Новини ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Проведено Конкурс дитячого малюнку на асфальті у навчальному закладі «Перещепинський НВК «Родина»
З нагоди Дня захисту дітей Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області за підтримки Місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів державної Податкової служби України» Дніпропетровської області проведено Конкурс дитячого малюнку на асфальті під назвою: «Світліше на світі, коли малюють діти» серед вихованців закладу «Перещепинський НВК «Родина».
У конкурсі прийняли участь 17 учнів з 2-го по 9-й клас.
Тож, з самого ранку ганок біля школи вже сяяв яскравими барвами малюнків дітей на податкову тематику. Фахівці фіскальної служби щиро привітали дітей з закінченням учбового року та вручили переможцям Конкурсу пам’ятні призи, а всім учням закладу – солодкі подарунки.
Понад 8 млн. осіб скористались відкритою частиною «Електронного кабінету платника»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що за інформацією ДФС України (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/297964.html) за 475 днів роботи відкритою частиною електронного сервісу «Електронний кабінет платника» скористалось понад 8 млн. платників. При цьому близько 600 тис. платників пройшли ідентифікацію з використанням електронного цифрового підпису в особистому кабінеті.
Географія користувачів Електронного кабінету платника охоплює США, Нідерланди, Мексику, Італію, Німеччину, Великобританію, Швейцарію. Загалом в Електронному кабінеті платника зареєстровано користувачів з понад 70 країн.
На сьогодні електронний сервіс «Електронний кабінет платника», що працює в дослідній експлуатації, забезпечує можливість користувачам:
– доступу в режимі он-лайн до інформації з понад 10 реєстрів ДФС;
– електронного листування з органами ДФС;
– доступу до особистої інформації (реєстраційні та облікові дані, індивідуальний календар, дані інтегрованої картки);
– підготувати та надіслати звітність до органів ДФС;
– сплати податків (для фізичних осіб);
– отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків;
– надсилання запитів на отримання інформації, заяв на реєстрацію платником окремих податків, отримання витягів з реєстрів;
– доступу до проведених операцій в системах електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального;
– скористатися іншими сервісами, що надаються в Електронному кабінеті платника.
Вимоги до оформлення первинних документів
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє щодо оформлення первинних документів.
Відповідно до п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку визначені Законом України від 16 липня 1999 року №996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон №996).
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п.2 ст.6 Закону №996).
Таким чином, підтверджуючі первинні документи складаються відповідно до вимог бухгалтерського обліку. З питань щодо правильного оформлення первинних документів необхідно звертатись до Міністерства фінансів України.
Водночас ст.1 Закону №996 визначено, що первинний документ – це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, а господарська операція – це дія або подія, що викликає зміни у структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства.
Згідно зі ст.9 Закону №996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення цих операцій.
Первинні документи мають бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо – безпосередньо після її закінчення.
Первинні та зведені облікові документи повинні мати такі обов’язкові, реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 23.05.2017 №295/6/99-99-15-02-02-15/ІПК) за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx;CABINET=LJ5Ylrkq2ZYQKmUbomwy6kwa3W5taTIYHXEXQHGSM0RVVDfDhR3F!-1207047844?redirect=pub_card
До уваги платників податків
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що листом від 13.05.2017 №11856/7/99-99-12-03-03-17 (далі – Лист №11856) Державна фіскальна служба України надала для використання у роботі Рекомендації щодо застосування санкцій за здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку та за порушення порядку реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а також неподання податкової звітності, інших санкцій в частині акцизного податку, притягнення до адміністративної відповідальності (далі – Рекомендації).
Рекомендації запроваджуються з метою забезпечення належного застосування штрафу за здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку (п.117.3 ст.117 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та за порушення порядку реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН (ст.1202 Кодексу), а також неподання податкової звітності, інших санкцій під час контролю за справлянням акцизного податку, притягнення до адміністративної відповідальності.
Більш детальніше ознайомитися з Листом №11856 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72140.html
Методичні рекомендації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що листом від 13.05.2017 №11897/7/99-99-12-02-03-17 (далі – Лист №11897) Державна фіскальна служба України, керуючись підпунктами 6 – 7 пункту 5 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №236, надала методичні рекомендації щодо заповнення Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408, зареєстованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за №479/26924, у разі виникнення необхідності уточнення задекларованих податкових зобов’язань.
Більш детальніше ознайомитися з Листом №11856 можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove–zakonodavstvo/listi– dps/72137.html
3