Особливості деклараційної кампанії – 2016
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.
Деклараційна кампанія у 2016 році має свої особливості, а саме:
– громадяни звітують за новою формою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларація), затвердженою наказом Міністерства фінансів України 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743;
– скорочено об’єм нової декларації (з 2-х аркушів до 1-го) та додатків до неї (з 7-ми до 4-х). При цьому, додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу:
а) при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, згідно з підпунктом «є» пункту 176.1 статті 176 розділу Податкового кодексу України (додаток Ф1);
б) по операціях з інвестиційними активами (додаток Ф2);
в) при отриманні іноземних доходів (додаток Ф3);
г) з доходів, отриманих самозайнятою особою (фізичною особою – підприємцем та особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність) (додаток Ф4);
– у новій декларації здійснюється розрахунок податкових зобов’язань не тільки з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), а і з військового збору;
– розрахунок податкових зобов’язань з ПДФО здійснюється за ставками, що діяли до 01.01.2016; ставка військового збору не змінилася та становить 1,5% об’єкта оподаткування.
Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланням:
http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/.
Актуально для платників єдиного внеску, мобілізованих на військову службу!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909) внесено зміни до пункту 92 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).
Вказаними змінами передбачено, що під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21.10.1993 №3543 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі – Закон №3543), для платників на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), визначених у статті 4 Закону №2464, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 цього Закону.
Статтею 25 Закону №2464 передбачено заходи впливу та стягнення, зокрема:
– стягнення недоїмки з єдиного внеску;
– надсилання вимоги про сплату недоїмки;
– нарахування пені;
– застосування штрафних санкцій;
– списання суми недоїмки;
– оскарження вимоги про сплату недоїмки та/або рішення органів доходів і зборів про нарахування пені та/або застосування штрафів;
– незастосування терміну давності;
– тощо.
Підставою для зупинення застосування норм статті 25 Закону №2464 є копія військового квитка або документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов платника єдиного внеску на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, яка подається до органів доходів і зборів цим державним органом протягом десяти днів після його мобілізації (пункт 92розділу VIII Закону №2464).
Якщо платник єдиного внеску не має можливості надати військовий квиток, то документами, що підтверджують призов на військову службу під час мобілізації, можуть бути:
– для військовозобов’язаних – довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною, із зазначенням дати мобілізації, підписана начальником (командиром) та скріплена печаткою, повістка, мобілізаційне розпорядження, контракт про проходження військової служби;
– для резервістів – витяг із наказу про зарахування до списків особового складу військової частини із зазначенням дати мобілізації, підписаний начальником (командиром) та скріплений печаткою чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною.
Зазначені документи можуть видаватися також і родинам військовозобов’язаних та резервістів для пред’явлення їх за місцем вимоги.
Датою початку мобілізації (військової служби) особи є:
– для військовозобов’язаних – день призову на військову службу в районному військовому комісаріаті;
– для резервістів – день зарахування до списків особового складу військової частини, про що робиться відповідний запис до військового квитка.
Закінченням військової служби для резервістів та військовозобов’язаних є день виключення військовослужбовців із списків особового складу військової частини, про що робиться відповідний запис до військового квитка.
Закінчення особливого періоду в Україні здійснюється відповідно до рішення Президента України про демобілізацію, що визначається Указом Президента України.
З метою забезпечення виконання на практиці вимог пункту 9 розділу VIII Закону №2464 щодо зупинення застосування норм статті 25 цього Закону платники єдиного внеску повинні своєчасно інформувати органи ДФС про мобілізацію та демобілізацію та надавати копії відповідних документів (у тому числі через представників такого платника на підставі закону або довіреності).
До уваги користувачів РРО!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350 (далі – Наказ №13), затверджено, зокрема, Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі – Положення №13).
Наказ №13 набрав чинності 11.03.2016.
Пунктом 2 розділу II Положення №13 визначено, що для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (суб’єктів господарювання, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), касовий чек, надрукований реєстратором розрахункових операцій, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються назва такого податку. У реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з Податковим кодексом України. За потреби дозволяється використовувати скорочення (форму касового чека наведено у додатку 1 до Положення №13).
Відповідно до пункту 5 розділу II Положення №13 рядки 9 та 10 касового чека, наведеного у додатку 1, повторюються відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку. Дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю. Аналогічні приписи містяться у розділі III Положення №13 щодо фіскального касового чека видачі коштів.
Згідно з пунктом 5 наказу №13 вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім ПДВ, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем, до дня набрання чинності цим наказом.
31.03.2016 – останній день подання декларації за 2015 рік державними службовцями !
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до статті 13 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу» із змінами та доповненнями особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця, подає за місцем майбутньої служби декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі – декларація) за минулий рік.
Державний службовець зобов’язаний подавати щороку до 1 квітня за місцем служби декларацію за минулий рік.
Декларація подається за минулий рік за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Граничний термін подання декларації державними службовцями за 2015 рік – 31.03.2016.