Новини ГУ ДФС у Дніпропетровській області
У Дніпропетровській обласній державній адміністрації, за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України у співпраці з німецько-українським проектом «Агроторгівля України» та Дніпропетровською торгово-промисловою палатою відбулася конференція на тему: «Особливості експорту аграрної продукції до країн Європейського союзу» за участі начальника відділу ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олександра Гребьонкіна.
Перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман, відкриваючи конференцію, зазначив, що третина всього експорту Дніпропетровського експорту направляється до країн Європейського союзу. При цьому, вісім відсотків експорту до європейських країн становить сільськогосподарська продукція. «Що стосується українського аграрного експорту, загалом, то за перший квартал 2017 року експорт зріс майже на 40 відсотків та склав 4,6 мільярди доларів США. У порівнянні з попереднім періодом, це на 1,3 мільярди гривень більше. Експорт аграріїв області збільшився у два рази, в тому числі, готових харчових продуктів більше, ніж на 30 відсотків» – повідомив Олег Кужман.
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева у своєму виступі підкреслила, що товарообіг сільськогосподарської продукції з Європейським союзом з початку року склав 1 мільярд 800 мільйонів гривень. За її словами: «Українські аграрії реалізували до країн Європи продукції майже на 1 мільярд 300 мільйонів гривень. Тож, Україна має позитивний баланс у торгівлі з Європейським союзом сільгосппродукцією».
На конференції розглянуто, також, і питання митного оформлення сільгосппродукції. Загалом, станом на 1 травня 2017 року Дніпропетровською митницею ДФС зареєстровано 6 тисяч 921 суб’єкт господарювання. Експортери та імпортери мають змогу використовувати для митного оформлення вантажу такі електронні сервіси, як подання митних декларацій у електронному вигляді та розмитнення вантажу в режимі єдиного вікна. Це дає можливість почати розмитнення ще під час перебування вантажу в дорозі від кордону до пункту розмитнення. Використовуючи єдине вікно, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності мають змогу дистанційно пройти всі види митного контролюю.
Крім того, розглянуто регіональні особливості організації експортної діяльності, загальні умови торгівлі аграрної продукції з країнами ЄС в рамках зони вільної торгівлі, особливості співпраці з торгівельними мережами, сучасні тенденції експорту органічної продукції на ринки ЄС.
Внесені зміни до декларації акцизного податку та акцизної накладної
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Міністерство фінансів України затвердило зміни до:
– форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку (наказ від 24.04.2017 №451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку»);
– форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального (наказ від 24.04.2017 №452 «Про затвердження Змін до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального»).
Накази набрали чинності з 06.06.2017 з дня їх офіційного опублікування в «Офіційному віснику України» №44.
На якій системі оподаткування знаходиться суб’єкт господарювання з моменту взяття на облік в контролюючому органі?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє щодо системи оподаткування на якій знаходиться суб’єкт господарювання з моменту взяття на облік в контролюючих органах.
Відповідно до ст.42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV (далі – ГКУ) підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до п.1.3 розділу І Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462 (далі – Порядок), взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають усі платники податків.
Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов’язку щодо сплати того чи іншого податку та збору.
Взяття на облік платників податків контролюючими органами здійснюється за принципом організаційної єдності реєстраційних процедур, що проводяться державними реєстраторами, та процедур узяття на облік платників податків, що забезпечуються контролюючими органами. Обмін відомостями (запитами) про здійснення дій з державної реєстрації та взяття на облік (зняття з обліку) юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців здійснюється у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань та інформаційними системами Центрального контролюючого органу (п.3.1 розділу ІІІ Порядку).
З моменту взяття на облік згідно з Порядком платник податків вважається таким, що перебуває на загальній системі оподаткування, якщо ним не обрано інший спосіб оподаткування відповідно до законодавства (п.3.9 розділу ІІІ Порядку).
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 119.13 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
До уваги неприбуткових організацій!
Головне управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що до 1 липня 2017 року неприбуткові організації мають привести свої установчі документи у відповідність до вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Так, Законами України від 21.12.2016 №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» та від 06.10.2016 №1667 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» було внесено зміни до п.35 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу, зокрема:
– термін приведення неприбутковими організаціями своїх установчих документів у відповідність із вимогами Кодексу та подання копій таких документів до контролюючого органу подовжено до 1 липня 2017 року;
– тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених пп. 133.4.1 п.133.4 ст.133 Кодексу.
Ті неприбуткові організації, що не привели свої установчі документи у відповідність та не надали їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій з 1 липня 2017 року, а релігійні організації – з 1 січня 2018 року.