах виробництва та відпуску цілодобових систем відеоспостереження;
відсутність за місцем знаходження/провадження діяльності з відеофіксацією;
відмова від доступу до проведення перевірки з відеофіксацією;
порушення термінів звернення щодо зміни відомостей, зазначених у ліцензії;
передача приміщень (обладнання) з технологічного циклу виробництва тютюнових виробів;
виробництво, зберігання, транспортування і торгівля фальсифікованою або необлікованою продукцією, обіг якої регулюється Законом № 48;
рішення РНБОУ про застосування санкції (ст. 4 Закону України «Про санкції»), регламентація прийняття розпорядження про анулювання ліцензії;
для ліцензій на оптову, роздрібну торгівлю та зберігання:
відсутність чергового платежу за ліцензію (попередньо постійне інформування);
встановлення факту здійснення роздрібної торгівлі через РРО (книги обліку розрахункових операцій) не зазначені в ліцензії;
відсутність за місцем знаходження/провадження діяльності;
порушення термінів звернення щодо зміни відомостей, зазначених у ліцензії;
відмови, без законодавчих підстав, у доступі представника контролюючого органу до проведення перевірки.
Рентна плата
Для платників рентної плати за користування надрами запропоновано:
– уточнення визначення об’єктів оподаткування у частині приведення норм Податкового кодексу до законодавства в галузі видобування, що відповідно призведе до коригування бази оподаткування рентною платою платниками;
– систему диференціації ставок руд заліза та марганцю, яка забезпечить ефективний розподіл економічної вигоди гірничих підприємств в умовах високої мінливості цін.
Податок на майно
Встановлено, що при нарахуванні податковими органами фізичним особам податкових зобов’язань з податку на майно, податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату відповідного податку, що надсилаються платнику податку, повинні містити відповідні відомості щодо кожного з об’єктів оподаткування (площа об’єкта нерухомості, марка, модель транспортного засобу тощо), ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку.
Плата за землю:
– Уточнено правові підстави для нарахування земельного податку по земельним часткам (паї), які знаходяться в користуванні на підставі рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельної ділянки у натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю);
– встановлено, що органи місцевого самоврядування надають інформацію про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) контролюючим органам за місцезнаходженням земельних ділянок:
документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорта громадянина);
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
кадастровий план земельної ділянки з проекту землеустрою щодо організації території земельних часток паїв);
сертифікат на право на земельну частку (пай);
– для платників податку IV групи розмір ставок податку з одного гектару сільськогосподарських угідь, на яких розташовано споруди сільськогосподарських товаровиробників віднесені до підкласу «Будівлі для птахівництва» складе 50 відсотків бази оподаткування (нормативно-грошова оцінка угідь).
Застосування реєстраторів розрахункових операцій:
– На законодавчому рівні для суб’єктів господарювання встановлюється обов’язок при застосуванні РРО/ПРРО зазначати у розрахункових документах цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями;
– визначено орган, що встановлює Порядок та форму обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (Мінфін);
– вдвічі зменшується розмір фінансової санкції за реалізацію товарів, які необліковані у встановленому порядку або за ненадання під час перевірки документів, які підтверджують такий облік у місці продажу (господарському об’єкті).
Зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Встановлено обов’язок виконавчим органам сільських, селищних, міських рад надавати контролюючим органам інформацію, визначену Податковим кодексом України (раніше було щодо надання тільки інформації про власників та користувачів земельних ділянок).
Зміни до Кодексу адміністративного судочинства України
– Зобов’язано суб’єкта владних повноважень подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі (згідно з діючими нормами суб’єкт владних повноважень був позбавлений процесуальної можливості надавати до суду усі наявні докази під час представництва інтересів держави у адміністративному судочинстві під час розгляду адміністративної справи у суді);
– встановлено особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу тимчасового обмеження права громадян України на виїзд за межі території України (справа повинна розглядатись судом протягом 48 годин з дня подання відповідної позовної заяви; судовий збір не сплачується; апеляційні скарги, можуть бути подані в десятиденний строк із дня їх проголошення; суд апеляційної інстанції розглядає справу у десятиденний строк після закінчення строку на апеляційне оскарження з повідомленням учасників справи).
