Служба зайнятості надає різнобічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО
На Дніпропетровщину продовжують повертатися наші Захисники – демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО. Повертаючись до мирного життя усі вони потребують підтримки для продовження повноцінного життя, в тому числі реалізації права на працю.
Бабушкінським районним центром зайнятості м. Дніпропетровська спільно з практичним психологом Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти (ДЦПТО) державної служби зайнятості для даної категорії осіб, які перебувають на обліку в Бабушкінському районному центрі зайнятості, проведено семінар-тренінг. Мета семінару – допомогти чоловікам у пошуку точки опори в собі, відновленні життєвих цілей, сприяти подоланню наслідків психотравмуючих подій, а також розвиток базових навичок поведінки на ринку праці, освоєння технології успішних дій на ньому, зменшення тривалості пошуку роботи.
Розпочато семінар з визначення складових успіху у пошуку роботи, усвідомлення перешкод у працевлаштуванні демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, факторів, які необхідно враховувати при пошуку роботи з орієнтацією на потреби ринку праці. Спільно із слухачами визначено та обговорено найбільші помилки претендентів у пошуку роботи. Слухачі провели самоаналіз власного потенціалу та якостей, необхідних для активного пошуку роботи, визначити власні пріоритети.
Особливу увагу приділено техніці співбесіди (інтерв’ю) з роботодавцями. Слухачі дізналися про види та структуру співбесіди, отримали рекомендації щодо підготовки до співбесіди, поведінки на співбесіді. Було запропоновано перелік типових питань, які необхідно обговорити з роботодавцем. Обговорено: на що слід звернути увагу у ході співбесіди, як уникнути стресу під час проходження співбесіди, як ефективно та виграшно провести самопрезентація, уникаючи «гострих» моментів, що найбільш впливає на результати співбесіди, як не слід вести себе на варіанти можливих відповідей на питання роботодавців та ін. За допомогою інтерактивних вправ безробітними були опановані методи та форми ефективної самопрезентації при співбесіді з роботодавцем, методи ділового спілкування тощо.
Психолог ДЦПТО наголосила учасникам семінару на можливості навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Були запропоновані професії продавця, електрогазозварника, оператора котельні. Також були презентовані інші навчальні послуги ДЦПТО ДСЗ, можливості матеріально-технічної бази та високий професійний рівень викладацького колективу.
У ході семінару психолог особливу увагу звернула на особисті болючі моменти мирного життя недавніх бійців – взаємовідносини з близькими людьми, із соціумом. Крім теорії були вправи на саморегуляцію, знайомство з прийомами самодопомоги при негативних емоційних станах.
Колишні бійці ділилися з психологом особистим, разом шукали шляхи до задовільного життя, розбирали рекомендації та поради.
Підводячи підсумок заходу слухачам було наголошено, що успіх у працевлаштуванні залежить від кожного особисто. Позитивне мислення, віра в себе, активність, професіоналізм, володіння технікою пошуку роботи, ефективними навичками спілкування з роботодавцем – складові успіху у пошуку роботи.
По закінченні заходу психолог ДЦПТО дала відповіді на хвилюючі питання, провела короткі індивідуальні консультації з актуальних питань.
Судячи по тому, що учасники семінару охоче та активно включалися в роботу, їм сподобався даний захід. Є надія, що дана інформація та рекомендації допоможуть демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО у коротший термін подолати посттравматичний стресовий розлад, адаптуватися до нових життєвих обставин, а отримані навички пошуку роботи стануть їм у пригоді під час пошуку роботи та побудови професійної кар’єри.