Неприбуткова організація отримала дохід від діяльності, яку не зазначено у статутних документах: порядок його оподаткування
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до підпункту 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
У разі, якщо неприбуткова організація отримує доходи від діяльності, яка не пов’язана із статутною, та не використовує їх для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, то така неприбуткова організація згідно з вимогами підпункту 133.4.3 пункту 133.4 статті 133 Кодексу зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.
Це податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
При цьому, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.
З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому цим розділом для неприбуткових організацій – платників податку на прибуток.
Платники, які мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
З 01.01.2016 встановлено єдиний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на рівні 22% для усіх платників єдиного внеску, у т.ч. для тих, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина 5 статті 8 Закону №2464). Виняток становлять тільки спеціальні ставки нарахування єдиного внеску для інвалідів (8,41%, 5,3% і 5,5%), які залишилися без змін.
Частиною 1 статті 10 Закону №2464 визначено коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, та передбачено одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 10 Закону №2464 з 01.01.2016 платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:
– члени фермерського господарства, особистого селянського господарства (одночасно на пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності);
– особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону №2464, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини 1 статті 4 цього Закону №2464, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, – на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Трансфертне ціноутворення: затверджена нова форма звіту про контрольовані операції
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317 (далі – Наказ №8), затверджена нова форма Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) та Порядок складання Звіту про контрольовані операції (далі – Порядок №8).
Наказ №8 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 04.03.2016 (опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 04.03.2016 №16).
Зазначеним Наказом визнано таким, що втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.11.2013 №669 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2190/24722.1.
Пунктом 1 розділу І Порядку №8 визначено, що Звіт складається платниками податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість).
Звіт подається до 1 травня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (пункт 2 розділу І Порядку №8).
Пунктом 4 розділу І Порядку №8 визначено, що Звіт складається із заголовної, основної частин, додатка та інформації до додатка, які є невід’ємною частиною Звіту.
Кількість додатків до Звіту відповідає кількості контрагентів – сторін контрольованих операцій (пункт 5 розділу І Порядку №8).
Щодо реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до них за операціями з реалізації пального
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 №114 відповідно до пункту 231.8 статті 231 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) затверджено Порядок ведення єдиного реєстру акцизних накладних (Порядок №114), який набрав чинності з 01.03.2016.
Цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних (далі – Реєстр), надання даних, які містяться у Реєстрі (пункт 1 Порядку №114).
Звертаємо увагу що згідно з пунктом 11 підрозділу 5 розділу XX. «Перехідні положення» Кодексу період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за формулою, визначеною у пункті 232.3 статті 232 цього Кодексу.
З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі здійснюється з урахуванням усіх вимог, встановлених Кодексом.
Також нагадуємо, що відповідальність за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних у Реєстрі визначена статтею 1202 Кодексу.
Звертаємо увагу, що норми статті 1202 Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі, складених у період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року (пункт 11 підрозділу 5 розділу XX Кодексу).