Помилки, допущені платниками при заповненні звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що під час попереднього аналізу Державною фіскальною службою України звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) за жовтень 2016 року виявлені методологічні помилки заповнення податкової звітності, а саме:
– неправильно застосовано розмір встановлених ставок з Рентної плати;
– неправильно заповнено код радіозв’язку;
– у графі «ставка» зазначена ставка з понижувальним коефіцієнтом, а не повний розмір.
З урахуванням зазначеного, звертаємо увагу платників Рентної плати на дотримання ними порядку заповнення реквізитів податкової звітності з Рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496), та правильності застосування ставок Рентної плати, визначених статтею 254 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями.
До уваги платників екологічного податку!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що під час попереднього аналізу Державною фіскальною службою України звітності з екологічного податку за 3-й квартал 2016 року встановлено непоодинокі методологічні помилки заповнення податкової звітності, а саме.
- Платниками під час заповнення додатків до Податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497 (далі – Декларація), не враховано, що з 1 січня 2016 року Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» збільшено на 26,7% ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році.
- У колонці 3 додатків 1 – 3 до Декларації фактичний обсяг викидів або об’єкт оподаткування платниками зазначається у «кілограмах», а не у «тоннах».
- У випадках, коли коефіцієнт дорівнює «1», у колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації платниками замість «1» зазначається «0».
- У колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації коефіцієнт платниками зазначається інший, ніж передбачено Податковим кодексом України (далі – ПКУ), або замість коефіцієнта зазначається ставка податку.
Так, відповідно до пункту 246.4 статті 246 ПКУ за розміщення відходів на звалищах, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, ставки податку, зазначені у пунктах 246.1 – 246.3 статті 246 ПКУ, збільшуються у 3 рази.
- У додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається не безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а загальний код групи забруднюючої речовини (відходів).
- У додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої.
- Платниками заповнюється замість одного додатка до Декларації інший додаток (наприклад, замість додатка 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах» до Декларації платником заповнюється додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення» до Декларації).
З урахуванням вищевикладеного, звертаємо увагу платників екологічного податку на дотримання ними порядку заповнення реквізитів податкової звітності, правильного застосування ставок та коефіцієнтів
У «ЗІР»і з’явився новий розділ «Інформація з питань митної справи»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України на офіційному веб-порталі повідомила про запровадження з 19 грудня поточного року в електронному сервісі ДФС «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР») нового розділу «Інформація з питань митної справи».
Цей розділ спрямований на покращення орієнтації користувачів ресурсу в інформації за напрямом «Митна справа» та містить:
– інформаційні матеріали щодо заповнення граф митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа форми МД-2;
– тематичні мапи за напрямком «Митна справа»;
– довідкову таблицю стосовно завершення митних режимів шляхом поміщення товарів в інший митний режим та довідкову таблицю щодо оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму.
Нагадуємо, що скористатись «ЗІР» можна на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС або за посиланням:
Про реєстрацію платниками ПДВ установ та організацій,
включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з метою належної організації адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ) Державною фіскальною службою України надані роз’яснення щодо реєстрації платниками ПДВ установ та організацій, включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180 – 183 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233).
Коло осіб, які для цілей оподаткування ПДВ мають право або зобов’язані бути зареєстровані як платники податку, визначено у підпункті 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 та пункті 180.1 статті 180 ПКУ.
Статтями 181 та 182 ПКУ визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ, відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.
Водночас будь-яких винятків та/або особливостей щодо реєстрації окремих категорій осіб платниками ПДВ чинним законодавством не передбачено.
Відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ під обов’язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).
До загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20%), ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ, та звільнені від оподаткування ПДВ. При цьому обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, при обрахунку загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг не включається.
Згідно з пунктами 183.1 та 183.2 статті 183 ПКУ для здійснення обов’язкової реєстрації як платника ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою №1-ПДВ (далі – Заява).
Отже, якщо особа здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, які підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. грн., то така особа згідно з вимогами ПКУ повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Заяву і відповідно зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.
При цьому звертаємо увагу, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у випадках та у порядку, передбачених статтею 183 ПКУ, але не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування ПДВ (п.183.10 ст.183 ПКУ).