Інформаційна довідка щодо стану надходжень до бюджету у січні-травні 2021 року
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Інформаційна довідка щодо стану надходжень до бюджету у січні-травні 2021 року
У травні минулого року була сформована нова команда ДПС та було розпочато низку трансформаційних процесів, зокрема, змінено стратегічні цілі та місію.
Забезпечення сталого зростання надходжень до бюджету, що було розпочато минулого року, зберігається. І це не випадковий результат, це – наслідки системної роботи.
Травень цього року – перший місяць перемоги вже своїх результатів.
Податковою службою продовжується боротьба з тіньовою економікою та розбудова сучасної моделі взаємодії з платниками податків за принципами справедливості, рівності, прозорості та зручності процесів у сфері оподаткування.
Детально зі станом надходжень можливо ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/472400.html
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Державна податкова служба долучилася до Ярмарку вакансій
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/472290.html повідомила наступне.
Державна податкова служба України долучилася до Ярмарку вакансій, який проведений Університетом державної фіскальної служби України для студентів та випускників університету.
Захід зібрав роботодавців вітчизняного ринку праці, а саме: Міністерство фінансів України, Державну податкову службу України, Державну аудиторську службу України, Ірпінський міський центр зайнятості, Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) та інших.
Під час Ярмарку вакансій учасники мали змогу дізнатися про особливості та переваги роботи в ДПС, про інструменти щодо залучення студентів та молодих спеціалістів до державної служби.
Так, зокрема, представники служби розповіли про Програму адаптації новопризначених працівників Державної податкової служби України, про Зручнобук, який розроблено для надання відповідей на більшість питань нового працівника та який буде корисним та зручним навігатором у ДПС, про можливість проходження практики та стажування.
Крім того, Директор кадрового забезпечення та розвитку персоналу ДПС Лариса Ящук надала відповіді на питання учасників заходу.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома, що оновлено до версії 1.29.13.0 спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» станом на 28.05.2021. Даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 31.12.2020 року по 28.05.2021 включно та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.29.*. При цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними.
Перелік змін та доповнень (версія 1.29.13.0) (станом на 28.05.2021):
Нові версії документів:
на виконання вимог наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2020 року № 841 додано нові версії документів:
J0104706 – Звіт про контрольовані операції;
J0147106 – Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях;
J0147206 – Інформація про пов’язаність осіб;
на виконання вимог наказу Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 4 додано нові версії документів:
J0108208 – Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (на якого поширюється стаття 111 Закону України «Про управління об’єктами державної власності») – для державних/комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань податкові (звітні) періоди: квартальний (І квартал, Півріччя, Три квартали, Рік) – із граничним строком подання 40 днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду І квартал, півріччя, три квартали та граничним строком подання 60 днів для річного звіту;
J0118208 – Додаток ВП до рядків 14-16, 18 Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку;
J0108408 – Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (на якого поширюється стаття 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності») – для господарських організацій з державною/комунальною часткою у статутному капіталі, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави/органів місцевого самоврядування яких становить 100 відсотків, державних банків звітний (податковий) період – рік з поданням Розрахунку до 01 липня року, наступного за звітним.
J0118408 – Додаток ВП до рядків 14 – 16, 18 Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку.
З оновленням спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» можливо ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Руками творимо красу – у Міжнародний день захисту дітей підведено підсумки конкурсу дитячої творчості
Днями, у Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) підведено підсумки конкурсу дитячих творчих виробів, присвяченого Дню вишиванки, який об’єднує українців всього світу.
Конкурс проводився за ініціативою начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Чуб Ганни.
Він був налаштований на те, аби викликати у підростаючого покоління – наших юних громадян, почуття приналежності до великої родини – української нації. І проведення конкурсу продемонструвало, що діти відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій нашого народу.
Підведення підсумків за участі керівника ГУ ДПС не випадково пройшло у Міжнародний День захисту дітей. Адже це свято радості, любові, турботи і захисту маленьких громадян.
