ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГУ ДФС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ!
Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області ліквідували конвертаційний центр з обігом коштів понад 375 млн грн, до роботи якого залучалися нелегальні пункти обміну валюти.
В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 212 та ч.1 ст. 205 КК України було встановлено групу жителів м. Кривий Ріг, які надавали послуги з формування штучного податкового кредиту, переведення безготівкових коштів у готівку, мінімізації податкових зобов’язань та виводу бюджетних коштів у тіньовий обіг підприємствам реального сектору економіки (у т.ч. державної та комунальної форм власності) Дніпропетровської, Харківської та інших областей, та підприємствам м. Києва.
Механізм конвертації полягав в тому, що на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств та СГД з ознаками фіктивності замовники конвертації перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані ТМЦ.
Вказані кошти повертались замовникам послуг конвертації готівкою за вирахуванням відсотка винагороди у розмірі 10 – 13 % від проконвертованої суми.
Додатково для маскування походження та надання легального статусу грошові кошти конвертувалися у валюту. До цього процесу залучались підконтрольні нелегальні пункти обміну валюти, розташовані у м. Дніпро. Видача готівки здійснювалась у т.ч. через вказані обмінні пункти. Таким чином протягом 2017 – 2019 років було проконвертовано понад 375 млн гривень.
За результатами обшуків, проведених у Дніпрі та Кривому Розі (в офісних приміщеннях «конверту», в нелегальних пунктах обміну валюти, за місцями проживання фігурантів та в їх автомобілях) з незаконного обігу вилучено готівку в національній та іноземній валюті в еквіваленті більше 1 млн грн, 106 печаток підконтрольних підприємств, їх фінансово-господарські документи, чорнові записи кліше з підписами, банківські картки, електронні носії інформації, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інше.
Триває слідство.
Затверджено порядок зарахування частини акцизного податку
з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 30.03.2019 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 259 (далі – Постанова № 259), якою затверджено Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2019 році (далі – Порядок).
Порядок затверджено відповідно до п. 43¹ розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України і він визначає механізм зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2019 році.
Постанову № 259 опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 30.03.2019 № 62 і вона набрала чинності 30.03.2019.
При сплаті податків і зборів необхідно правильно заповнювати
поле «Призначення платежу» розрахункового документа
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що відповідно до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419) із змінами при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
друкується службовий код (знак) «*» (ознака платежу);
друкується розділовий знак «;» ;
друкується код виду сплати (формат ссс – тризначне число);
друкується розділовий знак «;» ;
друкується один з нижченаведених реквізитів:
1) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);
2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);
друкується розділовий знак «;» ;
друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України, при цьому використання символу «;» не допускається.
У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов’язково вказується код класифікації доходів бюджету.
У разі здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету за висновками територіальних органів Державної фіскальної служби України (далі – територіальні органи ДФС), поля № 5 та № 6 заповнюються таким чином:
друкується розділовий знак «;»;
друкується дата висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (формат – ДД.ММ.РРРР). Платником податків поле № 5 не заповнюється;
друкується розділовий знак «;»;
друкується номер висновку, на підставі якого здійснюється відшкодування ПДВ або повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Платником податків поле № 6 не заповнюється;
друкується розділовий знак «;».
Резервне поле. Заповнюється платниками податків та/або органами Державної казначейської служби України (територіальними органами ДФС) у разі здійснення розрахунків згідно з окремими рішеннями Кабінету Міністрів України тощо. Зазвичай не заповнюється.
У разі погашення податкових векселів (податкових розписок) коштами при заповненні розрахункового документа в резервному полі необхідно проставляти номер векселя.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.
Затверджено нові порядки ведення
реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що 19.04.2019 набув чинності наказ Міністерства фінансів від 13.02.2019 № 64 (далі – Наказ № 64), яким затверджено порядки ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.
