Новини ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Підрозділом внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 69 перевірок.
Впродовж січня – квітня 2017 року управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 69 перевірок.
За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області винесено 13 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 21 працівник територіальних підрозділів ГУ ДФС області; оголошено 9 підозр працівникам фіскальної служби; до суду направлено 6 обвинувальних актів.
З метою недопущення фактів прийому на роботу в органи Державної фіскальної служби осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, перевірено 212 кандидатів на працевлаштування. Відмовлено у призначенні 6 претендентам.
Застосування РРО при торгівлі фізичними особами – підприємцями, платниками єдиного податку уживаними товарами
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує щодо необхідності застосовування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) при торгівлі фізичними особами – підприємцями, платниками єдиного податку уживаними товарами.
Згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи та другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Також, згідно з п. 6 ст. 9 у редакції Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», чинній з 01.01.2017 (далі – Закон №265), РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231 (далі – Перелік №231).
У Переліку №231 зазначаються коди УКТ ЗЕД товарів, при цьому класифікація видів економічної діяльності (КВЕД) немає до нього жодного відношення.
З питання уточнення відповідності товарів коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД можна звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Слід зазначити, що винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 18.05.2017 №242/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК) за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72134.html
Зазначення у податковій накладній кодів УКТ ЗЕД товарів та кодів послуг
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє щодо зазначення у податковій накладній кодів УКТ ЗЕД товарів та кодів послуг та необхідності відповідності кодів УКТ ЗЕД товарів та кодів послуг кодам видів діяльності платника, які внесені до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ).
Класифікація видів економічної діяльності (далі – КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457.
При цьому КВЕД – це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв’язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Код виду діяльності не обов’язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності – це припущення, а не доказ (абзац 8 пункту 1 КВЕД-2010).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Податкового кодексу України (далі – Кодекс) (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).
Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267, зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276 (далі -Порядок №1307).
Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах „а” – „і” пункту 201.1 статті 201 Кодексу, зокрема такими реквізитами є:
– код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП); платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.
Таким чином, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання за такою операцією, скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, в якій відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу зазначити код УКТ ЗЕД/код ДКПП, незалежно від того, чи внесено відповідний код діяльності до ЄДРПОУ.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 18.05.2017 №271/6/99-99-15-03-02-15/ІПК) за посиланням:
https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx?redirect=pub_card
Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності фізичними особами – підприємцями
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує щодо орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності фізичними особами – підприємцями.
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України (далі – ЗКУ), а справляння плати за землю – Кодексом та Законом України від 6 жовтня 1998 року №161-ХІV «Про оренду землі» (далі – Закон №161).
Пунктом 1 статті 93 ЗКУ встановлено, що право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності справляється відповідно до вимог статті 288 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Згідно з пунктом 288.1 статті 288 Кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування – земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (пункти 288.2, 288.3, 288.4 статті 288 Кодексу).
Також статтею 21 Закону №161 встановлено, що орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
Фізичні особи – підприємці, які мають правовстановлюючі документи про право користування земельними ділянками, самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому Кодексом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом
30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.3 статті 287 Кодексу).
Відповідно до пункту 287.1 статті 287 Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Статтею 34 Закону №161 визначено, що у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
Враховуючи викладене, орендна плата за земельну ділянку державної і комунальної власності повинна справлятись орендарем відповідно до договору оренди земельної ділянки до моменту його припинення та повернення земельної ділянки орендодавцю.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 18.05.2017 №277/Б/99-99-13-03-01-14/ІПК) за посиланням:
https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx?redirect=pub_card
Шляхи створення інвестиційно – привабливих територій на Дніпропетровщині обговорювалися під час проведення семінару
В рамках формування передумов для впровадження інвестиційних проектів на території Криворізького, Софіївського, Апостолівського, Широківського районів, підтримки малих, середніх та фермерських підприємств, створення інвестиційно привабливих територій 25 травня у приміщенні Криворізької районної ради міста Кривого Рогу відбувся семінар за участі представників фіскальної служби області на тему: «Місцеві податки та збори. Механізми стимулювання місцевою громадою».
У заході також прийняли участь голова Регіональної ради підприємств у Дніпропетровській області Микола Шевченко, заступник голови комітету з питань енергозбереження регіональної ради підприємств Олександр Захарченко, тренер Кооперативної Академії з питань кооперації Дніпропетровської обласної громадської організації «Сільського господарства консультативна служба» Захар Канівський, директор Дніпропетровської філії компанії «ТАС-Фінанс» Ольга Москаленко, заступник голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області Сергій Згоник, а також представники Криворізької, Софіївської, Апостолівської, Широківської районних рад, малих, середніх та фермерських підприємств.
До уваги учасників семінару були представлені презентації на тему: «Підтримка малого та середнього підприємництва», «Чотири кроки на шляху створення інвестиційно – привабливих територій», «Механізм реалізації регіональної програми малого та середнього підприємництва».
Представники фіскальної служби області виступили з питань адміністрування місцевих податків і зборів та надали відповіді за запитання присутніх.
Зустріч пройшла в атмосфері ділової активності.