Молодих талантів та їх батьків привітали, подякували за активну участь у конкурсі, а також відзначили індивідуальність, оригінальність, сміливість, непередбачуваність та креативність робіт.
У цьому році 53 учасники конкурсу. Це діти – від 4-х до 17-ти років. Творчі роботи – надзвичайно різноманітні. І тому було вирішено провести конкурс не зовсім за традиційними правилами.
Він проходив за п’ятьма номінаціями з визначенням кращого у кожній номінації.
Так,
– в номінації «Найменший учасник конкурсу» переможець – Міла Бондіна, 4 роки, з композицією «З Україною у серці»;
– у номінації «Самий креативний учасник конкурсу» переможець – Володимир Хребто з композицією «Дружня Україна»;
– у номінації «Творче натхнення» переможець – Софія Шураєва з композицією «Українська лялька-мотанка»;
– у номінації «Оригінальність задуму» переможець – Мілена Мельник з композицією «Український віночок»;
– у номінації «Композиційне рішення» переможець – Влада Латиш з композицією «Корзина квітів».
Майбутнє людської цивілізації залежить виключно від реалізації обдарованості людей. Саме тому однією з основних задач є формування творчо активної, всебічно розвиненої особистості з дитинства. На формування індивідуальності дитини впливає багато чинників, серед яких чільне місце посідає культура й мистецтво. У кожної дитини є творчі здібності, їх просто потрібно розкрити.
Робота податківців з молоддю направлена на тісний контакт і такі конкурси є підтвердженням інтересу податкової служби до підростаючого покоління. Інтерес підтримується успіхом, до успіху веде інтерес. А без успіху, без радісного переживання перемоги немає інтересу, немає розвитку здібностей, немає навчання, немає знання.
Під час підведення підсумків податківці оцінили творчі таланти дітей і всі учасники конкурсу отримали подарунки. Особливу відзнаку здобули найцікавіші роботи. Нагородження конкурсантів пройшло в атмосфері радості і позитивних емоцій.
Адже найбільшу радість приносить свято, в якому безпосередньо приймаєш участь і з натхненням долучаєшся до процесу!
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Легалізація трудових відносин – головне питання відеоконференції, в якій прийняли участь представники
Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
Нещодавно, за організацією Інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради (далі – Інспекція з питань праці) за участі Головного управління ДПС у Дніпропетровській області у форматі відеоконференції відбулось засідання комісії з питань надходжень від податку на доходи фізичних осіб і легалізації трудових відносин.
У конференції прийняли участь в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Валерій Леонов, фахівці ГУ ДПС і Інспекції з питань праці та керівники підприємств, установ та організацій м. Дніпра.
На заході розглядався стан заборгованості із виплати заробітної плати.
Леонов Валерій зауважив, що легалізація заробітної плати є одним з резервів наповнення місцевого бюджету, кошти якого витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги. Підприємства та фізичні особи – підприємці, які застосовують нелегальні схеми виплати заробітної плати, перешкоджають проведенню соціальних реформ, адже «тіньова» зарплата негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого міста і призводить до скорочення надходжень в бюджет ПДФО.
Конференція пройшла у форматі продуктивної взаємодії державних органів і платників.
