Новини ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Впродовж січня – листопада 2017 року страхувальники Дніпропетровщини сплатили більше 10 – ти мільярдів гривень єдиного внеску
За одинадцять місяців поточного року від роботодавців Дніпропетровської області надійшло 10 мільярдів 84 мільйони гривень єдиного внеску. Ця сума перевищує очікувані показники на 1 мільярд 509 мільйонів гривень та більше минулорічних надходжень майже на 3 мільярди гривень.
За словами в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірини Сікіріной, лише у листопаді зібрано 1 мільярд 7 мільйонів гривень єдиного внеску, що на 325 мільйонів гривень більше фактичних надходжень одинадцятого місяця 2016 року.
Нагадаємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»
начальника відділу організації митного контролю управління організації митного контролю Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Деркача
на тему: «Актуальні питання застосування порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» під час здійснення митного оформлення товарів, які підлягають контролю іншими державними органами»
Питання 1. Як на документах фіксуються відомості про проходження товаром відповідного контролю за принципом «єдиного вікна»?
Відповідь. Результати заходів державного контролю за принципом «єдиного вікна» формуються в електронній формі.
Проставлення контролюючими органами на товаросупровідних (товаротранспортних) документах відповідних відміток, печаток та штампів не здійснюється у разі оформлення результатів заходів державного контролю і документів в електронній формі відповідно до Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. №364 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. №878).
Питання 2. Чи може фірма провести огляд товарів разом з представниками служби ветеринарного контролю?
Відповідь. Так. Така можливість передбачена Порядком інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. №364 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. №878).
Відповідно до п.22 зазначеного порядку у разі бажання підприємства провести одночасно з оглядом (інспектуванням) товарів та/або відбором зразків контролюючим органом фізичний огляд (інспектування) товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному в товаросупровідних документах, звернення підприємства про такий фізичний огляд оформляється шляхом проставляння окремої відмітки в електронному повідомленні.
Питання 3. Чи обов’язково проходити контроль за принципом «єдиного вікна»?
Відповідь. Пунктом 41 постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. №364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» установлено, що до 31 січня 2018 р. рішення про здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів приймається підприємством.
Питання 4. Де можна пройти контроль за принципом «єдиного вікна»?
Відповідь. Перелік місць митного оформлення товарів, в яких застосовується Порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації затверджений наказом Міністерства фінансів України від 25 липня 2016 року №657 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 18 жовтня 2017 року №847). Даний наказ розміщено на офіційному сайті ДФС.
Питання 5. Як пройти контроль за принципом «єдиного вікна», якщо я буду подавати паперову митну декларацію?
Відповідь. Проходження державних видів контролю за принципом «єдиного вікна» у разі паперового декларування не передбачено.
Здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням положень Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 р. №364 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. №878) є обов’язковим у разі електронного декларування товарів.
Фізична особа отримала приз у негрошовій формі: оподаткування ПДФ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на те, що згідно з п.п.164.2.8 п.164.2 ст.164 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів.
Умови оподаткування виграшів та призів зазначено у п.170.6 ст.170 ПКУ.
Відповідно до п.п.170.6.2 п.170.6 ст.170 ПКУ податковим агентом – оператором лотереї у строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума ПДФО, нарахованого за ставкою, визначеною п.167.1 ст.167 ПКУ (18%), із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею.
Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів, інших, ніж виграш (приз) у лотерею, здійснюється у загальному порядку, встановленому ПКУ для доходів, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою, визначеною п.167.1 ст.167 ПКУ (18%) (п.п.170.6.3 п.170.6 ст.170 ПКУ).
Податковий календар на 21 грудня 2017 року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що
21 грудня, четвер, останній день подання:
заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2018 року.
За земельні ділянки, які утворилися за рахунок переданих
за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)
земельний податок справляється на загальних підставах
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що статтею 281 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено категорії фізичних осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано вичерпний перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатись пільгами.
До даного переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної міської (сільської) ради земельних часток (паїв).
З урахуванням вищевикладеного, пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачені ПКУ і відповідно земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.
Водночас, згідно з п.281.3 ст.281 ПКУ від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
Неприбутковим організаціям про подання фінансової звітності
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п.133.4 ст.133 ПКУ, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують у разі порушень п.133.4 ст.133 ПКУ), та річну фінансову звітність.
У разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених п.133.4 ст.133 ПКУ, за період з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана щокварталу подавати до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток (з наростаючим підсумком), сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду та подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток (п.п.133.4.3 п.133.4 ст.133 ПКУ).
З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінансову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому розділу ІІІ ПКУ для платників податку на прибуток.
Операції з продажу новорічних подарунків: умови звільнення від ПДВ
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Закон України від 30.11.2000 №2117-III «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2117) регулює деякі питання фінансування заходів, пов’язаних з організацією новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків, як виняток із загальних положень, встановлених Податковим кодексом України.
Статтею 4 Закону №2117 визначено, що дитячі святкові подарунки – це набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8% прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.
Відповідно до ст.2 Закону №2117 звільняються від оподаткування ПДВ операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій.
При цьому, суми ПДВ, сплачені виробниками дитячих святкових подарунків за придбання сировини та матеріалів для їх виробництва, відносяться до складу валових витрат і до податкового кредиту не включаються.
Закон №2117 діє щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року (ст.5Закону №2117).
Отже, операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій, щорічно, в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року, звільняються від оподаткування ПДВ.