ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГУ ДФС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ!
Податкова освіта студентів ВНЗ
Днями завідувач сектору організаційного забезпечення Шевченківського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області провела інформаційно-пізнавальну лекцію для студентів економічного факультету Національної металургійної академії України на тему: «Деклараційна кампанія 2019. Право на податкову знижку.».
Фахівець управління повідомила, що з початку 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року.
Зазначила, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем реєстрації в один із таких способів (за вибором):
– особисто або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
Звернула увагу, що правом на податкову знижку студенти можуть скористатись до кінця 2019 року.
Під час проведення лекції студентам надано друковану продукцію з відповідною тематикою.
Наприкінці заходу студенти висловили подяку за надану цікаву інформацію та виявили баждання на подальше спілкування в такому ж форматі.
Черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»
Днями заступником начальника управління – начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Шевченківського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Валерієм Леоновим проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Деклараційна кампанія 2019».
Громадяни звертались з питаннями щодо випадків подання декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація), правилами заповнення такої декларації, термінів подання декларації у разі отримання спадщини, отримання податкової знижки за навчання дитини, порядку отримання доходів від надання в оренду нерухомого майна та оподаткування операцій з продажу рухомого майна, тощо.
Під час спілкування, громадяни отримали вичерпні відповіді на запитання та кваліфіковані роз’яснення чинного законодавства.
Підсумки роботи Дніпропетровської митниці ДФС у 2018 році
Днями в інформаційному агентстві «Інформатор» відбулася прес-конференція заступника начальника Дніпропетровської митниці ДФС Ігоря Диби на тему: «Підсумки роботи Дніпропетровській митниці ДФС у 2018 році. Митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією».
Ігор Диба зазначив, що сьогодні у структурі Дніпропетровської митниці ДФС 9 митних постів: 5 митних постів в межах території міста та 4 митних поста в інших містах області.
Дніпропетровська митниця ДФС є експортоорієнтованою. Найбільшими платниками податків являються такі металургійні підприємства регіону як ПАТ “АРСЕЛОР МІТТАЛ КРИВИЙ РІГ”, ПРАТ “ДМЗ”, ПАТ “НІКОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ФЕРОСПЛАВІВ” .
За 2018 рік Дніпропетровською митницею ДФС до держбюджету перераховано 21,8 млрд.грн. Відносно минулого року надходження збільшено на 1,73 млрд.грн.
З метою захисту державних інтересів, у поточному році підрозділами митниці стосовно фізичних осіб та посадових осіб підприємств складено 561 протокол про порушення митних правил на суму 108,2 млн. грн., що на 243 справи та на 62,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2017 року.
Завдяки ініціативам Мінфіну, ДФС та митниці здійснено перехід до проведення митного оформлення товарів саме за принципом «Єдиного вікна». Протягом року простежується позитивна динаміка ключового показника митних оформлень, а саме, з лютого він складав 90,4%, у грудні досягнуто показник у розмірі 99,4%.
«Також, хотілося б звернути увагу, що активну дискусію в суспільстві викликають законодавчі зміни. Зокрема, внесені нещодавно зміни до Податкового та Митного кодексів України, якими передбачено умови легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією, завезених з порушенням митного і податкового законодавства», – зауважив Ігор Диба.
Зокрема ними затверджено зміну формули розрахунку акцизного податку та посилено відповідальність за порушення митних правил.
Також, з 20.12.2018 набув чинності Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України (ПКМУ від 12.12.2018 № 1077).
За період з 25.11.2018 по теперішній час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлено понад 2000 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.
У середньому, на даний час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлюються 100 транспортні засоби за добу.
Встановлений графік роботи посадових осіб, які здійснюватимуть митне оформлення зазначених автомобілів з 09 год. 00 хв. до 21 год. 00 хв., та у вихідні й святкові дні.
На Дніпропетровській митниці ДФС працює телефонна лінія, звернувшись на яку, громадяни можуть отримати консультації щодо митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації: 31-14-90.
Розмитнення автівок на євро номерах
Дніпропетровською митницею ДФС в програмі «Деталі»
Днями в прямому ефірі 34 телеканалу м. Дніпра відбулася програма «Деталі» за участі заступника начальника управління – начальника відділу організації митного контролю управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Деркача.
Темою обговорення стало питання митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.
Нагадуємо, що 25 листопада 2018 року набули чинності Закони України про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України 2611 та 2612, якими передбачено умови легалізації автомобілів з іноземною реєстрацією, завезених з порушенням митного і податкового законодавства.
Зокрема ними затверджено зміну формули розрахунку акцизного податку та посилено відповідальність за порушення митних правил.
