У Дніпрі відбувся Національний податковий форум
15 червня поточного року у місті Дніпро за організацією офіційного видання ДФС України «Вісник. Офіційно про податки» та підтримки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області відбувся Національний податковий форум на тему: «Трансфертне ціноутворення. Прибуток. ПДВ» за участі спеціалістів Державної фіскальної служби України і представників провідних консалтингових та юридичних компаній.
Обговорювалися новації у трансфертному ціноутворенні, питання звітності, актуальні проблеми при трансфертному ціноутворенні, податкового контролю та механізми захисту інтересів бізнесу. Проведено аналіз змін нормативної бази з податку на прибуток та ПДВ.
Начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова під час свого виступу наголосила на важливості проведення таких заходів задля досягнення спільного погляду між представниками бізнесу та контролюючими органами у вирішені проблемних питань податкового законодавства та подякувала платників за розуміння важливості та вагомості сплати податків. «Адже ми всі з вами чудово розуміємо, що наповнення бюджету – це, перш за все, соціальна стабільність і підтримка рівня життя в області і державі в цілому», – зазначила вона.
Під час форуму між учасниками відбулося жваве спілкування та обговорення актуальних питань з трансфертного ціноутворення, оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість, а також обмін досвідом.
В ході дискусії платники податків отримали відповіді на питання, які виникають при практичному застосуванні податкового законодавства та надали свої пропозиції щодо удосконалення діючого законодавства.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено кущовий семінар
Днями, за участі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та податкових інспекцій м. Дніпро проведено кущовий семінар для платників податків – юридичних осіб «лівого берегу» міста Дніпро.
Під час його проведення розглянуті наступні питання:
– особливості спеціального режиму оподаткування;
– система електронного адміністрування ПДВ;
– оподаткування податком на нерухоме майно. Пільги, які надаються зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
– податкові аспекти діяльності неприбуткових організацій;
– єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування;
– щодо впровадження та функціонування електронних сервісів ДФС України.
Представник ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомив про обсяги надходжень до бюджетів усіх рівнів за п’ять місяців поточного року та зміни у податковому законодавстві, які набули чинності у 2017 році.
Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання, друковану продукцію з питань оподаткування та презентаційний номер журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори».
Внесено зміни до форми звіту про контрольовані операції
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 16.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №468 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 22.05.2017 за №652/30520) (далі – Наказ №468), яким внесено зміни до форми звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) та до Порядку складання Звіту про контрольовані операції (далі – Порядок), затверджених наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2016 за №187/28317.
Так, зокрема:
► у додатку до Звіту у таблиці «Відомості про контрольовані операції»:
– у графі 20 «Загальна вартість операції (без вирахування непрямих податків) (грн)» слова «без вирахування» замінено словами «за вирахуванням»;
– доповнено графу 23 «Цифрове значення показника рентабельності» словами «контрольованих операцій»;
– з’явилася нова графа 25 «Сторона, що досліджується»;
► у новій редакції викладено додаток до Звіту «Інформація про пов’язаність осіб».
Також у новій редакції, зокрема, викладено пункти 1 – 3 розділу І «Загальні положення» Порядку внаслідок змін терміну подання Звіту (з 1 травня на 1 жовтня), збільшення вартісних критеріїв для визнання операції контрольованими.
Крім того, у Порядку детальніше викладено інформацію та уточнено графи у додатку 1 до Порядку «Код підстави віднесення господарських операцій до контрольованих».
Наказ №468 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 16.06.2017 №47.
Чи повинна фізична особа при поданні декларації надавати довідку про отримані у звітному році доходи з метою використання
права на податкову знижку?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до п.п.«в» п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) за встановленою формою.
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку на доходи фізичних осіб, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у декларації з цього податку.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка зобов’язана подавати декларацію, відповідно до вимог ПКУ, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.
При цьому, п.п.«в» п.176.2 ст.176 ПКУ передбачено, що особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 103.05 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
Надання узагальнюючих податкових консультацій з 01.04.2017
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797) внесено зміни, зокрема, до статей 52 та 53 глави 3 «Податкові консультації» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які набрали чинності з 01.04.2017.
Пунктом 52.6 статті 52 ПКУ з урахуванням змін, внесених Законом №1797, визначено, що центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проводить періодичне узагальнення індивідуальних податкових консультацій, а також аналізує обставини, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, шляхом надання узагальнюючих податкових консультацій, які затверджуються наказом цього органу.
Узагальнюючі податкові консультації підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, протягом п’яти календарних днів з дня їх надання.