ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
З початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року, яка завершилась 3 травня 2017 року (граничний термін надання податкової декларації про майновий стан і доходи).
Так, протягом поточного року громадянами Дніпропетровської області та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, надано близько 43 тисяч декларацій. Загальна сума задекларованих доходів складає понад 2,5 млрд. грн., а сума податкових зобов’язань зі сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору – майже 112 млн. грн.
Як зазначив виконуючий обов’язки заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олег Кулик, відповідно до пункту 179.1 статті 179 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями, платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію).
Пунктом 54.1 статті 54 Кодексу визначено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації, що подається контролюючому органу і така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з п.179.7 ст.179 Кодексу фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Отже, граничний термін сплати самостійно нарахованих платником у податковій декларації за 2016 рік зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 31 липня 2017 року.
Сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом, є податковим боргом (п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу).
Згідно з п.п.14.1.153 п.14.1 ст.14 Кодексу податкова вимога – письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Умови, строки, порядок формування, надіслання (вручення) та форма податкових вимог передбачена Кодексом та Порядком направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року №576, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за №1840/24372.
Статтею 59 Кодексу та Порядком визначено, що податкові вимоги формуються автоматично на підставі даних інформаційної системи органів ДФС та надсилаються (вручаються) платнику не раніше першого робочого дня після закінчення встановленого Кодексом граничного строку сплати суми грошового зобов’язання (тобто 1 серпня 2017 року – для податкових зобов’язань з ПДФО та військового збору, визначених у податкових деклараціях про майновий стан і доходи за 2016 рік).
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно статті 60 Кодексу та Порядку, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо, зокрема, сума податкового боргу самостійно погашається платником податків або органом стягнення. Така податкова вимога вважається відкликаною у день, протягом якого відбулося погашення суми боргу в повному обсязі.
Відповідно до п.8.1 ст.8 Закону України від 05 квітня 2001 року №2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» зі змінами та доповненнями банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження.
Одночасно звертаємо увагу, що у разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу, банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня.
З метою інформування громадян про обов’язок надання податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2016 рік органами ДФС у Дніпропетровській області протягом 2017 року на постійній основі проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія з цього напрямку.
Так, з початку року питання щодо декларування фізичними особами отриманих у минулому році доходів розглядалося, зокрема, під час проведення 240 семінарів з платниками податків та було предметом обговорення на 180 засіданнях «круглого столу».