З 20.12.2018 набув чинності Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів, ввезених громадянами в період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року для їх вільного обігу на території України (ПКМУ від 12.12.2018 № 1077).
Згідно з Тимчасовим порядком, зазначене оформлення буде здійснюватися з такими особливостями:
– застосування виключно електронної митної декларації;
– визначено документи, які необхідно подавати митницям;
– доставлення автівки в зону митного контролю здійснюється декларантом після подання електронної митної декларації;
– скасовано необхідність оформлення митницями Посвідчення про реєстрацію транспортного засобу;
– розроблено Алгоритм дій митниці та декларанта під час перевірки заявленої фактурної вартості оцінюваного транспортного засобу.
За період з 25.11.2018 по теперішній час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлено понад 2000 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.
У середньому, на даний час у Дніпропетровській митниці ДФС оформлюються 100 транспортні засоби за добу.
Встановлений графік роботи посадових осіб, які здійснюватимуть митне оформлення зазначених автомобілів з 09 год. 00 хв. до 21 год. 00 хв., та у вихідні й святкові дні.
На Дніпропетровській митниці ДФС працює телефонна лінія, звернувшись на яку, громадяни можуть отримати консультації щодо митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації: 31-14-90.
«Хотілося б нагадати, що термін дії «пільгового періоду» у оподаткування таких транспортних засобів спливає 22.02.2019. А також, про той факт, що з 23.05.2019 почнуть діяти нові санкції за порушення митних правил щодо недотримання строків або умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту», – зазначив Володимир Деркач.
Про зміни до Податкового кодексу України йшлося на прес-конференції
В інформаційному агентстві «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція заступника начальника управління податків і зборів з юридичних осіб – начальника відділу адміністрування податку на прибуток Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Віталія Мироненка на тему: «Зміни до Податкового кодексу України».
Він зазначив, що за минулий рік держбюджет країни поповнився завдяки податку на прибуток на 2 млрд 183 млн грн, що у 1,8 рази більше, ніж за попередній.
«Стосовно внесених до ПКУ змін, то вони є суто технічними і уточнюють попередні правила», – наголосив Віталій Мироненко.
Одна із змін стосується зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 до 100 євро. Інші зміни стосуються особливостей оподаткування закордонних посилок та будуть діяти вже з 2021 року.
Також з 1 січня звільнено від оподаткування ПДВ земельні ділянки, надані у суборенду.
«І, як раніше, ця пільга діятиме за умови, що кошти за такі послуги у повному обсязі сплачуються безпосередньо на відповідні рахунки органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів», – додав Віталій Мироненко.
Окрім того, 1 березня п. р. – граничний термін подання звітності з податку на прибуток та фінансової звітності. До цього терміну платникам податку на прибуток та неприбутковим організаціям потрібно подати заповнені податкові декларації, форму яких Міністерство фінансів України своїм наказом від 19.10.2018 № 842 дещо змінило.
Фінансова звітність – невід’ємна частина
декларації з податку на прибуток підприємств
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників податку на прибуток підприємств (далі – платник), що платник подає разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання такої податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п. 46.2 ст. 46 ПКУ).
Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ платниками, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України від 16 липня 1999 року № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 996).
Принципи складання, форма і склад статей фінансової звітності, вимоги до визнання і розкриття її елементів визначені Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 (далі – П(С)БО 1).
Норми П(С)БО 1 застосовуються до фінансової звітності і консолідованої фінансової звітності юридичних осіб усіх форм власності (крім банків та бюджетних установ), які зобов’язані подавати фінансову звітність згідно із законодавством (п. 2 розділу І П(С)БО 1).
Згідно з п. 1 розділу ІІ П(С)БО 1 фінансова звітність складається з: балансу (звіту про фінансовий стан), звіту про фінансові результати (звіту про сукупний дохід) (далі – звіт про фінансові результати), звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал і приміток до фінансової звітності (форми №№ 1– 5).
Пунктом 2 розд. ІІ П(С)БО 1 передбачено, що для суб’єктів малого підприємництва і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності національними положеннями (стандартами) встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати, форма і порядок складання яких визначаються Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 № 39 із змінами.
Порядок подання фінансової звітності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 № 419 (далі – Порядок № 419), відповідно до п. 2 якого платники податку у визначених законом випадках подають органам ДФС у порядку, передбаченому ПКУ для подання податкової декларації, проміжну (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) та річну фінансову звітність.
Формою податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 із змінами та доповненнями (далі – Декларація), передбачено подання форм фінансової звітності як додатка ФЗ до Декларації.
