Податок на нерухоме майно громадянам необхідно сплатити упродовж 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішенння
Про це в інтерв’ю нагадав мешканцям Дніпропетровська перший заступник начальника ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Валерій Леонов.
Він зазначив, що платниками податку на нерухоме майно є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. Ставки податку та пільги встановлюють місцеві органи влади.
Так, на 2015 рік Дніпропетровською міською радою встановлено наступні ставки:
– на житлову нерухомість в розмірі 1% від мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2015р., тобто 12,18 грн.;
– на нежитлову нерухомість яка розташована в центральній частині міста 0,5 відс. тобто 6,09 грн. та яка розтошована за межами центральної частини міста 0,25 відс. тобто 3,05 грн.
Відповідно до ст.266.4 Податкового кодексу України для фізичних осіб передбачені пільги із сплати податку.
Зокрема, на 2015 рік Дніпропетровською міською радою встановлено наступні пільги:
– для власників квартир – не оподатковується 85 кв.м загальної площі;
– для власників будинків – не оподатковується 200 кв.м;
– якщо фізична особа має у власності і будинок і квартиру – не оподатковується 285 кв.м. загальної площі.
Також Валерій Леонов наголосив, що цього року фізичні особи вперше будуть сплачувати податок за нежитлову нерухомість. Тобто, платниками податку на нерухоме майно стануть власники магазинів, офісів, кафе, ресторанів, готелів, СТО, гаражів та іншої нежитлової нерухомості. Пільги по нежитловій нерухомості, згідно Податкового кодексу, не передбачені. Податок сплачується з усієї площі. Щоб розрахувати суму податку за нежитлову нерухомість в м. Дніпропетровську, необхідно площу приміщення помножити на ставку податку – 6,09 грн. або 3,05 грн. в залежності від місця розташування об’єкта нерухомого майна.
Як зазначив Перший заступник начальника ДПІ, платники податку на нерухоме майно – фізичні особи повинні сплатити податок упродовж 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. За несвоєчасну сплату податку до місцевого бюджету Податковий кодекс передбачає відповідні штрафні санкції.
«У разі виявлення розбіжностей, на підставі п.266.7.3 Податкового кодексу, платник має право звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації з підтверджуючими документами, зокрема документами на право власності. Контролюючий орган за місцем проживання платника, у разі необхідності, проводить перерахунок суми податку і вручає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним)»,- підсумував свій виступ Валерій Леонов.
У минулому році від платників Бабушкінського району юридичних та фізичних осіб до місцевого бюджету надійшло майже 5,50 млн. грн. податку на нерухоме майно.