Новини ГУ ДФС у Дніпропетровській області
З початку року на соціальний захист мешканців Дніпропетровщининадійшло понад 9 млрд. грн. єдиного внеску
У Дніпропетровській області протягом січня – жовтня 2017 року від платників регіону надійшло 9 млрд. 77,3 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 1 млрд. 411,8 млн. грн. більше фактичних надходжень десяти місяців 2016 року. Про це повідомив в.о. начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.
При цьому, лише в жовтні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Державного казначейства 958 млн. грн. Порівняно з жовтнем 2016 року надходження зросли на 38 відсотків, або на 268,1 млн. грн.
«Своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного», – наголошує Владислав Воінов.
Особливості складання Повідомлення-РК
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) з метою мінімізації впливу помилок, допущених платниками податку при визначенні в податкових накладних/розрахунках коригування (далі – ПН/РК) ознаки їх належності до спец режиму, у листі від 28.11.2017 №32659/7/99-99-15-03-02-17 «Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної» (далі – лист ДФС №32659) повідомила про особливості складання Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – Повідомлення-РК) залежно від певної ситуації.
Розглянемо ситуацію, коли у зареєстрованій в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) ПН, складеній за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спецрежиму (в частині, регламентованій ст.209 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), крім п.209.18 ст.209 розділу V ПКУ) не вказано ознаку її належності до спецрежиму (код «2» після першого знака дробу у номері ПН) або такий код вказано після другого знака дробу у номері ПН, але така ПН відображена в складі податкових зобов’язань у податковій звітності, яка подавалася у межах спецрежиму (декларації за формами 0121-0123).
У цьому випадку до ПН складається та подається до ДФС Повідомлення-РК, в якому:
1) у заголовній частині зазначаються реквізити ПН, до якої подається таке Повідомлення-РК (дата складання, номер ПН, вказаний при її реєстрації в ЄРПН, індивідуальні податкові номери постачальника (продавця), отримувача (покупця), їх найменування);
2) у другій частині порядкового номера Повідомлення-РК (після знака дробу) проставляється умовний код «7»;
3) у полі «Дата складання» зазначається дата «31.12.2016». Будь-які інші цифри у цьому полі (інша дата) не повинні бути вказані;
4) у графі 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» вказується «1»;
5) у графі 2 «Причина коригування» розділу Б табличної частини Повідомлення-РК вказується причина коригування, а саме текст такого змісту: «Надання інформації про зареєстровану в ЄРПН ПН на операції з постачання сільськогосподарської продукції власного виробництва, в якій помилково не зазначено у другій частині порядкового номера після першого знака дробу – код «2»;
6) інші графи табличної частини розділів А та Б такого Повідомлення-РК не заповнюються (повинні бути пустими; нулі, прочерки чи будь-які інші знаки в них не зазначаються).
Звертаємо увагу на причини, з яких у прийнятті Повідомлення-РК може бути відмовлено, а саме, якщо:
1. Повідомлення-РК містить будь-яку іншу інформацію, ніж та, що передбачена листом ДФС №32659.
2. Повідомлення-РК складено до ПН, яка відображена у податковій звітності (декларації та Додатку Д5) за звітний період, який не відповідає даті складання такої ПН.
3. Повідомлення-РК складено до ПН, яка не відображена у податковій звітності (декларації та/або Додатку Д5).
4. При складанні Повідомлення-РК не дотримано вищезазначених особливостей складання.
Нагадуємо, що подання Повідомлень-РК до ДФС здійснюється платниками податку лише в період з 28.11.2017 по 08.12.2017 включно.
Лист ДФС №32659 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72598.html
Увага платників! Зміни до Порядку обліку платників
податків і зборів наберуть чинності 08.12.2017
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що 28.11.2017 у бюлетені «Офіційний вісник України» №93 опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 06.10.2017 №839 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.10.2017 за №1328/31196 (далі – Наказ №93), який набуває чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування, а саме: 08.12.2017.
Наказом №93 урегульовано порядок дій та обліку платників податків у разі неподання у строки та у випадках, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), заяв або документів для взяття на облік в контролюючих органах.