Зміни до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України»
Перелік підстав для тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України доповнено новою підставою, відповідно до якої право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадку, якщо він є керівником юридичної особи або постійного представництва нерезидента, що має непогашений податковий борг у сумі та у строки, визначені Податковим кодексом України.
Зміни до Закону України «Про судовий збір»
Не справляється судовий збір за подання позовних заяв, апеляційних скарг у справах за позовами контролюючих органів про тимчасове обмеження права громадян України на виїзд за межі території України.
Зміни до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про захист персональних даних»
Надано можливість розкривати інформацію про наявність у фізичних осіб податкового боргу та публікації такої інформації на вебпорталі ДПС.
Зміни до Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» та внесення змін до деяких законодавчих актів України»:
– Визначено особливості застосування державних гарантій за внутрішніми та зовнішніми місцевими запозиченнями (позиками) Автономної Республіки Крим;
– надано право Національному банку України встановлювати порядок транскордонного переміщення готівкової валюти держави-окупанта та/або порядок здійснення операцій з готівковою валютою держави-окупанта на території України.
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua/;
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
До уваги платників, які використовують РРО/ПРРО!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Кабінетом Міністрів України постановою від 23.12.2021 № 1359 (далі – Постанова № 1359) внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»».
Зміни запроваджено через зміни у Податковому кодексу України щодо застосування платниками єдиного податку РРО/ПРРО, які почнуть діяти з 2022 року.
Постанова № 1359 розміщена на єдиному вебпорталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал» за посиланням
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-23-serpnya-2000-r-1336-i231221-1359
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua/;
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
Податкова у режимі «без паперу»: як це працює – Ганна Чуб
Що таке програмний реєстратор, чим відрізняється від традиційного касового апарату, які можливості має Електронний кабінет, що інтегрований з «ДІЯ», та які новації чекають на ФОПів наступного року?
Дедалі більше сфер нашого життя переходять у режим онлайн: він заощаджує купу часу, нервів, зусиль. Каталізатором, звісно, стала пандемія, але тут варто згадати, що ключові державні інституції – у тому числі податкова служба – розпочали процеси діджиталізації значно раніше появи небезпечного вірусу.
Придивляючись до Європи
Вже багато років найпопулярнішим сервісом ДПС України у платників податків залишається «Електронний кабінет». Але тут варто нагадати, що на початку роботи у цьому електронному сервісі було реалізовано лише декілька опцій: платник міг підготувати й надіслати електронну звітність та перевіряти у режимі онлайн поточний стан своїх розрахунків з бюджетом.
Напередодні запровадження сервісу вивчався закордонний досвід – передусім, європейських країн, де діджиталізація у податковій сфері на той момент вже досить активно практикувалась.
Так, Німеччина однією з перших у 1997 році прийняла закон про електронно-цифровий підпис. Податкові декларації електронною поштою німці здають з 1999 року.
В Ірландії з 2000 року була впроваджена так звана система РОС – Служба доходів он-лайн. Вона дозволяє здійснювати електронне декларування та сплату 21 різних податків та зборів цілодобово – у будь-який зручний час та у будь-якому місці.
Люксембург також – серед перших країн на континенті, де податки сплачують через Інтернет. Ця практика стартувала разом з податковою реформою в 2001 – 2002 роках. Формуляри з заповнення податкових декларацій можна знайти на урядовому порталі. Кожен, хто має ідентифікаційний номер платника, може ними скористатись.
