Інформація щодо вимог безпеки при експлуатації газових балонів
У районах, де прокладання газопроводу складне або невигідне, споживачі отримують газ у скрапленому стані в балонах. В житлових і громадських будинках в одному приміщенні дозволяється встановлювати один балон місткістю 50 л. При місткості балона до 27 л дозволяється встановлювати в одному приміщенні два балони (один з них запасний).
У житлових будинках балони належить розміщати в кухнях у місцях, доступних для огляду.
Відстань від балона до газової плити має становити не менше 0,5 м і від радіатора опалення або печі не менше 1 м. При влаштуванні екрана, який захищає балон від нагрівання, відстань від балона до радіатора опалення або печі можна зменшувати до 0,5 м. Відстань між балоном і екраном повинна бути не менше 0,1 м. При розміщенні балона проти топкових дверцят печей відстань між балоном і топковими дверцятами повинна бути не менше 2 м.
Приєднання балона до газових приладів виконується гумотканинним рукавом. Рукав повинен бути суцільний, мати довжину не більше 5 м і кріпитися до стіни.
Категорично заборонено:
– встановлювати балони в кухнях (або місцях, пристосованих під кухні) без природного освітлення, розташованих у підвальних приміщеннях, де немає вікон для природної вентиляції. Зріджений газ вдвічі важчий за повітря і тому скупчується в низьких не провітрюваних місцях.
– відкривати кран пальника тільки після піднесення запаленого вогню.
– залишати ввімкненим газовий прилад без нагляду (особливо на ніч).
- користуватись приладами за відсутності тяги.
- користуватись газовими плитами для опалювання приміщень,
- самостійно виконувати ремонт та підключення газового приладу.
– використовувати для сну та відпочинку приміщення, де встановлені працюючі газові прилади.
Поза будинками індивідуальні газобалонні установки повинні розташовуватися в шафах, які замикаються, зроблених з негорючих матеріалів, або під замикальними кожухами, що закривають верхню частину балона і регулятор. Шафи повинні мати у верхній і нижній частинах прорізи або решітки-жалюзі для вентиляції. Шафи для балонів і балони під замикальними кожухами повинні бути встановлені на вогнетривкій основі висотою не менше 0,1 м.
Індивідуальні газобалонні установки біля стін повинні встановлюватися на відстані не менше 0,5 м від дверей і вікон першого поверху і 3 м — від вікон і дверей цокольних і підвальних поверхів, а також від колодязів підземних комунікацій і вигрібних ям.
Не допускається розташування балонів біля запасних (пожежних) виходів, з боку фасадів будівель, у місцях проїзду транспорту.