У формі Декларації передбачено відображення поданих до Декларації форм фінансової звітності: Баланс (звіт про фінансовий стан); Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід); Звіт про рух грошових коштів; Звіт про власний капітал; Примітки до річної фінансової звітності; Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати); Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (Баланс, Звіт про фінансові результати).
Підтвердженням подання фінансової звітності разом з Декларацією є позначка «+» в Декларації у клітинці «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Декларації додатків – форм фінансової звітності».
Платником податку проставляється позначка у тих графах таблиці, що відповідають назвам форм фінансової звітності, поданої разом з Декларацією.
Для отримання податкової знижки за 2018 рік
декларація про майновий стан і доходи подається за оновленою формою
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 19.12.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.11.2018 № 866 (далі – Наказ № 866), яким затверджено Зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (далі – Наказ № 859), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743 із змінами.
Зокрема, в абзаці другому п. п. 1 п. 5 розділу III Інструкції враховані зміни, внесені Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, відповідно до яких розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.
Так, витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти, крім витрат понесених на здобуття професійної-технічної або вищої освіти, доповнено витратами на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти.
Отже, з 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) може скористатись правом на податкову знижку шляхом зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного 2018 податкового року на суму фактично здійснених ним витрат у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами.
При цьому декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник ПДФО до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.
Довідково: Наказ № 866 опубліковано 18.12.2018 в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» № 97.
Несвоєчасно зареєстрована ПН в ЄРПН:
порядок врахування сум ПДВ у реєстраційній сумі
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що показник ∑Перевищ є складовою формули, за якою обраховується сума ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі – реєстраційна сума).
Норма визначена п. 200¹. 3 ст. 200¹ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
∑Перевищ – загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником ПДВ у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних (далі – ПН) та розрахунках коригування до таких податкових накладних (далі – РК), зареєстрованих в ЄРПН, яка визначається як різниця між:
сумами податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно із ст. 192 ПКУ, задекларованими платником ПДВ у податкових деклараціях з ПДВ з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них,
та сумами ПДВ, зазначеними платником ПДВ в ПН, що складені за такими операціями (в тому числі ПН, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та РК до них, зареєстрованих у ЄРПН.
Показник ∑Перевищ розраховується Державною фіскальною службою України автоматично після прийняття звітності від платника ПДВ, та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.
Отже, якщо платник ПДВ своєчасно не зареєстрував в ЄРПН ПН та відповідно не зменшив реєстраційну суму на суму ПДВ, зазначену в таких ПН, то після подання звітності з ПДВ за відповідний звітний період, в якій задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ, що визначені у ПН, які не зареєстровані в ЄРПН, реєстраційна сума платника ПДВ зменшується на суму ПДВ, зазначену у ПН, які своєчасно не зареєстровані в ЄРПН.
Після реєстрації таких ПН в ЄРПН в системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника ∑Перевищ за звітний період, в якому було складено таку ПН, та розрахункової суми (∑Накл) з урахуванням сум ПДВ, зазначених у таких ПН.
Право зареєструватись платником єдиного податку четвертої групи
у новоутвореної юридичної особи виникає з наступного року
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що новоутворені сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (п. п. 291.4.7 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
При цьому згідно з абзацом другим п. 294.2 ст. 294 ПКУ попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників – юридичних осіб – період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.
У січні платники Дніпропетровщини перерахували до бюджетів усіх рівнів
5,5 млрд грн податкових і митних платежів та понад 1,15 млрд грн ЄСВ
У першому місяці 2019 року органами ДФС Дніпропетровської області забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) 5 млрд 505,6 млн гривень. Про це проінформувала в. о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Так, до державного бюджету впродовж січня 2019 року спрямовано 3 млрд 562,5 млн грн, в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС – 1 млрд 620,5 млн гривень.
Січневі надходження поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 1 млрд 943,1 млн гривень. Це на 337,3 млн грн більше фактичних надходжень січня 2018 року. Надходження до місцевих бюджетів м.Дніпра складають майже 42 % надходжень по області. У січні 2019 року місцева казна обласного центру отримала від суб’єктів господарювання та громадян 814,8 млн грн, що на 106,9 млн грн, або на 15 % більше, ніж у відповідному періоді 2018 року.
Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 1 млрд 155,3 млн гривень. Порівняно з січнем 2018 роком надходження зросли на 238,3 млн гривень.
Урочисте вручення дипломів магістрантам 2019 року випуску
Університету митної справи та фінансів
За участю представників ГУ ДФС у Дніпропетровській області в Університеті митної справи та фінансів відбулось урочисте вручення дипломів магістрантам 2019 року випуску. Завершили підготовку та успішно захистили свої дипломні роботи 353 студента денної форми навчання за магістерськими програмами з десяти спеціальностей, з них – 45 випускників отримали дипломи з відзнакою.
Порівняно з минулим роком кількість випускників магістратури зросла на понад 150 осіб.
З вітальними словами до випускників звернулась заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.
У своїй промові вона тепло і сердечно привітала магістрантів із закінченням навчання в Університеті, а вчителів відмітила подякою за те, що вони навчають студентів мислити креативно, не за шаблоном.
«Нехай ваша доля складається так, щоб ви з гордістю могли сказати: «Я вчився в Університеті!», – порадила випускникам Ірина Сікіріна.
А від ГУ ДФС області – побажання бути впевненими у собі та наполегливо досягати поставлених цілей!
Результати роботи митного посту «Аеропорт»
Дніпропетровської митниці ДФС у 2018 році
В інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» 1 лютого 2019 року відбулася прес-конференція заступника начальника митного посту – начальника відділу митного оформлення №1 митного посту «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС Андрія Шульгана на тему: «Підсумки роботи митного посту «Аеропорт» Дніпропетровській митниці ДФС у 2018 році».
Андрій Шульган зазначив: «В результаті реорганізації 13.08.2018 було створено митний пост «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС, до складу якого увійшли відділ митного оформлення №1 (пасажирський) зі штатною чисельністю 26 осіб і відділ митного оформлення №2 (вантажний ) зі штатною чисельністю 11 осіб».
Відділ митного оформлення № 1 здійснює митний контроль та оформлення пасажирів, багажу та ручної поклажі, що переміщуються через митний кордон України. Відділ митного оформлення № 2 здійснює митний контроль та оформлення вантажів, що переміщуються через митний кордон України.
У 2018 році посадовими особами митного посту «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС здійснено митний контроль у відношенні 1856 літаків та 178661 пасажирів; оформлено 7448 митних декларації. До державного бюджету перераховано – 842,18 млн. грн. На митному посту «Аеропорт» оформлюються товари різних найменувань та асортименту, які надходять у Дніпропетровський регіон.
Через митний пост «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС здійснюються на постійній основі авіа перевезення за наступними напрямками:
Відень-Дніпро-Відень;
Тель-Авів – Дніпро – Тель-Авів.
Також, здійснюються авіа перевезення регулярним чартерним рейсом сполученням Шарм-ель-Шейх – Дніпро – Шарм-ель-Шейх.
Протягом 2018 року на митному посту «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС було складено 2 протоколи про порушення митних правил.
Також, митний пост «Аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС включено до переліку місць митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.
Андрій Шульган акцентував: «О 24 год. 00 хв. 22 лютого 2019 року закінчується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів із застосуванням коефіцієнта 0,5.
З 00 год. 00 хв. 23 лютого 2019 року акцизний податок стягується у повному обсязі.
Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 по оподаткуванню акцизним податком громадянин:
ЗМОЖЕ:
– якщо до 22.02.2019 (включно) подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, по якій відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо);
НЕ ЗМОЖЕ:
– якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг;
– якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації».
За оформлення автомобілів з єврономерами
власники сплатили понад 4,1 млрд грн
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома наступне.
Прес-служба ДФС України повідомила, що за митне оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією громадяни вже сплатили понад 4,1 млрд гривень. Кількість оформлених з 25 листопада 2018 року по 31 січня 2019 року (включно) транспортних засобів складає понад 65 тис. штук. Це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
Найактивніше громадяни оформлюють транспортні засоби у місті Києві – майже 10,8 тис. автомобілів, а також в областях: Волинській – 8,7 тис. та Чернівецькій – понад 6 тисяч.
Із загальної кількості розмитнених авто майже 55 тис. – це ті, які перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили 467 млн грн (8 500 грн за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.
Тільки за минулу добу (31 січня) громадяни оформили майже 3,4 тис. автомобілів, за які сплачено майже 212 млн грн платежів.
Нагадаємо, що 22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Після цього часу власники таких автівок будуть сплачувати акцизний податок за повною ставкою. Наразі це передбачено чинним законодавством. Тому звертаємо увагу всіх власників автомобілів з іноземною реєстрацією: не чекайте останніх днів, а вчасно оформлюйте свої транспортні засоби.
Бюджетне відшкодування надається
і у разі анулювання реєстрації платника ПДВ
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що у разі якщо платник ПДВ, реєстрація якого анулюється, має податкові зобов’язання за результатами останнього податкового періоду, така сума ПДВ враховується в суму зменшення бюджетного відшкодування, а у разі його відсутності у строки, визначені Податковим кодексом України (далі – ПКУ), платник ПДВ зобов’язаний погасити суму податкових зобов’язань або податкового боргу з ПДВ, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, залишатиметься така особа зареєстрованою як платник ПДВ на день сплати такої суми ПДВ, чи ні.
Норми визначені п. п. 184.8 ст.184 ПКУ.
У разі якщо за результатами останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених розділом V «Податок на додану вартість» ПКУ, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник ПДВ на дату отримання такого бюджетного відшкодування, чи ні (п. 184.9 ст. 184 ПКУ).
Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України:
справляння у 2019 році
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує.
ДФС України листом від 31.01.2019 № 3037/7/99-99-12-03-04-17 «Щодо справляння у 2019 році рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України» (далі – лист ДФС № 3037) надала рекомендації щодо справляння у 2019 році рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (далі – Рентна плата) в умовах дії Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Порядок справляння Рентної плати регламентується ст. 254 розділу ІХ «Рентна плата» ПКУ.
Платниками Рентної плати є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення, дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.
Ставки Рентної плати встановлено окремо для кожного виду користування радіочастотним ресурсом України у гривнях до одиниці виміру залежно від діапазону радіочастот та виду радіозв’язку (п. 254.4 ст. 254 ПКУ).
При цьому слід зазначити, що п. 4 розділу ХІХ «Прикінцеві положення» ПКУ встановлено, що Кабінет Міністрів України має щороку до 1 червня у разі необхідності вносити до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до ПКУ щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів цін виробників промислової продукції з Рентної плати.
Однак, відповідні зміни до ПКУ на 2019 рік не внесено, тому ставки Рентної плати залишаються на рівні 2018 року.
Порядок обчислення та сплати Рентної плати у 2019 році не змінився.
Податкові декларації з рентної плати з розрахунками, подаються платниками контролюючим органам до закінчення визначеного розділом ІІ «Адміністрування податків, зборів, платежів» ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює місяцю (протягом 20 календарних днів) за місцем податкової реєстрації, а сплата податкових зобов’язань проводиться до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Форма Податкової декларації з рентної плати з розрахунком за користування радіочастотним ресурсом України, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 та зареєстрована Міністерством юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496 (із змінами і доповненнями).
Протягом звітного року дитині виповнилось 18 років:
право батьків на застосування ПСП
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Норми визначені п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ)
Платник ПДФО, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на ПСП у розмірі 100 відс. суми ПСП, визначеної п. п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (у 2019 році – 960,50 грн), у розрахунку на кожну таку дитину (п. п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ).
Відповідно до п. п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ право на ПСП у розмірі, що дорівнює 150 відс. суми ПСП, визначеної п. п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (у 2019 році – 1 440,75 грн), має право платник ПДФО який:
а) є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
б) утримує дитину-інваліда – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.
При цьому, ПСП, передбачена п. п. 169.1.2 та підпунктами «а», «б» п. п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років, а у разі її смерті до досягнення зазначеного віку – до кінця року, на який припадає смерть (п. п. 169.3.3 п. 169.3 ст. 169 ПКУ).
Договір про спільну діяльність без створення юрособи:
реєстрація платником акцизного податку
Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що перелік платників акцизного податку визначено п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Зокрема згідно з підпунктами 212.1.1 та 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, та особа, яка реалізує пальне.
Порядок реєстрації платників акцизного податку з реалізації пального визначено розділом ІІ Порядку електронного адміністрування реалізації пального (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2016 року № 113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального» із змінами.
Відповідно до п. 5 Порядку ДФС веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального. Включення осіб до реєстру платників, внесення змін до нього, виключення реєстру платників здійснюється засобами системи електронного адміністрування реалізації пального та контролюючими органами за основним місцем обліку особи як платника податків.
До реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, зокрема щодо договорів про спільну діяльність без утворення юридичної особи, включаються такі ідентифікаційні дані:
- назва договору;
- найменування уповноваженої особи;
- податковий номер, наданий такій особі при взятті на облік договору згідно з п. 63.6 ст. 63 та п. 64.6 ст. 64 ПКУ.
Реєстрація платника акцизного податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» із змінами.
Отже, подання заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою № 1-АКП здійснюється юридичною особою, що є уповноваженою особою договору про спільну діяльність. Водночас, облік операцій з реалізації пального здійснюється за номером договору взятого на облік згідно з п. 63.6 ст. 63 та п. 64.6 ст. 64 ПКУ.