Попередження пожеж через дитячі пустощі з вогнем
Дуже часто винуватцями пожеж є діти. На жаль, більшість батьків, аби задовольнити потреби сім’ї, змушені багато працювати і не приділяють достатньо уваги своїм дітям. Діти, залишені без нагляду дорослих, можуть обрати собі за іграшку сірники, що приваблюють яскравими обгортками та гучним торохканням зсередини, чи залишені будь-де запальнички.
В основі дитячих пустощів із вогнем лежить безмежна допитливість, бажання пізнати навколишній світ, наслідування дорослим, які щоденно користуються вогнем, відсутність страху перед можливою загибеллю. Якщо до цього додати відсутність нагляду з боку дорослих і невміння дітей діяти в екстремальних ситуаціях – створюються усі передумови для виникнення трагедії.
Бажання виховувати у дітей самостійність уже з раннього віку зрозуміле і заслуговує схвалення. Проте ризикує той, хто пов’язує її з непосильними завданнями, коли малечі дозволяють розпалювати печі, користуватися без нагляду дорослих газовими приладами, вмикати електричні праски, плитки, радіоприймачі та телевізори, дають до рук сірники та запальнички.
У своїх іграх діти завжди копіюють дорослих, які пораються біля печі, газової плитки, палять цигарки. Часто ці спроби закінчуються трагічно.
Щороку в Україні від дитячих пустощів чи необережного поводження із вогнем, від вогню гине 120 – 140 дітей. На Дніпропетровщині з року в рік вогонь забирає життя у 5 – 10 неповнолітніх, травмує 5 – 7.
Щоб уникнути біди, слід пам’ятати, що дітям категорично заборонено:
– бавитися із сірниками, палити папір та інші предмети у приміщеннях;
– переносити відкритий вогонь з одного місця на інше;
– без нагляду дорослих запалювати вогнища із сухого листя, сміття, різних відходів та інших матеріалів, а також залишати їх непогашеними після пікніків на природі;
– чіпати гаряче вугілля у печі або плиті;
– вмикати електричні та газові прилади: дітям молодшого віку – без дорослих, старшим – якщо вони не оволоділи правилами експлуатації побутових електроприладів;
– класти іграшки та інші предмети на гарячі плити або на опалювальні електроприлади;
– запалювати легкозаймисті предмети чи рідини.