Самостійна державна пожежна частина 19 ДПРЧ інформує!
Пам’ятка про заходи пожежної безпеки при використанні піротехнічних виробів!!
Яскравий вид розваг, такий як запалювання петард, ракет та феєрверків є небезпечною та ризикованою справою. Треба пам’ятати що при необережному поводженні феєрверки становлять загрозу життю і можуть призвести до нещасних випадків.
Якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:
1.Не допускайте дітей до феєрверків. Піротехніка – це не іграшка, і ніколи не повинна потрапляти до дитячих рук, незалежно від того, якою б безпечною не виглядала зовні. Навіть бенгальські свічки в дитячих руках можуть бути небезпечними.
2.Ніколи, запалюючи феєрверк, не нахиляйтесь над ним – так можна отримати дуже серйозну травму обличчя, очей або рук.
3.Якщо ви не можете знайти гніт феєрверка, не використовуйте його взагалі.
4.Під час запуску феєрверка біля вас повинна знаходитись вода, в яку після використання обов’язково необхідно занурити залишки виробу.
5.Ніколи не тримайте феєрверк у кишенях і не засовуйте до рота. Деякі з них можуть вибухати від удару, тертя або нагріву.
6.Використовуйте феєрверки тільки на відкритих майданчиках.
7.Не використовуйте прострочені феєрверки.
У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям.
у Дніпропетровській області
Нехтування правилами пожежної безпеки при встановленні та оздобленні новорічної ялинки здатне призвести до загорання в помешканні, наслідком якого стає знищене майно громадян.
Але, якщо ви хочете весело і без прикрих пригод зустріти Новий рік, радимо дотримуватись таких порад:
1.Коли ви придбали зелену красуню, насамперед її слід правильно встановити. Ялинка має розміщуватися мінімум за один метр від стін і стелі та подалі від обігрівальних приладів, тому купуйте ялинку оптимального розміру для вашої оселі.
2.Обов’язково поставте дерево на стійку основу (спеціальну підставку, у діжку з піском) і з таким розрахунком, щоб не ускладнювався вихід із приміщення. Особливу увагу зверніть на ілюмінацію новорічної ялинки.
3.Використовуйте електричні гірлянди лише промислового виробництва. Водночас приділіть увагу тому, де проходять дроти ялинкової гірлянди. Вони не повинні пролягати навколо стовбура або тягнутися через усю кімнату. Не прикрашайте ялинку справжніми свічками, бенгальськими вогнями та феєрверками, адже існує ризик, що ваша ялинка загориться. Оформивши зелену красуню святковими вогниками, не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди та в жодному разі не залишайте без нагляду увімкнену ілюмінацію.
4.Під час оздоблення новорічного дерева не використовуйте целулоїдні та інші легкозаймисті іграшки й прикраси. Крім цього, не обкладайте гілки ялинки ватою та іграшками з неї, які не просочені вогнезахисною сумішшю. Якщо в будинку є маленька дитина, особливу увагу приділіть вибору ялинкових прикрас. Іграшки повинні бути не тільки красивими і стильними, але й абсолютно безпечними. Тож не купуйте ялинкові кулі з тонкого скла, яке може легко розбитися й травмувати малечу. Обирайте іграшки зі спеціального ударостійкого скла та пластику, які не поступаються скляним у красі й витонченості.
ДМУ ГУ ДСНС України
у Дніпропетровській області