Державна податкова адміністрація Словенії впровадила систему електронної податкової звітності в 2003-му році. Спочатку системою могли користуватися лише компанії, які у такий спосіб реєстрували свої декларації з ПДВ, а згодом – всі громадяни для декларування доходів. Зареєструватися в системі дуже легко. Все, що необхідно мати, – доступ до Інтернету та веб-браузер. Система сама розпізнає ваш цифровий сертифікат і отримує звідти всю необхідну інформацію.
Сьогодні більшість європейських країн використовують онлайн-інструменти для комунікації між податковою та платниками на повну силу.
У Данії для подання декларацій в електронному вигляді платники можуть скористатися не лише такими загальноприйнятими у світі способами як електронна пошта або Інтернет, а й телефоном. Цікава деталь: у цій країні податкові декларації заповнюються податковими органами (попереднє заповнення). Далі система надсилає їх платнику для внесення поправок поштою, через Інтернет або просто систему голосової відповіді.
У Словацькій податковій адміністрації система електронної звітності запрацювала на практиці в 2005 році. Електронні послуги надаються через електронний портал податкової адміністрації. Нині у Словаччині існує офіс електронного прийняття документів, що веде облік всіх електронних документів, які заповнюються і надсилаються, а також видає підтвердження про отримання електронних документів.
У Франції також подання звітності відбувається через Інтернет. У такий же спосіб можна порахувати свої податки – як на поточний період, так і на майбутнє.
Нарешті Естонія – взірець електронного управління. До 99% всіх послуг, які надають громадянам державні органи, доступні у режимі «без паперу». І по адмініструванню податків естонська система вважається однією з найефективніших у світі. Електронні податкові декларації жителі цієї країни подають з 2000 року. Як підрахували у естонському уряді, діджиталізація дає відчутний економічний ефект: вона дозволяє витрачати на адміністрування податків та зборів лише 0,4 євро на кожні 100 євро податків. А впровадження електронного підпису дозволяє заощаджувати додатково до 2% ВВП.
Без шансів для корупції
В Україні сьогодні Електронний кабінет перетворився на потужний інструмент взаємодії між податківцями та платниками. Це зручна податкова платформа, за допомогою якої платник має можливість здійснити практично усі комунікації в онлайн-режимі. Вона щороку вдосконалюється та набуває дедалі більшої популярності: зростають як кількість сервісів та послуг, так і чисельність користувачів.
Принципово новим поштовхом у роботі Електронного кабінету стала цьогорічна інтеграція з єдиним порталом державних послуг «ДІЯ», що зібрала у собі всі необхідні документи та дозволяє отримати майже усі послуги у режимі «без паперу».
Міністерство цифрової трансформації спільно з ДПС створили і вдало втілюють низку справді революційних новацій. Ключова мета – реалізувати у системі оподаткування такі проєкти цифрової трансформації, за допомогою яких адмініструвати та сплачувати податки всім буде максимально зручно і просто.
Що таке для громадянина взаємодія з державними органами в режимі онлайн? Це – мінімум часу та ресурсу на вирішення питань чи отримання довідок, це – простота, легкість та доступність. Скажімо, найпопулярнішим Е-сервісом ДПС вже згаданим Електронним кабінетом – людина може скористатися у будь-який час доби та у будь-якому місці – головне, щоб там були Інтернет та гаджет (навіть смартфон). Жодного додаткового програмного забезпечення не потрібно.
До речі, скористатися податковими електронними сервісами зараз стало легше. Мінцифри та ДПС спростили вхід до Електронного кабінету – для швидкого входу достатньо лише QR-коду. Ще один вдалий приклад спрощення: з серпня цього року Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС також приєднався до застосунку «ДІЯ». Це означає, що кожен українець може тепер легко отримати кваліфікований електронний підпис чи печатку. Достатньо звернутись до ДПС (точніше – до надавача електронних послуг). При цьому не знадобиться традиційне надання копій паперових документів.