Учасники дійшли згоди, що підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Травневий дайджест: особливості застосування РРО/ПРРО
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області пропонує платникам травневий дайджест стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО):
1. Про порядок видачі коштів, проведених через РРО/ПРРО, у разі повернення товару
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/466733.html
2. РРО та/або ПРРО: застосування у ФОП на загальній системі оподаткування
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/468144.html
3. Види діяльності, при здійсненні яких, суб’єктам господарювання необхідно обов’язково застосовувати РРО/ПРРО
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/468393.html
4. Деякі питання застосування РРО/ПРРО – в ІА «Мост-Днепр» пройшла Інтернет – конференція в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/469215.html
5. Очевидні переваги ПРРО
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/469296.html
6. Кабінет Міністрів України підтримав зміни щодо спрощення роботи з ПРРО суб’єктам господарювання
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/469833.html
7. Ганна ЧУБ: Програмний РРО – революція у сфері розрахунків, сучасна альтернатива класичному касовому апарату
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/470891.html
8. Про застосування РРО/ПРРО ФОП – платниками єдиного податку другої – четвертої груп при реалізації товарів через мережу Інтернет у разі відправлення таких товарів поштою за умови післяплати із використанням послуги «накладений платіж»
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/472216.html
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Оподаткування ПДВ операцій з постачання маркетингових послуг
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що маркетингові послуги (маркетинг) – це послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника ПДВ в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника ПДВ до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).
Норми встановлені п.п. 14.1.108 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ (п.п. «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ).
Місцем постачання послуг відповідно до п. 186.4 ст. 186 ПКУ є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п. 186.2 і п. 186.3 ст. 186 ПКУ.
З урахуванням вищевикладеного, операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є об’єктом оподаткування ПДВ, незалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.
Про випадки, за яких фізособа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:
а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками ПДФО, які:
▼ є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
▼ перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
▼ перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
▼ перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
б) в інших випадках, визначених розділу IV ПКУ.
Норми встановлені п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника ПДФО щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник ПДФО отримував доходи:
▼ від податкових агентів, які згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
▼ виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ;
▼ від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений ПДФО відповідно до розділу IV ПКУ;
▼ у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розділу IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено ПДФО відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Коли ФОП зобов’язаний подавати податкову декларацію з плати за землю?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (далі – орендна плата).
Норми встановлені п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
Згідно зі ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним.
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).
Пунктом 286.1 ст. 286 ПКУ передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.
Статтею 1 Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі», визначено, що оренда землі – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).
Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 – 287 ПКУ (п. 288.7 ст. 288 ПКУ).
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (п. 286.2 ст. 286 ПКУ).
Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ (п. 286.5 ст. 286 ПКУ).
Враховуючи вищевикладене, якщо право власності на земельну ділянку, право постійного користування та/або право оренди земельної ділянки (земельних ділянок) оформлено на фізичну особу – підприємця (ФОП), то така особа подає до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).
У разі якщо право власності на земельну ділянку, право постійного користування та/або право оренди земельної ділянки оформлено на фізичну особу, то нарахування плати за землю (земельного податку та/або орендної плати) здійснює контролюючий орган (за місцем знаходження земельної ділянки), який надсилає (вручає) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення плати за землю.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
До уваги ФОП, яка планує одночасно провадити незалежну професійну діяльність!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), є, зокрема, фізичні особи – підприємці (ФОП) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.
Норми визначені ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (із змінами та доповненнями).
Взяття на облік в контролюючих органах самозайнятих осіб здійснюється відповідно до розділу ІІІ Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1162).
взяття на облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється на підставі заяви про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ (заява за формою № 1-ЄСВ), яка подається протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання документа, що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності (пункти 1 та 2 розділу ІІІ Порядку № 1162).
У разі зміни даних про платника єдиного внеску до контролюючого органу подається заява за ф. № 1-ЄСВ з приміткою «Зміни». До заяви додаються завірені копії документів, що зазнали змін (п. 5 розділу ІІІ Порядку № 1162).
Відповідно до п. 7 розділу ІІІ Порядку № 1162 якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в контролюючому органі як фізична особа – підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.
Така ознака встановлюється на підставі поданих до контролюючого органу за місцем проживання заяви за формою № 1-ЄСВ з позначкою «Зміни» та копії документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності, або відомостей (даних) відповідного уповноваженого органу чи реєстру, яким забезпечується реєстрація незалежної професійної діяльності, або заяви та документів, поданих відповідно до п.п. 4 п. 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями.
- Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»