Правила поводження з ВНП
Красива і багата земля України. Рясніє вона, лісами, озерами та річками, садами та хлібами. Але земля нашої країни ще таїть і небезпеку. Майже сімдесят років минуло з тих пір, як закінчилася Велика Вітчизняна війна, але земля все ще не перестає воювати.
Нажаль, в Україні ніколи не публікували повні статистичні дані про загибель людей (особливо дітей), які підірвалися на іржавому металі Великої Вітчизняної війни. Але факт залишається фактом – декілька загиблих у рік – трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку в пункт прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.
Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.
Як правило, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі люди негайно викликають фахівців, які убезпечують район і знешкоджують небезпечні знахідки в установленому порядку. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх на страшні експерименти. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, в школу. Тому так важливо пояснити наслідки подібних дій, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях.
У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою неприпустимо:
– наближатися до предмету;
– пересувати його або брати в руки;
– розряджати, кидати, ударяти по ньому;
– розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
– приносити предмет додому чи в школу.
Необхідно негайно повідомити міліцію або дорослих про знахідку!
Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.
Дніпропетровське міське управління Головного управління
ДСНС України у Дніпропетровській області