Хочу відзначити й ще декілька успішних проєктів, які – знаю за відгуками – вже позитивно оцінили громадяни:
– Е-малятко – проведення реєстрації особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО) під час державної реєстрації народження дитини, а також – отримання паспорта громадянина України вперше (ID14);
– цифровий РНОКПП (цифровий реєстраційний номер платника податків (еРНОКПП)) – це відображення в електронному вигляді інформації, що міститься в Картці платника податків у мобільному додатку «ДІЯ»;
– шеринг документів – це відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у цифрових документах, під час процедур реєстрації, внесення змін або отримання відомостей з ДРФО.
Втім, головний сенс режиму «без паперу» – максимальне усунення впливу так званого людського фактору. А відтак – зведення корупційних ризиків до нуля.
Програмні РРО та чеки в смартфоні: навіщо це потрібно
Бізнес швидко реагує на всі нововведення, які пропонує держава. Скажімо, послуга «Автоматична реєстрація ФОП» в «ДІЇ» стала одразу популярною – адже вона значно спростила ведення бізнесу. Нагадаю, вона надає можливість фізичній особі під час реєстрації підприємцем обрати спрощену систему оподаткування. Реєстрація автоматична – без участі державного реєстратора, достатньо подати заяву. Це зручно та безкоштовно. На заяву людина витрачає до 10 хвилин, сама реєстрація відбувається майже за хвилину.
Торкнусь резонансного питання щодо застосування РРО/програмних РРО фізичними особами – підприємцями (ФОП).
Вже за декілька днів – 2022 рік, і з 1 січня ФОПи – платники єдиного податку другої – четвертої груп будуть зобов’язані при проведенні розрахункових операцій під час реалізації товарів, послуг (робіт) застосовувати – незалежно від розміру доходу та виду діяльності – реєстратори розрахункових операцій (РРО) або програмні РРО. Додам, що, з моєї точки зору, саме за останніми – майбутнє.
На сьогодні у суспільстві все ще триває доволі гостра дискусія щодо цієї норми. Не буду занурюватись у деталі, адже норма встановлена законодавчо і – я глибоко переконана – кожен громадянин повинен сумлінно дотримуватись букви закону. Нагадаю, що в цьому й полягає суть правової держави. Скажімо, майже в усіх країнах Європи – у тому числі тих, які ми згадали на початку бесіди, – існують безумовні правила: кожна розрахункова операція супроводжується фіскальним чеком. Це сама собою зрозуміла цивілізована норма, до якої в цивілізованому суспільстві всі звикли й яка не викликає жодного сумніву чи незадоволення. Фіскальний чек – це гарантія захисту прав як споживача чи покупця, так і продавця чи надавача послуг. Як держави, так і кожного платника податків. Адже в цьому документі фіксуються всі принципові деталі проведеної операції, відображаються всі встановлені законом платежі, в той час як стихійні неофіційні розрахунки роблять вразливим кожного з учасників процесу.
Додам, що програмний РРО – це зручно, сучасно й економно. Зареєструвати його можна за допомогою все того ж Електронного кабінету – програмне рішення від ДПС безкоштовне. По суті, програмним РРО може стати будь-який пристрій, що є у наявності та пристосований виходити в Інтернет: телефон, комп’ютер тощо.
Тобто, покупець чи споживач послуг може отримати чек не лише у паперовому вигляді – цей документ може бути у вигляді QR-коду чи чеку, висланого на ваш e-mail, Viber чи як sms.
Звертаю увагу на технічні нюанси: реєстрація програмного РРО здійснюється на підставі заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
При цьому, суб’єкт господарювання, який реєструє програмний РРО, має перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати і його господарська одиниця, де планується використовувати програмний РРО. Щойно програмний РРО буде включено до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій, його можна використовувати.
Що сьогодні відбувається на практиці? Трохи фактів: на Дніпропетровщині станом на 1 січня поточного року суб’єктами господарювання зареєстровано усього 22 476 РРО та програмних РРО, а на початок грудня цього року – вже 30 795. Отже, кількість зареєстрованих РРО та програмних РРО зросла на 8 319. І ця цифра постійно збільшується.