Наказом №93 уточнюються повноваження головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС (далі – ГУ), державних податкових інспекцій у районах, містах (крім міста Києва), районах у містах, об’єднаних державних податкових інспекцій (далі – ДПІ) у частині реалізації процедур обліку платників податків відповідно до функцій, визначених статтями 191 та 193 ПКУ.
Передбачено, що ДПІ здійснюють процедури обліку платників податків, які не передбачають одночасного виконання або завершення яких можливе без виконання інших процедур або функцій, що належать до повноважень ГУ.
Наказом №93 уточнюється порядок подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою №20-ОПП у разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.
Наказом №93 також вносяться зміни до довідок, повідомлень, відомостей, що формуються та видаються контролюючими органами, та встановлюється, що такі документи можуть бути підписані не тільки керівником або заступником керівника, але і уповноваженою особою контролюючого органу.
Платникам податків, місцезнаходження (місце проживання)
яких тимчасово окупована територія, про застосування деяких норм податкового законодавства
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що п.п.38.2. п.38 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що на період проведення антитерористичної операції для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 1 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України:
1) зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення визначених станом на 14 квітня 2014 року грошових зобов’язань;
2) зупиняється застосування норм статей 59, 60 (в частині податкових вимог), 87 – 101 ПКУ.
Відлік строку давності, визначений статтею 102 ПКУ, зупиняється на період, протягом якого до платників податків, зазначених у п.п.38.2. п.38 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, не застосовувалися заходи стягнення, передбачені статтями 59, 60, 87 – 101 ПКУ.
Підпунктом 38.3 п.38 підрозділу 10 розділу XX ПКУ встановлено, що для платників податків – самозайнятих фізичних осіб під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, норми підпункту 38.2 п.38 підрозділу 10 розділу XX ПКУ застосовуються на весь строк їх військової служби.
У разі внесення змін у дані платника,
довідка за формою №34-ОПП підлягає заміні
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників. Відповідно до п.9.4 розділу ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок), у разі внесення змін у дані, що вказуються у довідці за формою №34-ОПП (найменування (прізвище, ім’я, по батькові), місцезнаходження (місце проживання) платника податків, керівника, контролюючого органу, в якому платник податків перебуває на обліку, тощо), довідка за формою №34-ОПП підлягає заміні у контролюючому органі.
Для отримання нової довідки платник податків подає до контролюючого органу за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику податків нову довідку.
У такому самому порядку видається дублікат довідки замість зіпсованої чи втраченої або копія довідки. У разі втрати довідки нова довідка видається за заявою платника податків, в якій надаються пояснення і викладаються обставини втрати довідки або до якої додані документи, що підтверджують факт втрати довідки.
Про видачу кожної довідки за формою №34-ОПП робиться запис у журналі за формою №14-ОПП, а відповідний запит зберігається у реєстраційній частині облікової справи платника податків.
Юридична особа – платник єдиного податку третьої групи
має право вносити кошти до статутного капіталу іншої юридичної особи
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.291.3 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу ХІV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 розділу ХІV ПКУ.
Не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків (п.п.291.5.5 п.291.5 ст.291 ПКУ).
Слід зауважити, що частка засновників у розмірі не менше 75 відсотків статутного капіталу юридичної особи, яка планує обрати спрощену систему оподаткування, повинна належати юридичним особам – платникам єдиного податку.
Отже, ПКУ не заборонено юридичній особі – платнику єдиного податку третьої групи вносити кошти або майно до статутного капіталу іншої юридичної особи (бути засновником іншої юридичної особи).
Термін дії ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями закінчився:
чи потрібно придбавати нову ліцензію
для реалізації залишків алкогольних напоїв?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що згідно зі ст.15 Закону України від 19.12.1995 №481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481) оптова і роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Тобто, Законом №481 реалізація залишків алкогольних напоїв без ліцензії не передбачена.
Порядок видачі ліцензій на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами визначений статтею 15 Закону №481.
Екологічний податок: до якого бюджету платити?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.250.5 ст.250 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники екологічного податку (далі – податок) перераховують суми податку, що справляється за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.
Платники податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, перераховують суми податку до державного бюджету, які використовуються відповідно до Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами» та Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік. За рішенням платника податку сума податку може сплачуватися щомісяця в розмірі однієї третьої частини планового обсягу за квартал із перерахунком за результатами базового податкового (звітного) періоду (п.250.6 ст.250 ПКУ).