Відтепер реєстрація реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) буде здійснюватись за спрощеною процедурою. Достатньо однієї заяви, яку можна подати в електронній формі без додатків. Спрощення реєстраційної процедури забезпечується за рахунок запровадження електронного обміну документами між усіма суб’єктами відносин у сфері застосування РРО (виробник РРО, центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій (далі – ЦСО), суб’єкт господарювання, ДФС).
Для цього ДФС розробила нові електронні форми документів та створила сервіси в «Електронному кабінеті», що дозволяють виробникам (постачальникам) подавати заяви, а ЦСО – повідомляти про укладені договори.
Реєстрація РРО здійснюватиметься у такій послідовності:
► виробник РРО включає ЦСО до реєстру ЦСО РРО;
► виробник РРО включає екземпляр РРО до реєстру екземплярів РРО;
► ЦСО надсилає електронне повідомлення про укладений договір з власником РРО до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО;
► суб’єкт господарювання – власник РРО подає заяву про реєстрацію РРО;
► ДФС направляє до ЦСО довідку про резервування фіскального номера (дійсна три дні);
► ЦСО вводить РРО в експлуатацію та направляє до контролюючого органу, де проводиться реєстрація РРО, акт введення в експлуатацію та довідку про опломбування РРО;
► ДФС видає реєстраційне посвідчення.
Усі процедури здійснюються в електронній формі. За бажанням суб’єкти господарювання можуть подати заяву про реєстрацію РРО у паперовій формі та отримати реєстраційне посвідчення у паперовій формі.
Заяви про включення до реєстрів екземпляру РРО/ЦСО та повідомлення ЦСО можуть підписуватись уповноваженими особами виробників (постачальників) або ЦСО, яким делеговано право підпису електронних документів та направлені повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису в електронному вигляді за формою, встановленою Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами.
Наказом № 64 визначений період (два місяці) та особливості первинного формування і наповнення реєстру екземплярів РРО. Так, ДФС протягом двох місяців, наступних за місяцем набрання чинності цим наказом, формує реєстр, включає до нього екземпляри РРО, які зареєстровані в органах ДФС і перебувають в експлуатації.
Виробники (постачальники) протягом трьох місяців подають заяви про включення до реєстру всіх екземплярів РРО, поставка яких була здійснена до набрання чинності Наказом № 64.
Протягом трьох місяців для первинної реєстрації РРО, які не включені виробниками до реєстру екземплярів РРО, власники повинні будуть додавати до заяви паспорти (формуляри) таких РРО та паспорти модема (у разі застосування зовнішнього модема), а також копії документів, які підтверджують факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО.
Первинне наповнення реєстру ЦСО інформацією здійснюватиметься на підставі заяв виробників (постачальників) протягом двох місяців після набрання чинності Наказом № 64. Водночас ЦСО, який укладає договір про технічне обслуговування та ремонт РРО, що вперше буде реєструватись в органах ДФС, на момент укладання такого договору має бути включений до реєстру ЦСО.
Інформація розиміщена на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України за посиланням
Наказ № 64 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 19.04.2019 № 30.
До уваги платників податків:
оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».
Перелік змін та доповнень (версія 1.27.7.0):
Додано нові версії документів:
Для забезпечення електронного обміну документами між суб’єктами господарювання та контролюючими органами при виконанні процедури реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів додано наступні форми:
F/J 1304101 – Заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів;
F/J 1304201 – Запит про надання витягу з реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів;
F/J 1404201 – Витяг з реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів.
З метою реалізації вимог наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 № 428 «Про затвердження форм заявок-розрахунків на виготовлення та придбання марок акцизного податку, звіту про використання марок акцизного податку та журналів для обліку марок акцизного податку» змінено наступні форми:
J1601001 – Накладна на відпуск товарно-матеріальних цінностей;
J1701201 – Зведена заявка-розрахунок на виготовлення необхідної кількості марок акцизного податку для алкогольних напоїв та тютюнових виробів імпортного виробництва;
J1701301 – Додаткова зведена заявка-розрахунок на виготовлення необхідної кількості марок акцизного податку для алкогольних напоїв та тютюнових виробів імпортного виробництва.
З метою реалізації надання адміністративних послуг у сфері ліцензування в електронному вигляді додано наступні форми:
F/J 1303101 – Заява про видачу/внесення чергового платежу/переоформлення/видачу дублікату/анулювання ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим, алкогольними напоями крім сидру та перрі (без додання спирту), алкогольними напоями – сидром та перрі (без додання спирту), алкогольними напоями, виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік, тютюновими виробами;
F/J 1303201 – Заява про видачу/переоформлення/видачу дублікату/анулювання додатку до ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями крім сидру та перрі (без додання спирту), алкогольними напоями – сидром та перрі (без додання спирту), алкогольними напоями, виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік, тютюновими виробами;
F/J 1303301 – Заява про видачу/внесення чергового платежу/переоформлення/видачу дублікату/анулювання ліцензії на виробництво спирту етилового, спирту коньячного, спирту плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів;
F/J 1303401 – Заява про видачу/внесення чергового платежу/переоформлення/видачу дублікату/анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, алкогольними напоями – сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами;
F/J 1403101 – Витяг з ліцензійного реєстру виданих ліцензій на оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями крім сидру та перрі (без додання спирту), алкогольними напоями – сидром та перрі (без додання спирту), алкогольними напоями виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік, тютюновими виробами;
F/J 1403201 – Витяг реєстру виданих ліцензій про наявність додатка до ліцензії на оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями крім сидру та перрі (без додання спирту), алкогольними напоями – сидром та перрі (без додання спирту), алкогольними напоями виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік, тютюновими виробами;
F/J 1403301 – Витяг з Єдиного реєстру виробників спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
F/J 1403401 – Витяг з ліцензійного реєстру виданих ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, алкогольними напоями сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами та робота з даними;
F/J 1403501 – Рішення про недоліки;
F/J 1403601 – Розпорядження про дії з ліцензіями;
F/J 1403701 – Копії розпоряджень про дії з ліцензіями на право роздрібної торгівлі.
З метою автоматизації процесів, передбачених наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій» додано наступні форми:
F/J 1311301 – Заява про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки за ф. № 1-КОРО;
F/J 1311401 – Заява про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій за ф. № 1-РРО;
J1311501 – Заява про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти за ф. № 1-РРОВ;
J1312501 – Заява про реєстрацію журналу використання реєстратора розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти за ф. № 7-РРОВ;
F/J 1313601 – Заява про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій за ф. № 4-РРО;
J1313801 – Заява про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти за ф. № 4-РРОВ;
F/J 1314801 – Заява про скасування книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки за ф. № 2-КОРО;
F/J 1316101 – Довідка про опломбування реєстратора розрахункових операцій за ф. № 1-ЦСО;
F/J 1316301 – Повідомлення про укладання договору про технічне обслуговування та ремонт реєстратора розрахункових операцій за ф. № 3-ЦСО;
F/J 1316401 – Акт про встановлення несправності фіскального блока під час гарантійного (післягарантійного) ремонту. Форма № 4-ЦСО;
F/J13 16501 – Акт введення в експлуатацію реєстратора розрахункових операцій;
F/J 1317001 – Заява про включення/виключення до/із реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій або внесення змін за ф. № 1-ЕРРО;
F/J 1317101 – Заява на включення до реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-РЦСО;
F/J 1317201 – Запит про надання витягу з реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 2-РЦСО;
F/J 1317301 – Запит про надання витягу з реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій. Форма № 3-ЕРРО;
F/J 1411401 – Довідка про резервування фіскального номера реєстратора розрахункових операцій за ф. № 2-РРО;
J1411501 – Довідка про резервування фіскального номера реєстратора розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти за ф. № 2-РРОВ;
F/J 1413401 – Реєстраційне посвідчення за ф. № 3-РРО;
J1413501 – Реєстраційне посвідчення за ф. № 3-РРОВ;
F/J 1413601 – Рішення про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій за ф. № 5-РРО;
F/J 1413701 – Довідка про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій за ф. № 6-РРО;
J1413801 – Довідка про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти за ф. № 5-РРОВ;