Для нас, податківців, важлива також організація електронного зворотного зв’язку з платниками. ДПС у цьому напрямі реалізується декілька технологій, серед яких провідні – опції офіційного вебпорталу ДПС України, де можна оперативно скористатися пошуковими сервісами та отримати необхідну інформацію, та офіційна сторінка «ДПС у Дніпропетровській області» у Facebook, де користувач може в будь-який момент звернутись з актуальними питаннями.
Разом з цим додам, що – незважаючи на тотальну діджиталізацію – наші центри обслуговування платників (ЦОП) продовжують працювати на повну потужність. Вони традиційно пропонують широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних, адміністративних. Користується незмінною популярністю і наш мобільний ЦОП на Дніпропетровщині: з початку 2021-го року він здійснив 287 виїздів, з яких 135 – адресних до маломобільних груп населення. Під час виїздів платники отримали 3 331 адміністративну послугу та подали 2 443 податкові декларації про майновий стан і доходи.
Отже, процес вдосконалення роботи ДПС на усіх напрямках продовжується і буде тривати й наступного року. Ми вдячні нашим платникам за сумлінність та відповідальність. І наша задача – забезпечити їх максимально простими та доступними сервісами. Адже місія податкової служби полягає якраз у тому, щоб бути повністю транспарентною, сучасною та технологічною сервісною службою. Щоб надавати якісні та зручні послуги, ефективно адмініструвати податки, збори та платежі і – безумовно – виявляти нетерпимість до корупції.
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua/;
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
З початку 2021 року податкова служба
надала 4,6 млн адміністративних послуг
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Протягом січня – листопада 2021 року Державна податкова служба надала 4,6 млн адміністративних послуг платникам податків.
Однією з популярних серед 142 адміністративних послуг, які надає податкова, стала, зокрема, видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Протягом січня – листопада 2021 року було надано майже 1,5 млн таких послуг.
Майже 1,2 млн платників отримали відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.
Отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів, що контролюються податковими органами, також актуально для платників податків. Так, з початку року було надано 250 тис. таких довідок.
Крім того, протягом вказаного періоду було зареєстровано 382,3 тис. платників єдиного податку та надано 394,7 тис. витягів з реєстру платників єдиного податку.
Також запитуваною з боку суб’єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – надано майже 261,2 тис. таких послуг.
Для інформаційної підтримки та допомоги платникам податків щодо стану обробки податкової звітності, реєстрації податкових накладних та функціонування електронних сервісів функціонує Контакт-центр ДПС (0 800 501 007). У 2021 році фахівцями Контакт-центру надано 174,3 тис. консультацій із зазначених питань.
Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/544841.html
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua/;
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA
Закон України № 1525: хто вважається платником ПДВ за операціями з постачання з електронних послуг?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що 02.07.2021 набули чинності норми (крім деяких норм, які наберуть чинності з 2022 року) Закону України від 03 червня 2021 року № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі – Закон № 1525).
Законом № 1525 доповнено перелік осіб – платників ПДВ. До переліку таких осіб – віднесено осіб-нерезидентів, які не мають постійного представництва та постачають на митній території України фізичним особам, у тому числі фізичним особам – підприємцям, не зареєстрованим як платники ПДВ, електронні послуги, у тому числі шляхом надання доступу до електронних послуг через електронний інтерфейс, надання технічних, організаційних, інформаційних та інших можливостей, які здійснюються з використанням інформаційних технологій і систем, для встановлення контактів та укладення угод між продавцями і покупцями та/або постачають такі електронні послуги за посередницькими договорами від власного імені, але за дорученням надавача електронних послуг.
