Нові правила виплати аліментів. Реєстр боржників із сплати аліментів
З 6 лютого 2018 року в Україні почав діяти розроблений Мін’юстом закон №7277, який, до того ж, має назву #ЧужихДітейНеБуває. Цей Закон посилює відповідальність злісних неплатників аліментів, котрі мають заборгованість більше 6 місяців. Разом з цим, Мін’юст запускає реєстр боржників аліментів, який буде доступний кожному.
Цей Закон встановлює такі положення:
- НЕ ПЛАТИШ – ПРАЦЮЙ
Закон впроваджує новий вид адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час. Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування. За наявності заборгованості понад шість місяців, може бути адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.
- НЕ БАЖАЄШ ПРАЦЮВАТИ? ТОДІ ДО ТЕБЕ ЗАСТОСОВУВАТИМЕТЬСЯ АДМІНАРЕШТ!
Якщо порушник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт, то строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом, з розрахунку: одна доба арешту = 15 годин невиконаних суспільно корисних робіт, але не більше 15 діб.
- НЕ ДБАЄШ ПРО ВЛАСНИХ ДІТЕЙ? ЗАБУДЬ ПРО ЧАСТИНУ ВЛАСНИХ ПРАВ!
Боржника по аліментам, може бути тимчасово обмежено:
– у праві виїзду за межі України;
– у праві керування транспортними засобами;
– у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю;
– у праві полювання.
- МАНІПУЛЮВАННЮ НАДАННЯМ ЗГОДИ НА ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН – НІ!
Право самостійно вирішувати питання щодо виїзду дитини за кордон з метою лікування, навчання або відпочинку дитини відтепер надано тому з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, але за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів більше ніж за шість місяців. Така довідка видається органом державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом десяти днів і дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.
- КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ:
Відповідно до ст.164 Кримінального кодексу України встановлено кримінальну відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів, а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні. Може бути застосоване одне із таких покарань:
– громадські роботи на строк від 80 до 120 годин;
– арештом на строк до трьох місяців;
– обмеження волі на строк до двох років.
Злісними неплатниками аліментів визначаються боржники, які вчиняють будь-які дії, спрямовані на невиконання рішення суду, які призвели до виникнення заборгованості із сплати аліментів сукупно за три місяці. Це, наприклад, приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ДОДАТКОВОЮ КОНСУЛЬТАЦІЄЮ?
(056) 371 15 90 – «гаряча лінія» Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області;
0 800 213 103 – Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.