Про декларування доходів громадян та фізичних осіб – підприємців
Про хід кампанії «Декларування – 2016» йшлося на прес-конференції для засобів масової інформації в Інформаційному агентстві «Мост – Днепр», яку провів радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако.
За його словами: «У минулому, 2015 році за результатами кампанії декларування громадянами доходів до бюджету надійшло 72 мільйони гривень, які згідно податкового законодавства надійшли до місцевих бюджетів».
«У 2016 році громадяни на задекларовані доходи, отримані у 2015 році, розраховують та сплачують не тільки податок на доходи фізичних осіб, а і військовий збір.
До кінця кампанії декларування режим роботи державних податкових інспекцій подовжено і подати декларацію про отримані доходи можливо після роботи, або у суботу з дев’ятої ранку до четвертої вечора. Тож, фіскальна служба області пропонує не відкладати декларування доходів, отриманих у 2015 році, на останній день, а заздалегідь подати декларацію про майновий стан і доходи до податкових інспекцій за місцем реєстрації. Це заощадить Ваш час і дасть можливість уникнути черг», – звернувся до платників Ігор Ломако.
За перший квартал поточного року місцеві бюджети Дніпропетровщини одержали майже 3,5 мільярдів гривень
Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – березень 2016 року склали 3 мільярди 461,5 мільйонів гривень, що на 24,3%, або на 675,5 мільйонів гривень більше аналогічного періоду 2015 року.
Половину надходжень у місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 1 мільярд 759,4 мільйони гривень.
Також, зростання доходів місцевих громад досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: земельний податок та орендна плата – на 197,5 мільйонів гривень, єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва – на 126,9 мільйонів гривень та акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – на 83,5 мільйонів гривень.
«Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягнення таких показників є результатом тісної співпраці працівників фіскальної служби області з платниками та органами місцевого самоврядування», – відзначила виконуюча обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
Податковий календар на останній тиждень квітня 2016 року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що
25 квітня останній день подання:
– декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на квітень 2016 року;
28 квітня останній день сплати:
– єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за березень 2016 року;
29 квітня останній день
подання:
– звіту про контрольовані операції за 2015 рік, у якому відображають контрольовані операції, здійснені у період з 01.01.2015 по 31.12.2015;
сплати:
– акцизного податку за березень 2016 року;
– ПДВ за березень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
– рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за березень 2016 року;
– рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень 2016 року;
– рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за березень 2016 року;
– рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за березень 2016 року;
– плати за землю за березень 2016 року;
– єдиного податку платниками четвертої групи за І квартал 2016 року;
– податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень 2016 року;
– податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за березень 2016 року на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;
– військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень 2016 року;
– авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за I квартал 2016 року;
– авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за І квартал 2016 року.
Податкові новації у 2016 році для платників рентної плати
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині порядку справляння рентної плати, які набрали чинності з 01.01.2016.
Так, зокрема:
– припинено справляння рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу (виключено з підпункту 251.16 пункту 251.1 статті 251 та пункту 2561.5 статті 2561 Кодексу транзитне транспортування трубопроводами природного газу), що сприяє зниженню податкового тиску на платників;
– змінено базовий податковий період з календарного кварталу на календарний місяць для рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України (зміни до пункту 257.1 статті 257 Кодексу) та скасовано сплату платниками зазначених складових рентної плати щомісячних авансових внесків у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) квартал (виключено пункт 257.4 статті 257 Кодексу та внесені зміни до пункту 257.5 статті 257 Кодексу), що спрощує адміністрування рентної плати.
Оподаткування доходів у формі заробітної плати
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до підпункту 164.2.1 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (пункт 164.6 статті 164 Кодексу).
Нагадуємо, що з 01.01.2016 набрав чинності Закон України від 24.12.2015 №909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у частині скасування утримання єдиного внеску з найманих працівників.
Крім того, Законом №909 внесено зміни до Кодексу у частині встановлення єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 %, зокрема, для доходів у вигляді заробітної плати (пункт 167.1 статті 167 Кодексу).
Оскільки Законом №909 з 01.01.2016 скасовано утримання єдиного внеску з заробітної плати найманих працівників, то під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суми страхових внесків, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності, передбачених пунктом 164.6 статті 164 Кодексу, але без зменшення на суму єдиного внеску. При цьому, доходи у вигляді заробітної плати оподатковуються за ставкою 18%.
Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».