Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує!
Затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо деяких питань застосування правил трансферного ціноутворення
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує що наказом Міністерства фінансів України від 08 лютого 2021 року № 67 затверджена Узагальнююча податкова консультація щодо деяких питань застосування правил трансфертного ціноутворення (далі – УПК № 67), якою надано роз’яснення з наступних питань:
► критеріїв визнання осіб пов’язаними, якими повинен користуватись платник податків під час визначення діапазону рентабельності зіставних юридичних осіб;
► переліку інформації, яку зобов’язана містити документація з трансфертного ціноутворення, визначеного п.п. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України (зокрема, стосовно необхідності обґрунтування у документації економічної доцільності контрольованої операції (КО) і наявності ділової мети), у зв’язку із внесенням змін до вказаного підпункту Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466);
► порядку застосування штрафних санкцій до платників податків у разі проведення самостійного коригування ціни КО і сум податкових зобов’язань за звітний 2019 рік та подання відповідного уточнюючого розрахунку після 01.10.2020 під час дії карантину, встановленого Урядом на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19);
► критеріїв визнання пов’язаних осіб, які має застосовувати платник податків при визначенні КО у 2020 звітному році, у зв’язку із змінами, запровадженими Законом № 466 (до та після 23.05.2020; із наведенням чотирьох прикладів).
УПК № 67 розміщена на офіційному сайті Міністерства фінансів України за посиланням
https://mof.gov.ua/storage/files/67.pdf,
та на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
-
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Окремі питання оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину у новій УПК
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 01.03.2021 № 129 затверджено нову Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – УПК № 129).
Нормами п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи із звичайної ціни), за винятком:
► товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
► газу, який постачається для потреб населення;
►електричної енергії, ціна на яку склалася на ринку електричної енергії.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 15.07.2020 № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» (далі – Постанова № 611), пунктом 1 якої встановлено, що на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2:
-
звільняються від орендної плати орендарі за переліком згідно з додатком 1;
-
нарахування орендної плати за користування нерухомим державним майном, розрахованої відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року № 786, здійснюється у розмірі:
► 50 відсотків суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 2;
► 25 відсотків суми нарахованої орендної плати для орендарів за переліком згідно з додатком 3.
Питання. Який порядок визначення бази оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2?
Відповідь:
База оподаткування податком на додану вартість для операцій з постачання самостійно виготовлених послуг не може бути нижче рівня звичайних цін, за винятком послуг, ціни на які підлягають державному регулюванню (п. 188.1 ст. 188 ПКУ).
Згідно з статтею 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» (далі – Закон) державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України шляхом установлення обов’язкових для застосування суб’єктами господарювання: фіксованих цін; граничних цін; граничних рівнів торговельної надбавки (націнки); граничних нормативів рентабельності; розміру постачальницької винагороди; розміру доплат, знижок (знижувальних коефіцієнтів).
Гранична ціна — максимально або мінімально допустимий рівень ціни, який може застосовуватися суб’єктом господарювання (п.п. 2 п. 1 ст. 1 Закону).
Відповідно до п.п. «п» п. 18 частини другої ст. 5 Закону України від 21 вересня 2006 року № 185-V «Про управління об’єктами державної власності» до повноважень Кабінету Міністрів України у сфері управління об’єктами державної власності віднесено порядок передачі майна в оренду.
З огляду на положення Постанови № 611 нарахування орендної плати орендарям у розмірах, передбачених пунктом 1 Постанови № 611, є державним регулюванням такої плати Таким чином, для операцій з надання в оренду нерухомого державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням Постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.
Під час визначення розмірів нарахованої орендної плати для орендарів згідно з додатками 2 та 3 до Постанови № 611 слід враховувати, що договірна вартість орендної плати за користування нерухомим державним майном розраховується відповідно до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786.
УПК № 129 розміщено на офіційному сайті Міністерства фінансів України за посиланнями
https://mof.gov.ua/uk/set-of-summarizing-tax-consultations
та
https://mof.gov.ua/storage/files/%D0%9D%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7_01-03-202_%E2%84%96129.pdf
-
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
До уваги платників рентної плати за користування надрами
для видобування корисних копалин!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України листом від 22.03.2021 № 6927/7/99-00-04-01-01-07 (далі – Лист № 6927) проінформувала платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин щодо листа Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України (ДКЗ) від 02.03.2021 № 210/02 (вх. ДПС № 7147/6 від 11.03.2021) про тимчасовий коефіцієнт рентабельності для гірничодобувних підприємств, який застосовується для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за розрахунковою вартістю одиниці видобутої корисної копалини (п. 252.16 ст.252 Податкового кодексу України) у 2021 році.