Зазначений перелік не включає (не можуть бути зареєстровані як платники ПДВ за операціями з постачання електронних послуг) осіб-нерезидентів, які: постачають електронні послуги за посередницькими договорами, у разі якщо у рахунках (квитанціях), наданих замовникам електронних послуг, визначено перелік таких електронних послуг та їх фактичного постачальника; здійснюють виключно обробку платежів за електронні послуги і не беруть участі у наданні таких електронних послуг; постачають електронні послуги безпосередньо через своє постійне представництво в Україні. За загальним визначенням, нерезиденти – це: а) іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України; б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва інших держав і міжнародних організацій в Україні; в) фізичні особи, які не є резидентами України.
Нагадуємо, що електронні послуги – це послуги, які постачаються через мережу Інтернет, автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій та переважно без втручання людини, у тому числі шляхом встановлення спеціального застосунку або додатка на смартфонах, планшетах, телевізійних приймачах чи інших цифрових пристроях. Згідно з підпунктом 14.1.56 прим. 5 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України (ПКУ) до таких послуг, зокрема, але не виключно, належать:
а) постачання електронних примірників, надання доступу до зображень, текстів та інформації, у тому числі, але не виключно, підписка на електронні газети, журнали, книги, надання доступу та/або завантаження фотографій, графічних зображень, відеоматеріалів;
б) надання доступу до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами та службами каталогів у мережі Інтернет;
в) постачання електронних примірників (електронно-цифрової інформації) та/або надання доступу до аудіовізуальних творів, відео- та аудіотворів на замовлення, ігор, включаючи постачання послуг з участі в таких іграх, постачання послуг з доступу до телевізійних програм (каналів) чи їх пакетів, крім доступу до телевізійних програм одночасно з їх транслюванням через телевізійну мережу;
г) надання доступу до інформаційних, комерційних, розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів, зокрема, але не виключно, розміщених на платформах спільного доступу до інформації чи відеоматеріалів;
ґ) постачання послуг з дистанційного навчання в мережі Інтернет, проведення та надання якого не потребує участі людини, у тому числі шляхом надання доступу до віртуальних класів, освітніх ресурсів, у яких учні виконують завдання онлайн, а оцінки виставляються автоматично, без участі людини (або з мінімальною її участю);
д) надання хмарної послуги в частині надання обчислювальних ресурсів, ресурсів зберігання або систем електронних комунікацій за допомогою технологій хмарних обчислень;
е) постачання програмного забезпечення та оновлень до нього, у тому числі електронних примірників, надання доступу до них, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання;
є) надання рекламних послуг у мережі Інтернет, мобільних додатках та на інших електронних ресурсах, надання рекламного простору, у тому числі шляхом розміщення банерних рекламних повідомлень на веб-сайтах, веб-сторінках чи веб-порталах.
Вищенаведений перелік електронних послуг не є вичерпним, тобто може бути розширений. При цьому слід враховувати перелік операцій, які не належать до електронних послуг з метою застосування підпункту 14.1.56 прим. 5 пункту 14.1 статті 14 ПКУ: постачання товарів/послуг, замовлення (бронювання) яких здійснюється через мережу Інтернет, за допомогою мобільних додатків та інших електронних ресурсів, а фактичне постачання здійснюється без використання мережі Інтернет (зокрема, послуги з розміщення, винаймання автомобілів, послуги закладів харчування з постачання продукції, послуги пасажирського транспорту та інші подібні послуги); постачання товарів та/або інших послуг, відмінних від електронних послуг, у складі яких є електронні послуги, у разі якщо вартість електронних послуг включена до загальної вартості таких товарів/послуг; постачання послуг з дистанційного навчання в мережі Інтернет, у разі якщо мережа Інтернет використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем; постачання примірників творів у галузі науки, літератури і мистецтва на матеріальних носіях; надання консультаційних послуг електронною поштою; надання послуг з доступу до мережі Інтернет.
Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!
https://dp.tax.gov.ua/;
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;
https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA