Майже 1 мільярд гривень направлено до бюджету України митниками Дніпропетровської митниці ДФС
За січень 2016 року Дніпропетровською митницею ДФС до державного бюджету України направлено митних платежів на суму 981,3 мільйони гривень. Це на 10,5 відсотки або на 93 мільйони більше, ніж у січні 2015 року. З загальної товарної структури імпортних операцій 22,34 відсотка становлять енергетичні матеріали; 10,38 відсотків – промислове устаткування; 8,56 відсотків – полімерні матеріали і пластмаси; 7,94 відсотки – фармацевтична продукція; 7,6 відсотки – продукти неорганічної хімії; 5,53 відсотки – чорні метали; 3,5 відсотки –засоби наземного руху; 3,42 відсотки – каучук, гума і вироби з них; 3,33 відсотки – насіння і плоди олійних рослин.
З загальної товарної структури експортних операцій, що здійснюють суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності регіону 39,61 відсотків становлять руда, шлак і зола; 16,92 відсотки – чорні метали; 5,58 відсотків – залізничні або трамвайні локомотиви; 3,24 відсотки – інші недорогоцінні метали і металокераміка; 2,78 відсотків – промислове устаткування; 1,40 відсотків – електричні машини і устаткування; 1,27 відсотка – добрива.
Шановні громадяни! Задекларуйте доходи та отримайте податкову знижку!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що декларуючи доходи, громадяни виконують не тільки свій конституційний обов’язок, а також реалізують своє право на податкову знижку.
Скористатися правом на податкову знижку – це можливість отримати громадянами з бюджету повернення певної суми податку на доходи фізичних осіб, сплаченого з їх заробітної плати протягом 2015 року.
Податкову знижку можуть одержати громадяни, які у минулого році мали такі витрати (з урахуванням обмежень, визначених пунктом 166.3 статті 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями):
– сплачували кошти закладам освіти за навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення;
– користувалися іпотечним кредитом;
– здійснювали пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
– сплачували страхові суми (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
– витрачали кошти на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
– сплачували державні послуги за усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита;
– переобладнували транспортні засоби;
– сплачували видатки на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
Витрати необхідно підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами. А саме:
– квитанціями;
– платіжними дорученнями;
– фіскальними або товарними чеками;
– прибутковими касовими ордерами;
– меморіальними ордерами тощо.
Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Громадянам, які мають право на податкову знижку за результатами 2015 року та бажають реалізувати таке право, необхідно заповнити та подати податкову декларацію про доходи і майно (далі – декларація) протягом усього 2016 року.
Декларація надається фізичними особами – платниками податку до податкової інспекції за місцем свого проживання за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Які вимоги для реєстрації неприбуткових установ та організацій?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодексу) неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
– утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
– установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
– установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
– внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб іноземних доходів
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до пункту 170.11 статті 170 Податкового кодексу України з внесеними змінами і доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними у пункті 167.1 статті 167 Кодексу.
У разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.
Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:
а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж);
г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Сума податку з іноземного доходу платника податку – резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Чи обов’язкове проведення звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.
Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953, та Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за №460/26905, не передбачають обов’язкового проведення платниками звірення сум нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.