Лист № 6927 та лист ДКЗ України від 02.03.2021 № 210/02 розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove–zakonodavstvo/listi–dps/75261.html
Податковий календар на 29 березня 2021 року
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що
29 березня 2021 року, понеділок, останній день сплати:
єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за лютий 2021 року.
-
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Про електронні формати для єдиної звітності
з ПДФО, військового збору та єдиного внеску
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що в Реєстрі електронних документів на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/103/154157/Forms_deklar.htm представлені електронні формати документів для подання єдиної звітності з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
В вищезазначеному реєстрі містяться форми електронних документів, а також формати для розрахунку зі статусом «Довідковий», а саме:
● J0500106 з додатками J0510106, J0510206, J0510306, J0510406, J0510506, J0510606 – для юридичних осіб;
● F0500106 з додатками F0510106, F0510406, F0510506, F0510606 – для фізичних осіб – підприємців.
Важливо! Датою початку використання цих форматів є 01 квітня 2021 року.
Нагадуємо, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» (далі – Наказ № 773) вперше подавати єдину звітність роботодавці мають за І квартал 2021 року. Єдину звітність податкові агенти зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.
-
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
До уваги платників!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з метою виконання норм постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідеміологічних заходів» відвідувачам Центрів обслуговування платників податкової служби Дніпропетровської області необхідно дотримуватись заходів, спрямованих на попередження розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Закликаємо платників для уникнення черг та скупчень людей користуватися електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет», який дозволяє в режимі реального часу подавати звітність, отримувати послуги в електронній формі, актуальні відомості з реєстрів і інших корисних ресурсів.
З повним переліком електронних сервісів ДПС України можливо ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/elektronnyi-servisi/.
Також у всіх центрах обслуговування платників запроваджено попередній запис на прийом.
Нагадуємо алгоритм дій для отримання у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (далі – Надавач) електронних довірчих послуг (далі – ЕДП).
Так, для отримання ЕДП у Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу COVID-19 на території України необхідно:
1. Здійснити попередній запис до відповідного відокремленого пункту реєстрації (далі – ВПР) (режим роботи ВПР та засоби зв’язку опубліковані на офіційному інформаційному ресурсі Надавача у розділі «Контакти» (https://acskidd.gov.ua/contacts )).
Звертаємо увагу, що попередній запис здійснюється протягом дня на наступний робочий день (рекомендований час попереднього запису з 8 год. 15 хв. до 9 год. 00 хв.);
2. Підготувати необхідний перелік реєстраційних документів для отримання ЕДП, з яким можливо ознайомитись у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО» офіційного інформаційного ресурсу Надавача (https://acskidd.gov.ua/etrusted-services), обравши відповідну категорію;
3. Прийти у відповідний ВПР на зазначений час (повідомлений працівником ВПР під час запису) з оригіналами документів для ідентифікації користувача та передачі необхідних для реєстрації документів (ВПР не надає послуги з копіювання, друку та заповнення реєстраційних карток, бланків та інших документів, а також не здійснює продаж або безоплатне надання захищених носіїв особистих ключів). При цьому надання ЕДП здійснюватиметься лише за наявності у клієнтів засобів захисту від респіраторних захворювань.
-
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Використання РРО при оптовій (роздрібній) торгівлі пальним
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Використання програмних РРО при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.
-
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Реєстрація в ЄРПН ПН/РК, складених до 01.03.2021
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 02 грудня 2020 № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ № 734) внесено зміни, зокрема, до форми податкової накладної (ПН), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» із змінами і доповненнями (далі – Наказ № 1307). Наказ № 734 набув чинності 01.03.2021.
Відповідно до п. 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом № 1307, усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та за формою, чинною на день такої реєстрації.
Отже, ПН та/або розрахунки коригування до податкових накладних (РК) підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, затвердженою Наказом № 1307 з урахуванням змін, внесених Наказом № 734, незалежно від дати їх складання: до 01.03.2021 чи після 01.03.2021 (за умови дотримання інших вимог щодо реєстрації в ЄРПН).
Довідково: нові форми ПН розміщено на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням:
-
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»