Податковий календар на 30 жовтня 2017 року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що 30 жовтня, понеділок, останній день сплати:
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за вересень 2017 року;
- плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за вересень 2017 року;
- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за вересень 2017 року;
- податку на доходи фізичних осіб із загальної суми доходів у вигляді процентів, нарахованих за вересень 2017 року на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитної спілці;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за вересень 2017 року;
- податку на додану вартість за вересень 2017 року;
- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за вересень 2017 року;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за вересень 2017 року;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за вересень 2017 року;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за вересень 2017 року;
- єдиного податку платниками 4 групи за III квартал 2017 року;
- акцизного податку за вересень 2017 року**
**Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку в сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм Податкового кодексу України (п.п.222.1.2 п.222.1 ст.222 Кодексу)
Порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання путівок на санаторно-курортне лікування на території України
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.п.197.1.6 п.197.1 ст.197 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів звільняються від оподаткування ПДВ.
Для інших категорій споживачів продаж путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України здійснюється з нарахування ПДВ.
Довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки не надано: чи є підстава для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.286.1 ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – ПКУ) підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Згідно з п.286.2 ст.286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. Оскільки подання довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки передбачено у разі подання першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) або у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі та вона має інформаційний характер, тому неподання платником плати за землю разом з податковою декларацією за звітний період такої довідки (витягу) не є підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю.
Застосування РРО ФОПом – платником єдиного податку другої групи при перевищенні обсягу доходу понад 1 млн. грн.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Згідно із п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП)) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн.
У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн., застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’зковим.
Застосування РРО розпочинається з першого числа місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Отже, ФОП – платник єдиного податку другої групи, яка в календарному році перевищила обсяг доходу 1 млн. грн., зобов’язана з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО.
Водночас, якщо ФОП здійснює розрахунки за реалізовані товари (надані послуги) винятково у безготівковій формі, РРО така особа не застосовує.