Інформує Дніпровське міське управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області !
З початку року на території міста виникло майже 2000 пожеж. Тому, з метою зменшення кількості пожеж, рятувальники посилили інформаційно-роз’яснювальну роботу на території обласного центру. 24липня інспекторський склад 25 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області завітав в гості до багатодітних сімей, що знаходяться на обліку органів соціального захисту, з метою донесення до свідомості батьків важливості не залишати дітей без нагляду та навчити дітлахів елементарним правилам пожежної безпеки.
Інспектори розповіли мамам і татам статистику пожеж та основні причини їх виникнення, наголосили, що в місті Дніпро зафіксовані випадки, коли вогонь виник внаслідок дитячих пустощів з ним, тому вкрай важливо не залишати їх наодинці, та не дозволяти самостійно користуватися газовими та електричними приладами. Рятувальники розповіли дошкільнятам, що таке пожежа та від чого вона виникає, заборонили бавитися з сірниками та запальничками, звернулися з проханням до батьків не залишати такі речі в вільному доступі для малечі. Тепер діти чітко знають номер виклику Служби порятунку, та пообіцяли не бавитися з «101», а при виникненні надзвичайних ситуацій негайно викликати чи сповіщати дорослих!
Цього ж дня вогнеборці 25 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області провели відпрацювання приватного житлового сектору на території Самарського району міста Дніпро, вулицями: Польова, Максима Рильського, та Спогадів. Для городян, з якими не вдалося поспілкуватися розмістили листівки у громадському транспорті. Пожежні-рятувальники 19 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області в свою чергу відпрацювали багатоквартирні житлові будинки на вулицях Комбрига Петрова та Запорізькому шосе на території Шевченківського району обласного центру. По завершенню розмов людям надавалися листівки щодо дотримання правил безпеки у побуті, правил поведінки у лісі та на воді. Фахівці Служби порятунку «101» 2 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області відвідали працівників залізничного вокзалу, аби нагадати алгоритм використання вогнегасників, їхні різновиди та у яких випадках яким користуватися. Також, користуючись нагодою, вручили залізничникам інформаційні листівки на актуальні теми, для оновлення куточків безпеки вокзалу. Вогнеборці провели бесіди в парках та скверах Центрального району міста, закликали та переконували городян, що жити в безпеці легко, якщо виконувати хоча б найпростіші, проте важливі правила пожежної безпеки, нагадали номер виклику надзвичайників та роз`яснили в яких випадках «101» потрібно викликати негайно.
Звичайно, одноразово такі бесіди малоефективні, однак, проводячи їх регулярно, надіємося на позитивний результат наших заходів та привернення ще більшої уваги населення до проблем безпеки, усвідомлення людьми необхідності дотримання правил життєдіяльності у побуті, на роботі та під час відпочинку.
Рятувальники попереджають громадян про ризик виникнення пожеж в екосистемах
Рятувальники звертаються до громадян та гостей міста з проханням, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування на присадибних ділянках чи при відпочинку в лісі.
Саме через суху спекотну погоду суттєво зростає ризик та кількість виникнення лісових пожеж, тому не слід нехтувати елементарними правилами пожежної безпеки під час перебування на природі та пам’ятати, що вогняну стихію легше попередити ніж ліквідувати.
Пам’ятайте! Категорично забороняється:
– розведення багаття у лісі та лісопосадках;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
Шановні громадяни! Пам’ятайте, що особиста пильність кожного – важлива передумова загальної безпеки та збереження лісових насаджень нашої області, тож не будьте байдужими та дотримуйтесь правил пожежної безпеки в екосистемах.
На території міста продовжують мати місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів – боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни, а також сучасних засобів ураження, що випадково стали доступними в результаті злочинної халатності осіб, які відповідають за їх збереження чи внаслідок терористичної діяльності.
Знайдені боєприпаси (або предмети, що схожі на них) повинні бути знешкоджені тільки спеціалістами.
Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи державної влади (відділення міліції, відділи ДСНС).
Ваші дії після виявлення вибухонебезпечного предмету:
-
Зупинити будь-які роботи в районі небезпечного місця. Ні в якому разі не чіпайте підозрілий предмет.
-
Організуйте охорону небезпечного місця.
-
Не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмету, доки не прибули спеціалісти.
-
Зателефонувати 101 або 102.
ВИКОНАННЯ ЦИХ ПОЛОЖЕНЬ ЗБЕРЕЖУТЬ ВАМ І ОТОЧУЮЧИМ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ!
Дніпровське міське управління
Головного управління ДСНС України
у Дніпропетровській області