J1413901 – Рішення про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операцій за ф. № 6-РРОВ;
F/J 1414801 – Рішення про скасування книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки за ф. № 3-КОРО;
F/J 1417201 – Витяг з реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 3-РЦСО;
F/J 1417301 – Витяг з реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій. Форма № 2-ЕРРО;
F/J 1417401 – Повідомлення про припинення технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту моделі (модифікації) реєстратора розрахункових операцій центром сервісного обслуговування за ф. № 4-РЦСО;
F/J 1417501 – Повідомлення про припинення технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту моделі (модифікації) реєстратора розрахункових операцій центром сервісного обслуговування за ф. № 5-РЦСО;
F/J 1417601 – Повідомлення про припинення технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту моделі (модифікації) реєстратора розрахункових операцій центром сервісного обслуговування за ф. № 6-РЦСО.
Схеми даних (XSD):
common_types.xsd – «Загальні типи даних» – додано типи:
10-ти значне ціле додатне число в колонці;
двійкові дані, які закодовані в Base64 в колонці .
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням
http://sfs.gov.ua/elektronna–zvitnist/spetsializovane–klientske–program/
Сплата єдиного внеску членами фермерських господарств
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що на членів фермерських господарств поширюються обов’язки, визначені, зокрема, п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), щодо своєчасного та в повному обсязі нараховування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ).
Платники ЄСВ, зазначені, зокрема у пункті 5¹ частини першої ст. 4 Закону № 2464, зобов’язані сплачувати за себе ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Слід наголосити, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464), а за порушення законодавства про ЄСВ, зокрема, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ передбачено фінансову відповідальність, а саме:
► за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 20 % своєчасно несплачених сум (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464);
► згіднo з частинами десятою та тринадцятою ст. 25 Закoну № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з рoзрахунку 0,1 % суми недоплати за кoжний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченoї Закoнoм № 2464, починається з першого календарнoгo дня, щo настає за днем закінчення стрoку внесення відпoвіднoгo платежу, дo дня фактичної сплати (перерахування) включнo.
Реалізація пального: умови здійснення операцій з 01 липня 2019 року
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 22 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ):
◄ платники акцизного податку зобов’язані з 01 травня 2019 року до 01 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 01 липня 2019 року.
Суб’єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників податку з 01 липня 2019 року, зобов’язані до 01 липня 2019 року зареєструватися платниками акцизного податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники акцизного податку будуть станом на 01 липня 2019 року.
Нормами п. 24 підрозділу 5 розділу XX ПКУ визначено:
◄ протягом 20 календарних днів, починаючи з 01 липня 2019 року, платник акцизного податку зобов’язаний подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового станом на початок дня 01 липня 2019 року із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об’єктів.
Як заповнити РК до ПН, складеної та зареєстрованої в ЄРПН
без факту здійснення господарських операцій
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує.
ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/nove–pro–podatki—novini-/376331.html повідомила, що у разі складання податкової накладної (далі – ПН) без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платник ПДВ з метою виправлення помилки може скласти розрахунок коригування (далі – РК) до неї.
У такому РК:
● у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено помилку;
● у заголовній частині РК – дані із заголовної частини ПН з індивідуальним податковим номером покупця, на якого помилково (без факту здійснення господарських операцій) було складено ПН;
● у розділі Б – зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків ПН, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).
При цьому у графі 2.1 «код причини» РК зазначається код «103» (повернення товару або авансових платежів).
Такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така ПН.
Більше про коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту можна дізнатися в сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», перейти на який можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101, підкатегорії 101.15).
За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області